Ohlasy Vás, čtenářů

Karolína
vloženo 2.12.2014, 16:12:46
Tuhle knížku jsem dostala k Vánocům a musím říct, že se mi moooc líbila. A letos k Vánocům si přeji další díl od A.Potter. Tahle knížka je super!
Dominika
vloženo 8.4.2014, 23:04:35
Vaši knihu jsem zprvu viděla jen na letácích, když jsem se konečně dostala ke knize Já a pán Darcy, jsem nesmírně šťastná, že existuje spisovatelka jako Vy. Těším se na veškeré vaše knihy, které jsou u nás v knihovně neustále vypůjčené.K tomu jsem si ještě shlédla film Austenland, skvělá a dokonalá kombinace. :-) Děkuji!
Martina P.
vloženo 14.3.2014, 02:03:32
Prijemny roman se zajimavou zapletkou. Autorka popisuje realnou romantiku, jako by ji snad prozila sama. A s pribehem Lucy a Nataniela se dokaze ztotoznit snad kazda ctenarka. Lehky, svizny, eroticnem nabyty romanek, jez by nemel zustat bez povsimnuti.
Pavla
vloženo 13.3.2014, 23:03:09
Nemám ráda, když dopředu vím, o čem kniha je. Prostě ji otevřu a buď zaujme, nebo ne. Proto si myslím, že recenze nemají být čtenářským deníkem, ale názorem čtenáře. Kniha S Tebou už nikdy je určena ženám, které si chtějí aspoň takto prožít svůj sen. Zajímavý obal ihned přiláká ty, které již četly jiné knihy autorky a dychtivě čekají na další titul. Těm se určitě bude líbit a přečtou ji jedním dechem, někomu takovému bych ji i koupila. Nedoporučuji ale vnucovat manželovi, stačí, když uvidí její název. V knize je láska, humor, napětí, životní pravda. Doporučuji jako ideální četbu pro ženu na dovolenou.
Ivana Tichá
vloženo 13.3.2014, 23:03:52
S Tebou už nikdy - má čtvrtá čtená knížka ze všech pěti od mé oblíbené autorky Alexandry Potter :-)
Líbí se mi vypravěčský styl,vtipnost dialogů a myšlení,zasazení do daných míst. V mnohém jsem se našla, někdy si říkám...a psala to vůbec paní AP? Nebyla jsem to já? :-D S hlavní hrdinkou mně dělí jen to, že nejsem výtvarně a umělecky zdatná...
Říká se, že když něco moc chceme a věříme v to, splní se nám to. Ale jak jde vidět, i tato naše přání a domněnky mohou být mylné. Při čtení knížky plně věřím vypravěčce, prožívám s ní veškeré emoce, zamilovávám se, zklamávám, věřím a doufám...
V tom mnohém jsou si knížky od AP podobné a to se mi na nich líbí.
A jak už to tak bývá, vždycky to dobře dopadne, byť si hrdinka cestu životem pěkně zamotává a prodlužuje a leckdy pravé štěstí a jediná láska je někde kousek...za rohem.
Katka K.T.
vloženo 13.3.2014, 22:03:41
Knihy Alexandry Potter mám všechny co u nás vyšly. S radostí jsem uvítala, že se děj této knihy: S tebou už nikdy - odehrává právě v Benátkách.BENÁTKY - to je můj sen, vidět je. Alespon jsem se tam díky ní na chvíli přesunula a nasála tamní atmosféru. Knížku jsem přečetla jedním dechem až do konce. Je to velice poutavě napsaná kniha. A hlavně jsem si u ní odpočinula a nabrala sil do další práce. Ještě ted při vzpomínce na ní cítím prosluněnou,zamilovanou Itálii. A rozhodně - pokud se mi jednou podaří (až děti vyrostou) navštívit Benátky - půjdu na místa popsané v knize (jen ze zvědavosti) a budu hledat starce prodávající staré mince... :-)
Barbora D.
vloženo 13.3.2014, 20:03:28
Kniha S tebou už nikdy současné spisovatelky Alexandry Potter je moderním příběhem lásky, začínajícím v romantickém prostředí jednoho z nejkrásnějších měst na světě - v Benátkách. Setkání dvou mladých lidí na tomto místě poznamená jejich další život. Skok v čase i v místě dodává příběhu napínavosti. Je to ale jako ve skutečném životě, žádné zamilování není věčné, cit k druhému prochází svým nevyzpytatelným vývojem.


Na knize mne nejvíce upoutala první část. Benátky jsem jako dítě navštívila a mým snem je vrátit se tam a prožít podobný příběh, jako hrdinové knihy. Jen doufám, že ten příběh pak bude pokračovat nepřetržitě.

Knihu doporučuji všem, kteří věří na lásku.
Andrea Hynková
vloženo 13.3.2014, 12:03:06
S tebou už nikdy! Říkala jsem si už mnohokrát před přečtením knížky i po ní.
Během čtení knížky jsem se neskutečně nasmála, s hrdinkou máme společnou vášeň pro Daniela Craiga a muže, se kterým jsme kdysi dávno chodily a do kterého si promítáme své ideály.
Knížku jsem přečetla za dva dny a třetí den jsem potkala po dvou letech Davida. Vypadal úžasně, krásně voněl a mně se zas podlamovala kolena.
Zašli jsme na skleničku a hned jak strčil svůj nos do skleničky Pinot Noir a očuchával ji a prohlížel proti světlu stejnou dobu, jakou jsem já potřebovala k jejímu vypití, došlo mi, že ideály jsou blbost.
Že jsem byla dva roky zamilovaná do představy a že do svých snů před spaním budu raději promítat Jamese Bonda než muže, který mě nikdy vážně nemiloval, který nosil trenky s lyžujícími pejsky, které měl pojmenované a říkal mi prdelko.
Nemám ráda červenou knihovnu a nesnáším romantická klišé a právě proto jsem Alexandře Potter vděčná za to, že je, protože u jejích knih se vždy zasměju a užiju si pocitu, že na světě existují také ženy, jejichž problémy jsou víc než podobné těm mým!
Hana Vaněrková
vloženo 13.3.2014, 08:03:48
Knížka se mi moc líbí .
Adéla Maršounová
vloženo 3.3.2014, 11:03:16
Recenze - soutěž
Lucy je mladá Angličanka žijící v New Yorku. Pracuje v galerii, protože má cit pro umění a také sama maluje. Vypadá to, že v profesním životě se jí daří, což se ovšem nedá říct tom milostném. Jak by taky ne, když je stále platonicky zamilovaná do svého bývalého přítele Nata, kterého znala před deseti lety a který jí zlomil srdce. Příběh začíná v Benátkách, právě o deset let dříve, kde si Lucy a Nate slibují věčnou lásku pod Mostem Vzdechů, který jim má věčnou lásku zaručit. Velká láska se ovšem nekoná a Nate se ožení s jinou. Když se po deseti letech znovu setkají, opět mezi nimi vzplane velká vášeň, alespoň ze začátku. Ovšem oba jsou velmi rozdílní a zjistí, že spolu nemohou být. Po několika roztržkách se tedy rozhodnou pro rozchod. Postupem času a několika vtipných a dramatických náhodách však oba zjistí, že rozejít se nemusí být tak úplně jednoduché a dokonce se začne zdát, že je něco stále svádí dohromady.
Příběh propletený láskou a napětím dokáže čtenáře rozesmát i rozplakat. Pokud máte rádi složitou, přemýšlivou literaturu, pak tento jistě není pro Vás. Jde o jednoduchý relaxační příběh s dobrým koncem, který si jistě vychutnají romantické duše se smyslem pro humor a který by jistě svou autorku nezahanbil ani na filmovém plátně.
Helenka
vloženo 28.2.2014, 23:02:06
Vsechny romany Alex Potter zacinaji tak slibne a konci tak skepticky. Opravdu autorka neveri ze se da obnovit romantika v dlouhodobem vztahu? To ji asi nekdo musel ublizit. Tak to budu muset vyrazit s manzelem do Benatek a prubnout sama na sobe zda kouzlo opravdu funguje. Moc dekuji za tip.
Markéta S.
vloženo 28.2.2014, 23:02:08
Román S tebou už nikdy je okouzlující, lehký a vtipný příběh mladé ženy. Ženy, která si udržuje v paměti první lásku, ale při dalším setkání s ní zjišťuje, že se lidé mění, stejně jako naše přání a představy o našem partnerovi, společném soužití a životě vůbec.
Autorka příběh Lucy píše s přitažlivou lehkostí, ženino vyprávění přirozeně plyne. Jakoby hrdinka seděla vedle vás, vyprávěla vám svůj životní příběh a při tom přátelsky a ležérně popíjela svou oblíbenou kávu. Mluvený ráz jazyka přispívá ke vtažení čtenáře do děje, stejně jako míra a způsob vyjádřených emocí, které jistě nejedna čtenářka s hrdinkou sdílí, jako i popisované všednodenní události, myšlenky a pochybnosti, které se v Lucy odehrávají.
Na sympatiích knize přidává lidskost zobrazených postav, nikdo není dokonalý, postavy jsou přirozené a prožívají veselé i smutné okamžiky - tak jako v reálném životě.
Jarka K.
vloženo 28.2.2014, 22:02:15
U nás v rodině se vždycky říkalo, naše maminka umí číst, ale vidět to nechtěj. Jaké rozpaky pak vyvolala kniha A. Potter - S tebou už nikdy, kterou jsem si rozbalila pod stromečkem. Nemusím asi zdůrazňovat, že komentáře typu to se Ježíšek asi spletl ... na sebe nenechaly dlouho čekat. Nicméně knihu jsem přečetla ještě do konce svátků. Je fantastická, uchvátila mě, krásně se čte. Přečetla ji už celá ženská část rodiny. Všem vřele doporučuji, jako ostatně i všechny další knihy této skvělé autorky!
Díky! O mém čtení se teď doma už jen šušká, to abych mohla tuto autorku dále nerušeně číst :-)
Sabina Baránková
vloženo 28.2.2014, 22:02:38
Recenze do soutěže o romantický víkend v Benátkách pro dva.

Mezi sny každé z dívek určitě patří i romantické procházky po Benátkách ruku v ruce s opáleným krasavcem. V takové chvíli by každá z nás uvěřila jakékoliv pověře v opojení zamilovanosti. Nehledě na to, že neznám moc lidí, kteří by nechtěli prožít něco kouzelného, něco mimo tu vždy potvrzenou realitu. To je na knihách od Alexandty Potter pro mě tak krásné, při čtení nás přiměje zpochybňovat některé obyčejné, až nudné chvíle našeho života a vybízí nás, společně s hlavními hrdiny, prožít něco neuvěřitelného!

Zatím každou knihu od Alexandry Potter jsem přečetla jedním dechem a bylo těžké je odkládat. Už teď se nemůžu dočkat přídavku skvělé četby v podobě nové knihy od autorky, která zanecháva kouzlo v každé romanticky založené duši.
kirandia
vloženo 28.2.2014, 22:02:29
Na románech Alexandry Potter se mi líbí jak se vzájemně "prolínají". S Tebou už nikdy mě nadchnulo reálnější romantikou než Já a pan Darcy. Stejně jako v Kde je ta holka by měl Lucy někdo poradit co měla v mládí udělat jinak a že by neměla pokoušet legendy, protože Není přání jako přání. Začátek vztahu Lucy a Nata je tak romantický, že jsem skoro začala uvažovat nad tím, vyrazit s manželem také do Benátek a zkusit jestli kouzlo funguje. Ale trochu se obávám že teď bude každý večer, při západu slunce, za znění kostelních zvonů pod Ponte dei Sospiri tak trochu nával :-) A hlavně, co kdyby se legenda skutečně vyplnila ? Jsem si jistá že toto je opravdu mé přání ? Když pak Lucy popisuje Benátskou noc v baru, doslova mě to pohltilo (téměř jako Padesát odstínů šedi) ale pak mi to došlo. Ty příběhy mě vábí svojí hutnou romantikou, fyzickou stranou lásky, touhou po dotecích. Ale když zamilovanost vyprchá je třeba aby zůstal vztah, který ustojí starosti všedních dnů. Stejně jako procitla Lucy. Škoda že žádný z Alexandřiných románů nemá klasický happy end. A tak jsem raději zaplašila snění o vzdušných zámcích a vrátila se ke svému solidnímu spokojenému vztahu. O romantice si budu raději už jen číst. Nechci riskovat jako Lucy ;-)
Danka P
vloženo 28.2.2014, 22:02:58
Napíšem to československy,aj ked som recenziu pisala tak max.na hotely pokusím sa o to...
Knížku som mala požičanú od kamošky,která ma do toho uvrtala abych si ji přečetla,když jsem se do ni zakousla tak to bylo hrozně "žravé"čtení o moci kouzla lásky a pověsti o polibku pod Mostem vzdechu a hlavně o láske ktorá nakonec zvítazila a byla silnejší než kouzla,čary a moc vesmíru...
Přibeh je jemný,romantický,nekteré sceny moc vtipné,jiné zase smutné,vystřídalo se v nem dost postaviček-každá s jinou povahou...Hlavná postava Lucy mi přišla někdy jako bláznivá zamilovaná holka,která by udělala i nemožné,aby se zbavila TOHO co ji furt pronásledovalo...a jak to býva v pohádkach tak i tady si každý našel svou cestu,lásku života i napriek všem prekážkam...
Knihu doporučuji přečist,je to skvělý relax:)
Monika Mařánková
vloženo 28.2.2014, 20:02:32
Musím se přiznat, že kniha S tebou už nikdy je první, kterou jsem přečetla od A.Potter a nadchla mě. Velmi čtivá knížka s krásným příběhem a propleteným osudem. Začátek příběhu je romanticky uveden v Benátkách. Během čtení jsem celou dobu byla napnutá jak knížka dopadne.
Jitka
vloženo 28.2.2014, 19:02:19
S tebou už nikdy zaujme od samého začátku, jeto vtipná, hezká kniha, zpříjemnila mi celý den. Myslím, že každý se alespoń v něčem najde.
Tereza Lapešová
vloženo 28.2.2014, 18:02:42
Koupila jsem knížku S tebou už nikdy pro svou sestru k 22tým narozeninám. Myslela jsem si, že romantická knížka odpovídá jejímu věku na rozdíl ode mě(já 32). Ja už jsem na to moc velká 
Přesto mě zvědavost přemohla a začala jsem číst. Autorka píše, o čem každá žena sní – o panu Božském. Nechala se inspirovat postavami Briggite Jones nebo Carry Bredshaw ze Sexu ve městě. Na první pohled klasická lovestory se liší od jiných romantických příběhů svou lehkostí, vtipem, ale i tajemnem v podobě „náhodných“ osudových znamení. Autorka píše čtivě. Dokáže během pár let vykreslit charakter postavy. Čtenářka se hravě vcítí do hlavní hrdinky a prožívá její příběh. Jako by psala o Vás. Každá žena má nějakou podobnou zkušenost, že? Udržuje nás ve zvědavosti, jak bude příběh pokračovat. Hltáte příběh až do poslední stránky. Což byl i můj případ, kdy jsem se těšila na večer, kdy si zase přečtu několik kapitol před spaním.
E. Zápotocká
vloženo 28.2.2014, 16:02:23
Recenze - soutěž

Alexandru Potter jsem si oblíbila již při první knize co se v ČR prodávala - Není přání jako přání. Po jejím přečtení mám na dění okolo mne trošku jiný úhel pohledu. A knihou S tebou už nikdy autorka opět nezklamala vyprávěním o věcích všedních i nevšedních, ve kterých se my rozejité úplně vidíme a díky vtipnému a výstižnému popisu situací víme "že v tom nejsme samy" :)
Aleš Walter
vloženo 28.2.2014, 11:02:04
Recenze knihy - Soutěž


Knihu S tebou už nikdy spisovatelky Alexandry Potter vřele doporučuji přečíst každému, kdo byl nebo je zamilován. Spisovatelka s humorným podtextem ukazuje na vztah lidí, kteří milují. Kniha je milým drobným dárkem pro naše milované ženy od nás mužů. Nám mužům zase dokáže nabídnout trochu romantiky a pohled na nás očima žen.

A pánové sáhněme si do svědomí. Opravdu používáme romantiku jen na přivábení něžné poloviny lidstva? Po přečtení této milé knihy pochopíte, co nám ženy často chtějí říci i co od Nás očekávají. A ženy? Po přečtení s úsměvem na rtech přitakají, že láska je krásná a opravdu nevyzpytatelná.
Je to výborná kniha na věčné téma - lásky. Přečtete si ji a dáte mi za pravdu.
Pája
vloženo 28.2.2014, 11:02:04
Nedávno mi manžel řekl, že by se mnou rád jel do Benátek, abychom si společně užili jejich noční atmosféru. Jen sami dva, ne jako před 4 lety, kdy jsme vyrazili s našimi robátky, 2x 2 roky, 12 a 9 let.. Jednoho jsme nesli na zádech, protože mu nebylo dobře, druhou bolely nožičky, třetí pořád něco chtěla a čtvrtá, "kdy už tam budem?" No, asi to znáte všichni, kdož jste majiteli jednoho až několika potomků.. A proto mě nápad potěšil. V brzké době jsem začala číst knihu Inferno od Dana Browna a hle, Benátky! Mezitím manžel poslal křížovku do soutěže a vyhrál knihu S tebou už nikdy. Do té jsem se pustila hned poté a ...zase Benátky! No teda, to je znamení, jak by řekla Robin. A ještě ta nabídka napsat recenzi, kterou jsem sice v životě nepsala, no, ale co to nezkusit:-)?Člověk má občas zkusit, co mu život nabízí, no a když to nevyjde...tak to zkusí jinak a jinde, ne? O tom to přeci je. Jen neusnout na vavřínech...

Příběh začíná v době, kdy Lucy Hemmingwayová, hlavní hrdinka, studuje v Benátkách umění a zároveň zde prožívá romantickou lásku s Nathanielem Kennedym, který je zde na letní stáži, aby studoval renesanční malíře. Ona je Angličanka, on Američan, ale to nebrání tomu, aby nepodlehli kouzlu Benátek, kouzlu lásky a kouzlu pověsti o Mostu vzdechů, která je známá po celém světě…že když se milenci na gondole při západu slunce políbí přímo pod mostem za znění kostelních zvonů, zůstanou napořád spolu a nic je nikdy nerozdělí… a to se stává hlavní zápletkou celého příběhu.
Ten nás přenáší o deset let dál do doby, kdy Lucy přijíždí do New Yorku se záměrem změnit svůj dosavadní život a možná zažít něco velikého. Nathaniel je už pro ni bolestnou vzpomínkou na něco krásného, co však skončilo odjezdem z Benátek. Ale je to uloženo stále hluboko v srdci a nadále ovlivňuje její život.
V New Yorku se začínáme seznamovat se spoustou lidiček, kteří mají s Lucy něco společného a které jakoby si půjčila autorka z našeho okolí. Promítá do nich spoustu povah a lidských vlastností s různým pohledem na život.
Sestra Kate, vždy dokonalá, přesná, zásadová. Hlavně nepolevit a neuhnout mimo…
Jeff, Katin hodný, milující manžel se srdcem ze zlata.
Magda, vedoucí tak trochu jiné galerie SoHo Číslo třicet osm, kde Lucy pracuje. Je to přímá, nespoutaná židovka se sklonem k přehánění, milující luxus, ale se srdcem na dlani.
Robin, kamarádka, u které Lucy bydlí, žena, které není nic tajemné cizí a vždy dokáže poradit, i kdyby se měla podívat do křišťálové koule.
Adam, záhadný pobuda, který nevynechá žádnou vernisáž, neboť tam je vždy zaručeně hodně jídla a dostatek „šampáňa“.
A hlavně je tu znovu „ON“. Náhodné setkání v New Yorku opět vytahuje lásku na povrch, probouzí vášeň, touhu, nadšení. Jenomže…
Deset let snění nemusí být totéž, co probuzení. Změnila se ona? Nebo on? Oba? „ Já už ho nechci ani vidět!“ Jenomže to není tak jednoduché, když jste se před 10 lety políbili pod Mostem vzdechů. Ted vzdychejte vy, když jste byli tenkrát tak ….zamilovaní!
Příběh se mi četl s lehkostí, zasmála jsem se, někdy jsem byla překvapená, někdy smutná. Často jsem i předvídala, co se bude dít dál, ale tak nějak mi to nevadilo. Hlavní hrdinka mi byla sympatická, asi jsem se v ní viděla. Poznala jsem spoustu příběhů, které lidé kolem nás prožívají, akorát je neznáme, nechceme znát nebo nemůžeme znát. Ale jsou tu a ráda jsem si o nich přečetla. Třeba budu o lidech trochu víc přemýšlet.. A je dobré začít u těch nejbližších.
Martina Kačerová
vloženo 28.2.2014, 10:02:59
První knížku jsem si koupila při čekání na vlak, byla to knížka Není přání jako přání. V některých pasážích jako bych viděla sama sebe, několikrát jsem se z plna hrdla rozesmála a to jak ve vlaku tak i v metru, to že jsem párkrát přejela zastávku mi vůbec nevadilo se smíchem jsem přestoupila na správný směr.
Loni jsem dostala k vánocům knížku S tebou už nikdy těšila jsem se jak malá holka :)Začíst se nebylo těžké, knížka mne zcela pohltila. Benátky jsou určitě velmi romantické město zavřít oči a přesdtavit si všechna ta neuvěřitelná místa popsaná v knížce není žádný problém.
Návod jak se zbavit nechtěné lásky je skvělý, až to láká vyzkoušet ho v reálném životě, určitě by to byla velká legrace. Je hezké věřit na lásku na celý život, ale mám pocit ze dnešní uspěchaná doba tomu nějak nepřeje.
Díky těmto příběhům můžeme alespoň snít, že na každou z nás někde ta pravá a jediná láska čeká.
Eliška
vloženo 28.2.2014, 10:02:06
Poutavé, vtipné, jiskřivé ... prostě kouzelné ... skvělý únik od reality všedního života do romantických Benátek, kde se může stát cokoliv ...
Sylva Kvapilová
vloženo 27.2.2014, 23:02:07
Nejsem materialista, ani idealista. Nejsem skeptik, nejsem věřící. Ale jsou chvíle, kdy se ráda vznáším v oblacích a zatoužím po něčem nadpřirozeném. Samozřejmě po něčem takovém, co by mne udělalo šťastnou. Ale věřím na osudové setkání a lásku na první pohled (do manžela jsem se zamilovala před 32 lety a jsme stále spolu). Je tomu proto, že tomu věřit chci. Jen škoda, že jsem nevěděla o Mostu vzdechů, když jsem se svým mužem v Benátkách byla na dovolené. Určitě bychom se za zvuku zvonů políbili, ale kdo ví jak by to dopadlo … Někdy přemýšlím o tom, co by se stalo, kdybych bývala udělala něco jinak, kdybych řekla něco jinak, kdybych nechodila v tu osudnou chvíli právě tam, kde jsem něco zažila kladného či záporného. Často přemýšlím o životě, který je veden „Boží rukou“.
Román S tebou už nikdy se mi líbil, hlavně proto, že jsou tam popsané detailní chvilky osobního života, za který se mnohdy stydíme, přestože nás provází každodenním životem. Je to má druhá kniha od této spisovatelky a právě začínám číst třetí. Já a pan Darcy mne doufám pobaví stejně tak dobře jako předešlé knihy.
Mrzenová Eva
vloženo 27.2.2014, 23:02:57
O knize S tebou už nikdy jsem se dozvěděla z televizní reklamy a tak trochu jsem na ni byla zvědavá a přála si ji k vánocům. Je to moje první setkání s autorkou Alexandrou Potter.
Na knihu jsem se vrhla s velkým nadšením, které časem trochu opadlo ale přesto v té spustě knih, které jsem přečetla, se řadí na přední místa. Okouzlilo mě líčení Benátek, škoda, že se tam děj nepozdržel. V dalších částech knihy jsem si připadala jako ve svém oblíbeném seriálu Sex ve městě. Děj je zajímavý, vtipný, někdy až absurdní v líčení, kde Lucy dělá vše proto, aby se zbavila Nathaniela.
Jen závěr knihy mi přijde neskutečný, těžko uvěřit, že by se to takhle mohlo v normálním životě stát, ale protože miluji šťastné konce, byla jsem se závěrem spokojená. Knihu doporučuji, rozhodně pobaví a nezklame Vaši fantazii. Již jsem si obstarala další díla Alexandry Potter a těším se na ně.
Vanesa Purdeková
vloženo 27.2.2014, 21:02:26
Recenzia do súťaže o víkend v Benátkach.

Knihu S tebou už nikdy som si kúpila, pretože ma zaujal názov. Väčšinou kupujem knižku podľa názvu a zatiaľ som to ani raz neoľutovala. Takže aj s touto voľbou som spokojná, skôr nadšená. Môžem povedať, že som mala najprv obavy, keď som začala čítať knihu, pretože mám trošku s češtinou problém ale ako náhle som sa dostala do deja, už som prestala vnímať, že je to v čestine a išlo to samo. Knihu som zhtla v priebehu troch dní. So zatajeným dychom som čítala kapitolu po kapitole. A ku koncu som usúdila, že som si nie len dopriala príjemné oddychové čítanie (aj keď niekedy som mala asi aj vysoký tlak, ako som čakala čo bude ďalej) ale som aj obohatená o informáciu, ako sa povie po taliansky dýchanie z úst do úst alebo, že je v Benátkach Moct vzdychov :-)
Túto knihu určite odporučím aj kamarátkam. Nejedna sa v tom príbehu nájde, tak ako miestami aj ja.
Kateřina
vloženo 27.2.2014, 21:02:41
Recenze do soutěže o "Víkend v Benátkách"

Tuto knížku a "Co je nového, kotě" jsem si moc přála pod stromeček, shodou náhod jsem však dostala dvě knížky "Co je nového, kotě". :-) Jeden z Ježíšků však svůj omyl bleskurychle napravil a já jsem mu velmi vděčná, protože jsem před nedávnem tuto knížku jedním dechem přečetla a musím říct, že ačkoli bych nedokázala udělat žebříček z knih Alexandry Potter (protože jsou prostě všechny geniální), tak tato by určitě bojovala o první místo. Do knížky, jako ostatně do všech ostatních od této autorky, jsem utekla, dialogy jsou jako živé a já mám pocit, že se mi hlavou šine perfektní film, který prožívám spolu s Lucy. Vtipná, čtivá lovestory, to je prostě můj únik od reality. :-) Díky za něj :-)
Michaela Vítková
vloženo 27.2.2014, 18:02:34
Recenze na knihu
 
Kniha-S tebou už nikdy-mě moc rozesmála.Vtipná legenda o mostu mě zanesla do vzpomínek mého zamilování se.Kouzlo Benátek  a romantika na gondole,podtrhují čtivý a romantický příběh.
Veselé příhody náhodně nenáhodných setkání s mužem v ananasových šortkách je k zamyšlení o
stolkingu,ale i to je u někoho součástí života.A je moc dobře,že se na to vtipnou formou poukazuje.
Překvapivý je rozchod na místě původníno zamilování.Neumím si představit,že bych svého muže přesvědčila,at se rozejdeme tam,kde to vše začalo.
Musím se nad tou myšlenkou usmívat a představivost mi nechybí,stejně ,jako autorce.
Jsem vdaná 24 let a ani nevím,zda naše místo jěště stojí.V tom mají Benátky sa svou romantikou a památkami,velkou převahu.
Kniha bylapříjemně odpočinková a zárovenˇ návodem k zamyšlení nad urputnými vztahy.
Jěště že má člověk přátelé se kterými to stejně jako v knize s nadhledem probere.
Ráda si přečtu další autorčinu knihu.
Děkuiji---Michaela Vítkova.
 
 
 
Michaela Vítková
Bachmačská 13
Mor. Ostrava 1
70200           
Evička
vloženo 27.2.2014, 17:02:16
Alexandra Potter patří k mým nejoblíbenějším autorům. Téma o spřízněné duši nebo o tom pravém je úžasně napsané. Jak se říká: Láska na první pohled je jenom na první pohled láskou. Alex, jen tak dál. A všem, mějte oči otevřeném nikdy nevíte koho potkáte.
Bára Petrová
vloženo 27.2.2014, 15:02:30
Knihu S tebou už nikdy jsem dostala jako dárek...Příjemné čtení, na rozdíl od jiných romantických růžovek, mě tato zaujala a bavila. Představovala jsem si v ní svoje osobní životní zážitky... Každopádně na Most vzdechů v Benátkách si dám velký pozor ! :)
Bludička
vloženo 27.2.2014, 15:02:14
recenze do soutěže o víkend v Benátkách

MOST VZDECHŮ JE V BENÁTKÁCH…

Skoro každá holka na světě sní o tom, že jednou, dříve či později, potká toho pravého. Tak také Lucy. Pracuje jako galeristka v malé alternativní galerii někde v New Yorku a toho svého potkala už dvakrát: před 10 lety a teď.

Je nadšená, protože Nathaniel je jí souzený; políbili se totiž tenkrát při západu slunce u Mostu vzdechů za zvuku zvonů a to, když uděláte, zpečetili jste svůj osud.

Jenomže, i v romantických příbězích bývá nějaké JENOMŽE –
Když se potkali poprvé, bylo jim 19, studovali dějiny umění, byli plní ideálů a očekávání, teď jsou dospělí, vlastně se neznají a pěkně si lezou na nervy. To, co doteď milovali, byla představa – dokonalá představa – kterou si jeden o druhém za ta léta vysnili…

Alexandra POTTER je renomovaná anglická autorka dívčích románů trochu „jinak“; dělá si legraci, staví je na hlavu. Ať už je to pan Darcy, který je vlastně milý a ne protivný nezdvořák jako u Jane Justinové (JÁ A PAN DARCY) nebo její pobídka dávat si pozor na svá přání – mohla by se Vám totiž splnit! (NENÍ PŘÁNÍ JAKO PŘÁNÍ) – anebo teď aktuálně „laskavý výsměch“ legendám opřádajícím jeden starý most…

Nový román A. Potter určitě stojí za to. Je to veselé a hravé čtení plné nápadů, postřehů a pěkných vět. Kromě toho není špatné zjistit, že nemusíme brát až tak vážně všechny ty předpisy na život, kartářky a křišťálové koule – Je lepší rozhlížet se kolem a konat!

Jděte, čtěte a konejte! :-)


POTTER, Alexandra
S tebou už nikdy. Z angl. orig. přel. Dagmar Brejlová.
Praha, Kristián 2013. 358 s.
Katka
vloženo 27.2.2014, 15:02:35
Knížku S tebou už nikdy jsem si koupila na nádraží, vlak odjížděl za 10 minut, vběhla jsem do knihkupectví, rozhlédla se, vybrala, taková náhoda … na víc jak dvě hodiny jsem měla o zábavu postaráno. Čte se dobře, zápletka je roztomilá a minimálně jsem se v okamžiku čtení přenesla na krásná místa, mezi krásné lidi. Přes svoji racionalitu nevnímám náhody jako náhody. Ale už taky dávno vím, že vysněný princ není, a jsem ráda za svého muže se všemi jeho neduhy, sama nejsem dokonalá  Večer při pohledu na knihu se mě zeptal, zda tím něco naznačuji, usmál se a usnul. Takže, mladé dámy, nechte se unést romantikou a věřte v toho pravého; dámy s větší dávkou zkušeností , nechte se unést také, ale s vědomím, že máte to nejlepší doma….
Alice
vloženo 27.2.2014, 14:02:14
Kniha "S tebou už nikdy" mě uchvátila, udivila a vtáhla do děje, protože jsem měla pocit, že si příběh Alexandra Potter vypůjčila z mého života. Také jsem "dvakrát" vstoupila do stejné řeky se stejným mužem, mou první láskou. Moje pocity a prožívání tohoto vztahu naprosto vystihuje hlavní hrdinka Lucy. Už spolu s mou bývalou první láskou - a opětovně nalezenou láskou - opět nejsme, určitě to tak mělo být. Je zřejmé, že Alexandra Potter má
zkušenost a jemný cit pro vyprávění příběhu a jistě tuší, že mnohá čtenářka se v její knize pozná. Gratuluji autorce, napsala skvělou knihu, která naprosto pohltí, knihu jsem přečetla za jediný den. Závěrem zbývá jen jediné :Alexandro - WELL DONE!
Veronika
vloženo 27.2.2014, 12:02:27
U knihy mě zaujal už název. Většinou u každé knihy se spíš hlavní hrdiny snaží dotyčného muže dostat. Kniha se velmi dobře četla, akorát u uprostřed knihy, kde nebyla přímá řeč četla o trochu hůře. Knížka mě velmi zaujala asi jako další tituly od této autorky.
Jana Zdvihalová
vloženo 27.2.2014, 11:02:11
Kniha "S tebou už nikdy" mě uchvátila. Dostala jsem ji jako dárek a moc na červenou knihovnu nejsem. Tak jsem byla skeptická k tomuto výtvoru,ale po par strankách jsem byla doslova vtazena do deje. Nic okolo sebe jsem nevnímala a přecetla knížku během dvou dnů. A někdy jsem se u ní smála jako pominutá, protože představivost zafungovala. Prostě A. Potter ve mě získala další ovci pro odbyt jejich výtvorů a já ochotně zase půjdu, protože vím,že tohle je úplně jiná "červená" knihovna.
Klára K.
vloženo 27.2.2014, 11:02:05
Knížku "S tebou už nikdy" jsem dostala od mamky k Vánocům. Nejdříve se mi do čtení moc nechtělo,ale když jsem začala, nemohla jsem přestat :-) Knížka se mi četla sama a tak se mi občas stalo,že jsem četla a četla a najednou zjistila,že mi za 3h bude zvonit budík,abych už vstávala do školy. A protože sama prožívám takovou první velkou lásku, docela dobře jsem se vžila do postavy Lucy a představovala si,co bych asi udělala na jejím místě. Knížku můžu jen a jen doporučit :-)
Alice
vloženo 26.2.2014, 23:02:35
Kniha "S tebou už nikdy" je především velmi čtivá. Dáno je to hlavně tím, že je v ní spousta přímé řeči, žádné hluboké filosofování. Tím pro mě její klady končí. Je v ní spousta klišé, předvídatelné zápletky, neustálé omýlání "základního problému" (jak se zbavit partnera, který je mi souzen). Cca od poloviny se děj nekonečně táhne, četla jsem dál jen abych se dozvěděla, jak to dopadne. Konec byl jasný - dají se s Adamem dohromady - ale to, jak k tomu dojde, je přeslazně romantické a naprosto neuvěřitelné. Vrcholem trapnosti jsou pasáže, ve kterých se Lucy snaží zošklivit Natovi. Žádná soudná žena by se k něčemu takovému nesnížila, proto to nepůsobí věrohodně. Jako oddechové čtení lze knihu doporučit, ale já od knih očekávám jaksi víc.
Michel
vloženo 26.2.2014, 21:02:10
Knihu som dostala ako darček,už obal ma zaujal a nadpis hovoril za všetko: S tebou už nikdy.Očakávala som od knihy viac,už len pri začiatku deja mi prišla kniha,ako pre pubertiačky,ale dej sa postupne zlepšoval a kniha ma nakoniec zaujala.S dejom som sa miestami stotožnila a pripomenula som si moju prvú lásku a spomenula som na staré pekné časy :-) Knihu odporúčam mladším čitateľkám.
Klára Filipová
vloženo 26.2.2014, 21:02:23
Recenze: S tebou už nikdy

Kniha mi přišla do ruky jako zázrakem. Zaujal mě název. S tebou už nikdy. Řekla jsem si, že to snad nebude až tak hrozné. Přeci se vším se dá “nějak” vypořádat. Knihu jsem otevřela a nechtěla mě pustit. Hned jsem se ponořila do příběhu Lucy a kniha se mnou zůstala do té doby dokud jsem knížku nepřečetla. Nebyly tu pasáže, které bych přeskakovala, protože nebyly zajímavé. Jednoduše řečeno knížku jsem hltala. Oči jsem od ní odtrhla až před spaním, kdy jsem ji se vším nadšením dočetla. Zůstal ve mě jeden lechtivý pocit...
Co když se ho jednou nebudu moci zbavit? Ne, že bych nechtěla, ale protože to nešlo. Všechny síly vesmíru tomu bránili nebo snad náhody, říkejte si tomu každý, jak chcete, ale co kdyby? Co by jste dělali? Samozřejmě potkat lásku, kterou jste v koutku duše milovali celou dekádu, i když o ní ostatní říkali všelijaké věci ať dobré nebo špatné, by bylo fantastické. A ke všemu znovu být spolu. Cítit jeho přítomnost vedle sebe a vůni po společné sprše. Jeho rty na těch svých by bylo určitě úžasné. Ale každý se mění. A to je problém. Minimálně v případě Lucy. Nemůžou být spolu navždy.
Ale… no zbytek nechám na Vás. Běžte prožít lásku, která začíná v Benátkách a snad i tam skončí.
Doufejme...
Renata
vloženo 26.2.2014, 17:02:25
recenze
Knihu jsem si koupila k vánocům,všimla jsem si zajímavých obalů a tak jsem po knize sáhla a přečetla si zběžný obsah,který mě upoutal.Knihu jsem začla číst,ale až teď.Je to ze současnosti a to je skvělé,v některých pasážích se člověk i najde :D.Možná člověk i dopředu očekává jak se děj bude odehrávat,pokud má představivost a tady se to i naplňuje.Chcete aby to tak bylo a je to..myslím,že při čtení už dopředu odhadnete jak to dopadne nebo se příběh bude odvíjet.Jsou tu humorné pasáže a u těch jsem se zasmála a pobavila.Klidné a oddechové čtení v dnešní uspěchané době.Doporučuji.
Denisa
vloženo 26.2.2014, 09:02:44
Knížku hodnotím velice kladně i z důvodu, že začátek děje a problém hrdinky odpoutat se od dávné lásky trochu připomněl mě samotnou. Stejně jako ona jsem si několik let myslela na svou první opravdovou lásku a představovala jsem si, jaké by to bylo potkat ho po několika letech a nikdy mě nenapadla myšlenka, že by se dnes mohl chovat úplně jinak a třeba i nesnesitelně jako v knížce. Naštěstí je to už dávno za mnou a při čtení knížky jsem se pobavila.
Natalka
vloženo 26.2.2014, 09:02:13
Knížku S tebou už nikdy jsem si koupila sama v knihkupectví. Nemohla jsem vydržet ten nátlak plakátů kolem mě. Udělalo mi to velkou radost. Kdykoliv jedu autobusem čtu knížku od Alexandry Potter. Těším se na každou přestávku v práci, abych jí mohla zase otevřít a dokonale relaxovat. Dokonce i moje kolegyně o pětadvacet let starší nahlédla do této knížky a začetla se. Já jí nosila s sebou do práce a četla na cestách a kolegyně četla v práci o přestávkách. Líbí se mi jakým stylem je knížka psaná i postavy, které mě vtáhly do děje. Knížku musím každopádně půjčit své sestře a mamce. Těším se na další knihy od této vynikající autorky.
Romana
vloženo 26.2.2014, 07:02:35
Recenze : S tebou už nikdy

Knížka ve mě vzbudila dva protichůdné pocity - půl knihy jsem četla se značným despektem, protože mi připadalo jako by autorka psala pro -náctileté puberťačky. Nemohla jsem se do knihy začíst aniž bych se usmívala nad naivitou psaných řádek. (Stejný pocit jsem měla před cca rokem při čtení další knihy této autorky "Já a pan Darcy")
Druhá část mě chytila kapku více, ale popravdě?? Knihy dělím na znovučtivé, přetrpěné a nečtivé a knihu "s tebou už nikdy" z knihovničky už nikdy nevytáhnu.
Lenka
vloženo 25.2.2014, 19:02:23
Knihu jsem si vybrala v novinkach v knihovne.Precetla jsem ji jednim dechem,nejen pro prirozenou ctivost knihy,ale predevsim pro zajimave pojatou zapletku a pohled na "lasku,ktera je elixirem a hybnou silou zivota". Bylo by skvele, kdyby v normalnim zivote doslo k urcitemu"prozreni" vcas a "bezbolestne", pouze s dozvukem trapasu a neprijemnych tragikomickych situaci. A vira v "nadprirozenou moc" dodava pribehu to prave kouzlo lasky, kterou touzi prozit kazda zena. Dekuji za krasne sneni.
Lenka Pluskalová
vloženo 25.2.2014, 14:02:23
Děkuji za krásný a milý zážitek při čtení knihy "S tebou už nikdy". Život není jednoduchý, ale vaše kniha mne zahřála na srdíčku. Takže, díky, díky, díky....
Martina Žirovnická
vloženo 25.2.2014, 13:02:11
Knížku jsem jako asi každá zde na portálu dostala k vánocům od dcery. Další od manžela. Takže mám v současné době všechny, které u nás vyšly. Jsem z nich nadšená, protože v každé z hlavních hrdinek se z části nacházím já a skrývají se tam i problémy a touhy, které řeší každá z nás. Jsou to oddechové, milé knížky , napsané vtipně a dá se říci i napínavě.Stysl psaní autorky má tu moc mě absolutně vtáhnout do děje a nechat mě jako voyera nahlížet do života hlavní hrdinky. Báječné. Moc děkuji, že se v tomto uspěchaném světě najde dušička, která dokáže takto psát a potěšit jiné. Ráda bych, aby byly přeložené i ty ostatní knihy.
Andrea Petráková
vloženo 25.2.2014, 12:02:35
knížku jsem si přečetla na doporučení své kamarádky a musím říct, že jsem ji přečetla během dvou dnů. Skvělé, pádím pro další knihu Alexandry Potter
Ivana Blumentrittová
vloženo 25.2.2014, 12:02:59
Vtipná kniha, dostala jsem ji od přítele pod stromeček. Celou dobu co jsem knihu četla, jsem v hlavní postavě viděla Jenifer Aniston, nevím proč :)
Jana
vloženo 25.2.2014, 12:02:15
Knihu jsem dostala k Vánocům. Už jsem četla i lepší ale nebylo to špatné :)
Jitka
vloženo 25.2.2014, 09:02:34
Recenze: Alexandra Potter, S tebou už nikdy
Je to první kniha od autorky, jen ve spěchu jsem si jí vzala v knihovně abych domů neodcházela po prázdnu. Kniha mě velmi překvapila svou čtivostí, každý večer jsem se těšila, jak si opět lehnu a budu se usmívat při problémech Lucy, její sestry a kamarádky Robin. Děkuji za krásně napsanou knihu u které si člověk odpočinul, zasmál se a usínal s vědomím že na světě je krásně :-)
Amalia
vloženo 24.2.2014, 21:02:59
Četla jsem docela dost románků, ale kniha S tebou už nikdy mě nadchla zajímavým zpracováním v dnešní době již klišé témat. Spisovatelka se na téma " ten pravý " nahlíží ze zcela jiného úhlu a vytváří tak zcela jedinečný příběh. Kniha mne mile překvapila a oslovila.
Marcela
vloženo 24.2.2014, 18:02:15
Recenze: Alexandra Potter, S tebou už nikdy
Byla to první kniha od Alexandry, kterou jsem přečetla. Je psána velmi poutavě, se smyslem pro humor a krásně vypracovaná zápletka a konečné řešení. Knížka, kterou nešlo odložit, protože jsem byla zvědavá, co se zase zamotá v osudu Lucy, její sestry a kamarádky Robyn. Nad knihou jsem se usmívala a líbilo se mi řešení situací ze života zamilované holky. Ne vždy v životě dopadne vše tak, jak si to vysníme. Proto se mi líbilo, že nakonec Lucy a Robyn vlastně skončily v láskyplném objetí toho pravého muže a Kate si uvědomila, že v životě není nejdůležitější kariéra a práce, ale prožít život s člověkem, kterého miluje. Opravdu dobře napsaná kniha pro potěšení a dobrou náladu. Děkuji za krásnou oddychovou četbu, která mne pobavila.
Lucka
vloženo 24.2.2014, 17:02:54
Ach ano..další kousek od Alexandry se objevil na plakátech v metru a já opět nevydržela a šla si jej koupit. Nezklamal :),ano musím přiznat že styl kterým Alexandra píše mě někdy vytáčí:)často až moc předem průhledný děj a přehnaná romantika,ale přesto hned jak dočtu její knížku nedočkavě čekám na další:).
Marcela
vloženo 24.2.2014, 17:02:47
Táto kniha je úžasna. Už jej názov ma zaujal ako ešte žiadný iný. Nevedala som ju prestať čítať, čítala som stále ked som mala čas, či už v škole alebo doma. V tomto príbehu som našla z určitej časti aj samú seba...Som veľmi rada, že som mala možnosť prečítať si túto knihu, na ktorú som náhodou narazila, ked som si pri ceste autom čítala reklamy...zaujala ma na prvý pohľad a vrelo ju odporúčam...:)
Klára
vloženo 24.2.2014, 10:02:58
Knížku "S tebou už nikdy" jsem darovala mámě k narozeninám, byla to poslední, která ji chyběla do sbírky. Po čase jsem neodolala a knížku si od ní půjčila. Je to třetí knížka od Alexandry Potter, kterou jsem já osobně přečetla. Její knížky a i tato se čtou doslova jedním dechem. Příběh je napsaný poutavě, humorně, s nadsázkou a občas mi Lucy připomíná samu sebe. Děkuji za skvělé a zábavné čtení, těším se na další :-)
Michaela Veselá
vloženo 24.2.2014, 09:02:18
Od Alexandry Potter jsem přečetla všechny její knihy, ale u "S tebou už nikdy" tak u téhle jsem se nasmála nejvíce, taky se mi u ni chtělo plakat, nejdříve jsem ji držela palce aby se s natem dali dohromady, ale poté co potkala Adama tak jsem si řekla "bože Adam je ten pravej tak se na Nata vykašli" a když pro ni přišel na tu policejní stanici a to kino bože nádhera. U jejich knížek se mi libí ta magičnost, ty konce u kterých si říkáte, tak to má být tak je to správně :)
Jiřina
vloženo 23.2.2014, 20:02:24
Knížka S tebou už nikdy je velice poutavé a humorné čtení.Přečetla jsem jí doslova jedním dechem.Myslím,že mnoho z nás se v Lucy"pozná",prožívá podobné situace.
Stáňa
vloženo 23.2.2014, 19:02:20
Další moje setkání s knížkou Alexandry Potter a opět nový neotřelý příběh. Romantika podbarvená silou legendy, která splétá osudy hrdinů po svém. Pohodové odpočinkové a zároveň napínavé počteníčko.
Klára D.
vloženo 23.2.2014, 13:02:03
Knihu „S tebou už nikdy“ jsem dostala k 22. narozeninám od mého přítele, kterému byla doporučena v knihkupectví. Byla to první kniha, kterou jsem od Alexandry Potter přečetla. Moc se mi líbila a navíc mě velmi zaujala soutěž o romantický víkend v Benátkách, tak jsem se rozhodla pro napsání recenze.
Kniha mě vtáhla do děje již na začátku. Je psaná tak lehce a přirozeně, že vůbec nebyl problém vcítit se do role hlavní hrdinky Lucy a vše prožívat s ní, ačkoli moje povaha je úplně rozdílná od té její a sama bych se přirovnala do role její starší sestry Kate. Mám také mladší sestru a sesterský vztah, který Lucy popisovala, mně byl velmi blízký. Možná trochu zvláštní, ale moje sestra se jmenuje Lucie a jejich povahy jsou natolik podobné! Spojuje je jejich flegmatismus, nepříliš velká zodpovědnost a nepořádek v osobních věcech. Avšak jsou si také podobné ve vlastnostech, jako je ochota pomoci, dobrosrdečnost, milá a přátelská povaha a mnoho dalších. Na chování Lucy mně trošku odrazovala její neupřímnost k Nathanielovi, když se začali znovu poznávat (např. v restauraci, kam ji Nate pozval na večeři: „Miluju inlajny a jógu.“ „Fuj, ani omylem bych se nekrmila pizzou nebo zmrzlinou:“ apod.). Dříve nebo později se stejně přijde na to, co je pravda.
Moc jsem Lucy přála, aby našla toho pravého, a tak když se s Nathanielem znovu po 10 letech potkali, myslela jsem, že dál už kniha bude pouze o štěstí a lásce, ale to jsem se mýlila. Nathanielovo chování mě překvapilo už v okamžiku, kdy se Lucy nepodařilo dát správně dohromady odšťavňovač. Pro Lucy bych si představovala spíš snídani přinesenou do postele, když Nate tak brzo vstával, ale určitě ne větu: „Úplně jsem zapomněl, jak jsi nešikovná.“ Nate se velmi změnil a Lucy to naštěstí brzy pochopila. Jedna z mála věcí, které bych Nathanielovi pochválila, byl jeho zdravý životní styl. Navzdory tomu všemu by mě nenapadlo, že „chlápek v bassebalové čepici, vytahaném vojenském tričku a džínách, které jsou roztržené na obou kolenou“, bude tím pravým… Ale postupem času Lucy Adama začala vnímat a popisovat jinak a jeho povzbuzující, přátelská a upřímná povaha by zasloužila jedničku s hvězdičkou.
Lucy měla velikou výhodu v tom, že bydlela s někým, kdo na ni měl čas a koho zajímala. Aspoň nebyla na své problémy sama a ve dvou se dá vymyslet více střelenějších nápadů ;-). Robyn byla její taková „druhá sestra“. Působila na mě pozitivně, přestože její pověrčivost a kouzla byly občas trošku přehnané (např. kouzlo k odehnání toho pravého).
Nakonec se všechno nějak vyřešilo – Lucy a Nate se po dlouhém boji konečně zbavili jeden druhého a u Mostu vzdechů Lucy políbila svého Adama a Nathaniel se vrátil k Beth. Kate a její manželem Jeff, který úspěšně zdolal rakovinu, společně vyrazili na dlouhou dovolenou, která oběma moc pomohla. Robyn konečně také našla toho pravého a Lucyinu šéfovou Magdu potkalo také štěstí – zbavila se všech svých dluhů a zachránila galerii, kde společně s Lucy pracovaly.
Nejvíce procítěný byl pro mě úryvek, když Lucy a Kate přijely z nemocnice (Jeff tam zůstal na operaci). „Život se může změnit mrknutím oka. Všechno, co máš, je tady a teď. Nikdy neodkládej to, co k lidem cítíš. Nepočítej s tím, že jim to budeš moct říct potom, nebo že to sami pochopí. Oni to totiž nemusejí ani tušit. Když to budeš odkládat, mohlo by být pozdě.“ Kate během krátké doby pochopila sílu zdraví. Lidé zdraví nepřikládají velkou váhu do té doby, než se s většími zdravotními problémy sami setkají. Všichni bychom měli pamatovat na to, že zdraví je to největší bohatství...
Hanka
vloženo 23.2.2014, 09:02:23
Alexandra je má oblíbená autorka, mám všechny její knížky a S tebou už nikdy mě dostala. Jak příběhem, městy, hlavní hrdinkou Lucy... Vím, že se k příběhu ráda vrátím :)
Dáša
vloženo 22.2.2014, 19:02:33
Dostala jsem k narozeninám knihu S tebou už nikdy od Alexandry Potter. Hned jsem se pustila do čtení. Knížka mi zpříjemnila uplakané a nevlídné podzimní dny. Děj knihy začíná ve slunné Itálii a pojednává o studentské romantické lásce Lucy z Anglie a Nateho z Ameriky. Vzdálenost jejich bydliště je ale rozdělí. Děj pokračuje po deseti letech, kdy se Lucy přestěhuje z Londýna do New Yorku a začnou se dít zvláštní věci. Lucy a Nate se neustále potkávají, prakticky na každém kroku, i když o to už ani jeden nestojí. Kniha mě zaujala a líbila se mi. Přečetl si ji i manžel, ten z ní zas tak nadšený nebyl. To víte - chlapi a romantika...
Štěpánka D.
vloženo 22.2.2014, 15:02:07
Knížku "S tebou už nikdy" jsem dostala k Vánocům a musím říct, že to byl jeden z nejlepších dárků, které jsem obdržela. Knížka se čte jedním dechem, je psaná lehce, vtipně a v velkou nadsázkou, která je v dnešním zamračeném a uspěchaném světě tolik potřeba. Autorka umí zvednout náladu snad každému čtenáři již po přečtení několika řádků a snadno nás vnese do příběhu plného romantických a humorných situací. Bylo by velmi užitečné rozšířit knihy od této autorky i mezi další čtenáře a zpříjemnit jim pohled na svět.
Lucie K.
vloženo 22.2.2014, 09:02:44
Knížka se mi moc líbila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Zaujal mě krásný romantický příběh se šťastným koncem, u kterého jsem se zároveň dobře pobavila a zasmála. Alexandra Potter je úžasná spisovatelka a už se těším na další čtení :-)
Hanka
vloženo 22.2.2014, 09:02:25
Knihu S tebou už nikdy jsem dostala k Vánocům, byla jsem nadšená, protože je to již má druhá knížka od této spisovatelky a ta první se mi velice líbila. Tuto knihu jsem přečetla doslova jedním dechem. V knize se mi velice líbily popisy měst. V Benátkách jsem bohužel nikdy nebyla, ale dokázala jsem si je velice živě představit. Naopak při čtení o městu New York se mi vybavovaly živé vzpomínky. Strávila jsem 3 měsíce v Americe, New York je nepopsatelně úžasné město! Při čtení jsem zapomínala na realitu a prožívala okamžiky spolu s hrdinkou.
Miroslava Chlumská
vloženo 22.2.2014, 05:02:09
Všechny knížky jsou romantické,zároveň zajímavé a napínavé,jak jinak,vždyť je napsala Alexandra Potter,kde jinde se láska,krása a poutavost může odehrávat než v italských kouzelných městech,zřejmě jsou k tomu předurčené!Zaujalo mě hlavně to střídavé dění v těch mladých lidech,chvíli nuda,vzápětí jste vtažení vší silou do děje,popis místa,lidí a okolí i to je zajímavé a velice čtivé!Těším se na další a další knížky od A.Potter!!
Kveta Kovacova
vloženo 21.2.2014, 19:02:38
S touto spisovatelkou jsem se setkala poprve, no a velmi me nadchla, jak kniha i ta lehkost jakou je napsana,kdyz jsem knihu cetla tak jsem si uvedomila, ze i ja byla v nekterych situacich jako hlavni predstavitelka v knize,hlavne v kdyz jsem byla v jejich letech,, nedochvilnost,,bordelarka,,zadna velika zodpovednost,,,ted vidim v hlavni predstavitelce moji dceru,,ta mi ji upne pripomina,, take jsem ji tuto knihu doporucila k precteni,,treba tam pozna samu sebe,,jako ja v nekterych situacich,,,,bydlim v Nemecku a tuto knihu mi dal k vanocum muj syn, ktery bydli v Cechach,,uz jsem ho pozaadala, aby mi koupil dalsi knihy od teto spisovatelky,,
Ivana P.
vloženo 21.2.2014, 15:02:53
Knížky od A. Potter miluji! Jsou pro mě tou nejlepší oddychovkou po dlouhém dni. A S tebou už nikdy nebyla výjimkou.
Koupila jsem si ji jako odměnu za státnice a těšila jsem se na další spojení romantiky, vtipu a malého nadpřirozena. A Alexandra opět nezklamala.
Zároveň musím přiznat, že jsem se i s hlavní hrdinkou v ledasčem ztotožnila - i já jsem přišla o iluze při setkání se svojí dávnou, časem zidealizovanou letní láskou.
Moc se těším až vyjdou další knížky od Alexandry!
Bohuslava Jelínková
vloženo 21.2.2014, 12:02:46
Knihu jsem dostala jako dárek a moc se mi líbila. Příjemné a pohodové čtení, všem doporučuji.
Ilona Růžičková
vloženo 20.2.2014, 14:02:10
Tuto knihu mi koupila dcera k vánocům.Kniha mě velmi potěšila možná i proto, že se odehrává ve městech která miluju a mám je spojená s velikou láskou.Kniha mě nadchla.Čte se s neuvěřitelnou lehkostí.Během čtení jsem se přistihla, že se stále usmívám.Ráda bych si s přítelem romantiku v Benátkách zopakovala.Knihu vřele doporučuji!! Ilona
Věrka
vloženo 20.2.2014, 06:02:23
ÚCHVATNÉ!Nemám slov,vlastně mám a tak tedy píši.
Začnu tedy od začátku,kniha mě upoutala svým názvem.Jsem cca rok rozvedena po 20-ti letém manželství ,ze kterého jsem nevěděla jak uniknout,až zasáhl osud a tak považte,že název knihy S tebou už nikdy,přímo vybízel k přečtení.
Čekala jsem od knihy úplně něco jiného,ale to už tak bývá.Nebudu tajit,že začátek nic moc,ale pak náhle se rozpoutává zamilovaný románek,který přechází v scifi pohádku,či jak to jinak nazvat?Tajemno a nadpřirozeno mě bere.Vtipné pasáže vyvolávající u mě bouřlivé výbuchy smíchu přecházející v drama a kouzelný konec...to mě opravdu vzalo za srdce!
Knihu dočítám 20.2.2014 a zjištuji že ještě 8 dní mohu soutěžit o víkend v Benátkách?až mi z toho naskakuje husí kůže...a v tom mi volá muž mých snů!Běhá mi mráz po zádech,že by znamení z hůry?a tak si říkám:to prostě musím poslat,přeci musíme jet pod Most vzdechů....
Děkuji.
Karin
vloženo 18.2.2014, 13:02:21
Knihu "S tebou už nikdy" jsem dostala k svátku od svého přítele. Věděl totiž, že mám tuto spisovatelku moc ráda a po knize už delší dobu toužím. Byla jsem nesmírně ráda, že jsem ji dostala a těšila jsem se, až se do knihy začtu. Netušila jsem však, že jakmile začnu číst, nebudu vnímat čas a knihu přečtu téměř jedním dechem. Opravdu pěkné oddychové čtení, které rozhodně neurazí. Objevuje se zde plno napínavých, úsměvných i za hlavu se popadajících pasáží. Knihu rozhodně doporučuji každému, kdo si rád občas přečte nepříliš náročnou a přesto zajímavou knihu. :)
Markéta Poprocká
vloženo 17.2.2014, 22:02:45
Knihu jednoznačně doporučuji. Přečetla jsem ji jedním dechem. V těchto hektických dobách je toto výborná oddychová literatura. Kniha Vás vtáhne do děje a už nepustí. Toto byla již má čtvrtá kniha od Alexandry Potter a opět nezklamala! Už teď se těším na další.
Jitka Lipovska
vloženo 17.2.2014, 14:02:54
Roman S tebou uz nikdy od Alexandry Potter je romanticky pribeh plny zvratu otom, jak se da v lasce prijit o iluze.
Lucy prozije s Natem milostny romanek v Benatkach. Po letech se potkaji, ale nasledne udalosti jsou plne rozcarovani.
Pribeh ma uzasne vyusteni v motto:
Co bylo,bylo, ted je ted.
Kniha je nabyta zajimavymi prihodami a situacemi a ma spad.
S tebou uz nikdy jsem dostala k Vanocum a behem par dni jsem to precetla. Vrele doporucuji.
Tesim se na dalsi knihu Alexandry Potter/
Libuše
vloženo 17.2.2014, 13:02:41
Alexandra Potter: S tebou už nikdy
Vřele doporučuji tuto krásnou knihu! Dostanete se okamžitě do příběhu a nemůžete se od knihy odtrhnout.Krásné Benátky,příjemní lidé,kniha o tom, že osudu neutečeš...U knihy se pobavíte, zamyslíte, možná si i někdy popláčete- prostě je v ní vše!Přečtěte si ji a budete toužit po dalších dílech.
Veronika
vloženo 17.2.2014, 09:02:03
Dobrý den,chtela bych se podelit s ostatními, zrejme ctenarkami o uzasne cteni této knihy a nejen ji. Jako první knihu jsem precetla Kdo je ta holka, kterou mi půjčila kamarádka, jako takovou oddechovku na dovolenou a musim rict, nemohla jsem se od ni odtrhnout a dokonce jsem mela pocit, ze pribeh je s malinkatými odlistnostmi o me samotne:)A pak prisla do me ruky kniha S tebou už nikdy a jednim slovem uzasne...Krasne se cte, prostředí Benátek, které miluji je dokonale a hlavne jsem si z toho odnesla ponauceni, ze se lide v kazdem veku zmeni a ten kym byval clovek ve 20ti uz nemusi za 10let byt a nemá smysl se trapit nad bývalou laskou, jenze ono se to lehce rekne, ale udela hur:))A někdo si tim proste musí projit, aby na to prisel...Kniha je bezkonkurencni, tesim se na další. Ctenarka Nika, 35let
Kamila Slavíková
vloženo 16.2.2014, 21:02:30
Recenze: Alexandra Potter, S tebou už nikdy

Dobrý den,
na první knížku od Alexandry Potter jsem narazila v časopisu Joy,kde o ní bylo psáno,že je výborným dárkem pro kamarádku a nebo sestru.Od jedné mé nejlepší kamarádky mamka, dostala od své sestry knihu KDE JE TA HOLKA a to byla první kniha,kterou jsem si od Alexandry Potter přečetla.Četla jsem jí nejvíce ve vlaku po cestě do práce, i z práce Pržno-Ostrava,která mi trvá 36 minut,takže jsem vždycky stihla přečíst,tak čtyři kapitoly.Do té knihy jsem byla,tak "zažraná" až jsem málem zapomínala vystupovat z vlaku,nechtěla jsem se s nikým bavit,smála se u ní,občas i slza ukápla a ani okolí skoro nevnímala :D Takové pocity jsem,už dlouho u takové knihy neměla. Byla prostě úžásná.Poslední stránku jsem dočetla,když jsem jela za kamarádkou do Prahy,kde jsem si na zpáteční cestu zakoupila Vaši další knihu S tebou už nikdy.U které jsem měla stejné pocity a byla ještě lepší než ta první.Z téhle knihy jsem si vypsala do Diáře pár vět podle,kterých se budu trochu i řídit a nebo používat do budoucna.V knize je prostě zachyceno všechno.Každým dnem mi má dorazit další Vaše knihy na které se už moc těším :)

čtenářka Kamila, Pržno
Alena Fleglová
vloženo 16.2.2014, 19:02:25
Recenze: Alexandra Potter,S tebou už nikdy

Tuto knížku od Alexandry Potter jsem dostala jako dárek k Vánocům. Je to již druhá kniha,kterou jsem od této autorky přečetla.Na rozdíl od její knihy "Kde je ta holka?" mě tento román zaujal mnohem více.Je to příběh velmi čtivý,plný humoru,vtipu,mnoha překvapivých momentů a nečekaných situací.Nechybí zde ani napětí.Při jeho čtení jsem se hodně pobavila a nasmála, zejména při některých pasážích( když se Lucy potká s bývalým přítelem Natem v letadle a zkouší strategii své sestry)ale také jsem prožívala smutek a napětí(když Lucy čeká se svou sestrou v nemocnici,jak dopadne operace jejího manžela Jeffa a poté ji doprovodí domů).Je to knížka čtivá a poutavá od začátku až do konce.Děj románu vlastně začíná a zároveň i končí v Benátkách,které jsou popisovány jako město,kam jezdí zamilované dvojice z celého světa.Krásně je zde popsána i architektura a celková atmosféra tohoto města.Příběh má šťastný konec pro všechny postavy.Mám ráda dobré konce přesto,jak píší ostatní čtenářky,poslední část děje odehrávající se v Benátkách připomíná spíše pohádku,než realitu.Přesto jsem až do samého konce netušila,jak příběh skončí.Vrátím se však na začátek.
Hlavní hrdinkou románu je mladá anglická,téměř 30ti letá dívka Lucy,která se přestěhovala z Londýna,kde dosud bydlela,do amerického velkoměsta New Yorku.Zde pracuje v jedné galerii na Manhattonu a bydlí se svojí kamarádkou Robyn.V New Yorku bydlí a pracuje teprve pár týdnů,takže si musí zvykat na místní prostředí a mentalitu zdejších obyvatel.Žije tu i její starší sestra-právnička Kate se svým manželem.Lucy je popisována jako obyčejná dívka,která má ráda svoji práci v galerii,umění a dříve se věnovala malování.Je dosud svobodná a bez přítele.Stále věří,že jednoho dne potká toho pravého.Nemůže však zapomenout na svou první lásku Nata,se kterým se rozešla před deseti lety a od té doby ho neviděla.Stále ho miluje a věří,že ho někde znovu potká.Když se tak úplnou náhodou stane,oba jsou překvapení a zaskočení.V okamžiku jejich setkání se začíná odehrávat jejich příběh.Oba se za 10 let změnili a žili odlišné životy,přesto se však rozhodnou dát jejich vztahu druhou šanci.
Lucy však brzy zjistí,že Nate není stejný jako před 10 lety,když spolu- ještě jako studenti strávili léto v Benátkách, políbili se při západu slunce pod Mostem vzdechů,což je mělo podle zdejší pověsti spojit dohromady navždy.Z něho se stal sebestředný workoholik posedlý cvičením a zdravým životním stylem,který žije v luxusním bytě a navíc má za sebou nepovedené manželství.Také ona se změnila, její představa o Natovi jako ideálním partnerovi se rozplyne.Brzy následuje ošklivá hádka v taxíku,při níž se rozejdou podruhé a jeden druhého začne nesnášet.Nedlouho po rozchodu se Lucy seznámí na vernisáži v galerii s Adamem a zamiluje se do něj.Svého bývalého přítele Nata však neustále někde potkává-na ulici, v restauraci,v posilovně.Snaží se zapomenout,ale nedaří se jí to.Vždy znovu na něj někde narazí.Je z toho již zoufalá a proto začne vymýšlet společně se svou sestrou Kate a kamarádkou Robyn různé strategie,jak se ho definitivně zbavit.Avšak nic nepomáhá...Při jednom takovém pokusu je Lucy dokonce zatčena policií.Těchto "náhodných setkání" s bývalým přítelem je v druhé části knihy až příliš moc a je jen těžko uvěřitelné, že by se něco podobného mohlo stát i ve skutečnosti.Velmi jsem se pobavila při jejich náhodném setkání v letadle,když Lucy letí pracovně na ostrov Martha's Vineyard,kam má úplnou náhodou namířeno i on.A tak se stane,že jsou chtě-nechtě nuceni strávit spolu noc ve společném pokoji penzionu.Lucy na něj zkouší strategii své sestry, aby se ho zbavila.On však netuší,že to na něj jen hraje.Tuto část příběhu odehrávajícího se v letadle a nasledující události na ostrově jsem si opravdu užívala a pobavila mě také samotná strategie,kterou vymyslela starší sestra Lucy Kate.
Líbil se mi styl psaní autorky i to,jak často používá různá přirovnání,aby dokreslila celkovou situaci a atmosféru místa.Příběh je čtivý a napínavý do samého konce,jsou v něm obsaženy myšlenky ze života,spousta překvapivých zvratů,i smutných a dramatických okamžiků např. moment,kdy se Lucy od své starší sestry dozví, že její manžel má rakovinu a Lucy po této zprávě přehodnotí své životní priority a začne být pro svoji sestru skutečnou oporou v její těžké životní situaci.Také Kate operace jejího manžela změní k nepoznání a stane se z ní jiný človek.Vše nakonec dopadne dobře.
Hlavní hrdinka Lucy mi nejen svým věkem,ale mnohými svými vlastnostni(její neustálá nedochvilnost,nic nestíhá, je bordelářka) připomínala samu sebe.Kniha však není jen příběhem Lucy a Nata,ale důležitou roli zde hrají i další postavy jí blízké, které významně zasahují do děje-její spolubydlící a kamarádka Robyn,starší sestra Kate,šéfka v práci Magda a v neposlední řadě i její nový přítel Adam, s nímž se potká po nevydařeném rande nakonec opět v Benátkách,kde zpečetí svůj vztah polibkem při západu slunce pod Mostem vzdechů a konečně tak prolomí kouzelnou moc pověsti a zbaví se definitivně Nata.Zde celý příběh končí- v "nejromantičtějším městěna světě".Je to konec přímo pohádkový.
Celkově se mi tento romám velmi líbil,knížka se hezky četla.Autorka píše zábavnou,vtipnou formou a dokáže čtenáře vtáhnout do děje.Kromě neuvěřitelně často se opakujících náhodných setkání s Natem nemůžu nic vytknout.Autorku a její knihy jsem si velmi oblíbila a již se těším na další její příběhy.
Román "S tebou už nikdy" doporučuji všem čtenářkám,které se chtějí pobavit,zasmát,ale také si pobrečet,mají rády překvapení,nečekané situace a napětí.A chtějí společně s hlavní hrdinkou prožívat její často nelehkou cestu k nalezení toho pravého životního partnera a zároveň si užít atmosféru romantického města Benátek.

čtenářka Alena Fleglová,Vrchlabí
Katie
vloženo 16.2.2014, 12:02:16
Úplně náhodně jsem v jednom časopise narazila na reklamu na knihu od Alex KDE JE TA HOLKA? Téma potkat své o 10 let mladsi ja me tak lakalo, ze jsem si ji koupila uplně naslepo...a ona to byla vážně naprostá bomba!! Následovala kniha NENÍ PŘÁNÍ JAKO PŘÁNÍ, která je neméně skvělá a S TEBOU UŽ NIKDY je moje třetí... Opravdu super román, jako i 2 předešlé! Miluju na Alexandřiných knihách tu kapku nadpřirozena a tak přirozenou a nenucenou romantiku, která mě jednoduše úplně dostavá! Nelze se od knihy odtrhout dokud ji nepřečtete... Pro mě nemá ALEXANDRA POTTER absolutně žádnou konkurenci! Určitě doporučuji a to nejen S TEBOU UZ NIKDY, ale i vsechny další romány od Alex... Já už se ted nemohu dočkat dalšího a to CO JE NOVÉHO KOTĚ? ;)
Hanka
vloženo 15.2.2014, 12:02:53
Dobrý den,

právě jsem dočetla knihu S tebou už nikdy - téměř jedním dechem, tak jako nakonec všechny předešlé knihy autorky Alexandry Potter.
Tato kniha mě oproti ostatním zaujala hlavně tím, že ukazuje i negativní vztah hlavní hrdinky s partnerem.
Tak jako i v ostatních knihách bylo v příběhu něco tajemného, což nás trošku odvádí od reality a starostí všedních dnů. Proto jsou všechny knihy tak milé a čtivé.
Pro mě jako pro čtenářku je příjemné dostat se do života mladé aktivní dívky, která zvládá situace dění ve svém životě lehce a s určitou dávkou humoru. Je to příjemné a relaxační ocitnout se v jejím světě.
Líbilo se mně i prostředí umění do kterého je kniha umístěna.
Knížka se mně moc líbila(tak jako i ostatní autorčiny knížky) a už se těším na další lahůdku z autorčiny dílny.
Hanka
Markéta Walsbergerová
vloženo 15.2.2014, 09:02:11
Říká se "nikdy neříkej nikdy", a na tom opravdu něco je. My co víme o "zákonu přitažlivosti" víme, proč slovo "nikdy" nepoužíváme. Toto slovo vyjadřuje to, co nechceme. A to, na co nejvíc myslíme, i přes to, že to zrovna nechceme, to získáváme. Věnujeme tomu svou pozornost. Například: "Nikdy už tam nepůjdu!", "Nikdy už to neudělám, slibuji!", "Taková věc se mi nikdy nestane". Čím víc na "nikdy" myslíme, tím víc to nechtěné do svého života přitahujeme. Že vám to něco připomíná? Určitě ano!
Kniha "S tebou už nikdy" je takovým příkladem. I v této knize se hlavní hrdinka Lucy tolik obávala setkání se svou bývalou láskou, tolik na něj myslela, že si ho zpátky do svého života přitáhla. A navíc!, láska byla spečetěna mincemi pod mostem vzdechů :).
Možná, že i paní Alexandra Potter tento zákon zná a ví, jak si štěstí, sny, či jiné věci do svého života přitáhnout. Její životní příběh je toho důkazem. V rozhovoru vypráví, že každá z jejích knih má v sobě určité kouzlo, a podle mne je to zákon "přitažlivosti", který používáme, vědomě nebo nevědomě. Ať tak či tak, používáme ho všichni. Ve všech knihách Alexandry, stejně jako v téhle, se sen stává skutečností, původně nesplnitelné se plní, nemožné se stane možným. Jsou to taková kouzla, zázraky, která se dějí. I proto se takové příběhy nás žen tolik dotýkají. Stále věříme na lásku a na štěstí, hluboko uvnitř víme, že vše je možné.
Četla jsem pár recenzí na jiných webových stránkách, o jednoduchosti, klišé, a o tom, že se knihy Alexandry Potter prodávají, protože je na ně dobrá propagace. Tady budu velmi nesouhlasit. Knihu "S tebou už nikdy" jsem koupila minulý rok jako dárek mé kamarádce, aniž bych věděla, že je na ni nějaká reklama. Prostě ta kniha na mě vykoukla svým přebalem jako žádná jiná, a už byla v mém nákupním košíku. Jenže pak mě mrzelo, že ji má kamarádka a já ne, a tak jsem šla, a koupila si ji ještě pro sebe. Kniha se krásně četla, její příběh mě zaujal, a díky ní jsem si koupila i další knihu "Kde je ta holka".
Laskonka
vloženo 14.2.2014, 16:02:30
Milá Alexandro, opět jsi nezklamala...Je úžasné, jak stále věříš v sílu lásky, souznění duší i osud. Několik ponurých zimních večerů jsem díky Tobě a Tvým hrdinům v příběhu plném napětí prožívala vzrušení, dobrodružství všedních dnů, ale i naději. A jak jsem se nasmála! Tak jako ve všech Tvých knihách , tak i v "S Tebou už nikdy", nám všem ukazuješ, že se nemáme bát jít za svými cíli a nikdy nepochybovat, že dokážeme překonat vše, co se nám postaví do cesty. Tvé příběhy jsou důkazem, že sny se se skutečně plní, a to nejen o vánocích...Hezkého Valentýna. Tvá věrná čtenářka, Laskonka
Májinka
vloženo 14.2.2014, 11:02:19
Velmi čtivé, nadechnu se a je konec knihy. Má romantická duše prožívala množství emocí, které prožívala hlavní hrdinka. Některé části knihy byli na mě příliš, př.: známe své okolí a většinou se nikdo nezajímá o cizí rozhovory, ale musím uznat že mám ráda např. scény z filmů kde začne někdo zpívat a postupně se přidá celá restaurace. Podobně jako když Luce vyprávěla Robin o své "jediné opravdové lásce" .. to nutí k zamyšlení, jak asi mohla mluvit nahlas nebo jak ti ostatní museli být blízko aby mohli slyšet celý její příběh..
Stejně je zajímavé, že je osud nesvedl dohromady mnohem drive..čekal až budou oba "zoufalí" ? Náhodám při setkání rozumím, také problémy při vymazání z FB může být někdy náročné, volání? V případě, že by byli náměsíční... :o))
PO seznámení s Adamem a jejich náhodných setkání bylo jasné, že spolu budou. Že ho potká v Benátkách. Jen je trochu smůla, že se opět políbila u mostu Vzdechů při západu slunce... protože jak víme tak nic netrvá. Chudák holka bude s každým novým milencem jezdit do Benátek.. :o))) smutný příběh.
Díky autorce za její knihy. Díky jejím knihám můžu utíkat ze stereotypního života.
Milena
vloženo 14.2.2014, 10:02:32
Ke knize "S tebou už nikdy" jsem se dostala oklikou.Při vánočním nákupu mi, na stojanu s novinkami, padla do oka knížka "Co je nového kotě". Samotnou mi to překvapilo, protože jsem spoustu let žádnou knihu nečetla. Měla jsem pocit, že na to nemám čas. Teď jsem bez váhání šla a koupila ji. Během dvou dnů jsem ji přečetla. Už v průběhu čtění jsem věděla, že jakmile dočtu, půjdu si koupit další knihu od Alexandry Potter. Pak přišla na řadu "S tebou už nikdy". V tuto chvíli mám doma všechny tituly. Díky této autorce jsem zase našla cestu ke čtení a i k tomu potřebný čas. Všechny knihy se mi moc líbily. Každá má v sobě jiný náboj. Už se moc těším, až i já se podívám do Benátek. Věřím, že Alexandra P. už má rozepsanou další knihu, kterou v blízké době vydá.☺
Miroslava Horníková
vloženo 13.2.2014, 18:02:52
Knihu od Alexandry Pooter S tebou už nikdy jsem dostala na vánoce. Je to moje druhá kniha od této autorky. Vřele doporučuji. Je to krásný chvílemi napínavý i trochu neskutečný příběh dvou lidí. Nejvíce se mi líbil závěr knihy. Autorce děkuji a těším se na další knihy budu věrná čtenářka.
Eliška
vloženo 12.2.2014, 16:02:04
Kniha ,,S tebou už nikdy" je první kniha, kterou jsem od Alexandry Potter četla.Velmi mě zaujalo stručné shrnutí příběhu na zadní straně.Kniha se mi četla úplně sama.Bylo tam spoustu náhod, kde se setkali, někdy jsem až byla překvapená, že zrovna i tam(např. v tom letadle).Bavila jsem se od začátku do konce. Popravdě jsem tento závěr vůbec nečekala, myslela jsem si, že se nakonec vrátí k sobě a bude svatba, ale zase to bylo napínavé až do poslední chvíle. Určitě si přečtu zbylé knihy a věřím, že budou tak zajímavé, napínavé a chvílemi zábavné.
Zdeňka
vloženo 12.2.2014, 14:02:55
"S tebou už nikdy" je třetí přečtená kniha od autorky. Konkrétně tato kniha mě upřímně moc nenadchla z důvodu uvěřitelých náhod, tajemna a fantazie. Autorku jsem objevila náhodně a to díky dárku v podobě první knížky "Kde ta holka je?". S velkou chutí se pouštím do čtení čtvrtého titulu "Není přání jako přání".
Jana Buchtová
vloženo 12.2.2014, 11:02:03
Kniha „S tebou už nikdy“ byla již mojí třetí knihou od Alexandry Potter. Ze všech tří knih, které jsem od zmíněné autorky zatím přečetla, (Já a pan Darcy a Kde je ta holka?), ji považuji za nejlepší! I když bylo v knize mnoho předvídatelných pasáží, tak i přesto mě kniha bavila od začátku až do samého konce. Líbí se mi styl, jakým autorka píše, vždy na mě dýchne čas a prostředí ve kterém se děj knihy odehrává. Zároveň mě kniha vždy velice pobaví. Nejvíce se mi líbily pasáže, ve kterých Lucy realizovala rady své sestry a kamarády, jak se své velké životní lásky zbavit!
Lenka Dúrna
vloženo 11.2.2014, 18:02:31
Kniha S tebou už nikdy byla první od Alexandry Potter co jsem četla.Jak už tady psaly jiné čtenářky,chvílemi mě přišel děj moc "přenáhodovaný",že jsem ještě před otočením stránky tušila co bude následovat.Nicméně jsem se při čtení ani chvíli nenudila.Musela jsem se přemlouvat,abych knihu odložila ať už kvůli spánku nebo vystoupení z autobusu-většinou proklínám,že mě cesta domů z práce trvá víc než hodinu,ale při čtení této knihy mě to přišlo zatraceně málo.Nejvíc mě pobavila pasáž popisujicí cestu a pobyt Lucy v Martha´s Vineyard.Co všechno Lucy prováděla,aby Nate odradila.U toho jsem se smála tak,až mě tekly slzy.Čímž jsem pobavila autobus plný lidí.Dobrá oddychovka pro pobavení určitě i pro poučení.Fascinovalo mě,s jakým zaujetím v knize bylo popsané umění i Benátky a to tak,že jsem si některé věci dokonce vyhledala na internetu.Určitě si nenechám ujít i ostatní knihy této spisovatelky.
Kateřina Machů
vloženo 9.2.2014, 16:02:15
Kniha "S tebou už nikdy" splnila všechna má očekávání, která jsem do ní jako do oddechové literatury vkládala. Nepostrádala vtip, originální zápletku, romantiku a happy-end. Od autorky jsem již četla knihu "Já a pan Darcy". U obou knih mě vždy autorka něčím mile překvapila. Doporučuji všem, kteří se chtějí při čtení pobavit a odpočinout si.
Helena
vloženo 9.2.2014, 16:02:43
Přečetla jsem všechny u nás vydané knihy A. Potter. S tebou už nikdy mě chytla nejméně - těch krkolomných náhod je fakt moc. Jako první jsem četla Já a pan Darcy. Ta mě nadchla. Dokonce jsem přečetla několik knih J. Austenové. Půjčila jsem jí kamarádce a ta na základě této zkušenosti zakoupila vše co A. Potter napsala. Díky!!!
Kateřina Boukalová
vloženo 6.2.2014, 09:02:57
Kniha S Tebou už nikdy byla moje první přečtená kniha od Alexandry Potter. Zaujal mě název a také ohlasy od čtenářů. První polovinu knihy jsem opravdu četla jedním dechem, ale pak tam pro mě nastal zvrat. Všech těch náhod už na mě bylo opravdu hodně, a podle mého názoru, se román najednou přeměnil v pohádku. A to se mi bohužel nelíbilo. Knihu jsem samozřejmě dočetla, i už bylo úplně jasné jak skončí. To, že je kniha předvídatelná, mi nikdy zatím nevadilo, ale tady to bylo tak okaté, že jsem si říkala, jestli to má vůbec cenu dočíst do konce. Tímto mě to docela zklamalo. Ale na druhou stranu nemůžu říct, že nemám touhu přečíst si další knihy, jen doufám, že žánr román zůstane pořád románem. :) 100 lidí, 100 názorů - můj sice není úplně nepřívětivější, ale člověk se svým dílem nemůže zavděčit každému.
Daniela Gracíková
vloženo 4.2.2014, 23:02:29
Příběh, který upoutá hloubkou citu, vonící létem a lehkostí. Ve chvíli, kdy se hrdinka rozloučí s láskou, ve kterou věřila jako v jedinou možnou, přichází ta opravdová...
Tereza
vloženo 4.2.2014, 23:02:41
Alexandra Potter má skvělé schopnosti jak čtenáře ponořit do příběhu. Když jsem uviděla na lavičce poutač s její knihou Kde je ta holka a přečetla si k tomu napsané věty jako : "co byste dělala kdybyste potkala své mladší já? řekla byste, nedávej tomu klukovi číslo, přestaň kouřit" říkala jsem si, že to bude další obyčejná "romantika". Ale kniha mě neuvěřitelně překvapila a musela jsem si koupit další knihy od ní.Všechny knihy v sobě mají tu špetku sarkasmu, cynismu a vtipu, ale přitom je v nich hlavní téma láska, které ale vždy není jak jednoduché, jak se zdá. Její knihy mě vždy poučí a dokážou mě skvěle rozveselit a naladit do každého dne. Díky tomu mám pocit, že vše můžu změnit jednoduchým slovem nebo gestem. Po přečtení knihy S tebou už nikdy, jsem hodně tápala nad tím, zda most vzdechů opravdu má takovou sílu. Neuvěřitelně dokáže vtáhnout do příběhu a čtenáře přesvědčit.
Pavlína Jiráková
vloženo 4.2.2014, 16:02:48
Jsem majitelkou všech knížek od Alexandry Potter a už se těším až si pořídím další její vydanou knížku. V každé knížce je poutavý příběh od kterého se nemůžu odtrhnout a zároveň se vždy přiučím něčemu novému. Knížka Já a pan Darcy mě upoutala natolik, že jsem si zatoužila přečíst Pýchu a předsudek abych zjistila jestli je pan Darcy opravdu tak úžasný. Kvůli této knížce mám chuť navštívit nějakou nejbližší galerii a nechat se vtáhnout do světa umění. Knížky od Alexandry Potter vždy dokáží nenásilnou formou čtenářky přimět aby si rozšířily obzory. Proto doufám že autorka bude pokračovat v tomto krásném trendu a já se tak dozvím spoustu dalších úžasných věcí.
Kristýna
vloženo 2.2.2014, 20:02:19
Mám všechny knihy od autorky Alexandry Potter. První knihu, kterou jsem si koupila byla Já a pan Darcy. Přečetla jsem jí jedním dechem. Od té doby se nemohu dočkat každé další knihy od ní až si jí budu moci přečíst. Knihu S Tebou už nikdy jsem dostala jako vánoční dárek, který mě velice potěšil. Nejen, že si u knih autorky odpočinu, zasměji se, ale kolikrát si řeknu, že to je jako by psala o mě, nebo bych dokonce příběhy hrdinek chtěla někdy zažít. Kniha mě velice zaujala, zpočátku jsem si říkala, že to nebude asi nejlepší kniha, ale překvapilo mě to a každou chvíli jsem prožívala jako bych byla hrdinkou já. Říkala jsem si jak Nathaniela nesnáším a Adam jak je úžasný, příběh mě naprosto strhl. Proto jsem si řekla, že zkusím štěstí v soutěži a třeba vyhraji víkend v Benátkách, kam bych se velice ráda podívala a zkusila se s přítelem také políbit pod Mostem vzdechů a budu doufám, že spolu taktéž budeme šťastni napořád.
Kristýna
vloženo 2.2.2014, 20:02:03
Mám všechny knihy od autorky Alexandry Potter. První knihu, kterou jsem si koupila byla Já a pan Darcy. Přečetla jsem jí jedním dechem. Od té doby se nemohu dočkat každé další knihy od ní až si jí budu moci přečíst. Knihu S Tebou už nikdy jsem dostala jako vánoční dárek, který mě velice potěšil. Nejen, že si u knih autorky odpočinu, zasměji se, ale kolikrát si řeknu, že to je jako by psala o mě, nebo bych dokonce příběhy hrdinek chtěla někdy zažít. Kniha mě velice zaujala, zpočátku jsem si říkala, že to nebude asi nejlepší kniha, ale překvapilo mě to a každou chvíli jsem prožívala jako bych byla hrdinkou já. Říkala jsem si jak Nathaniela nesnáším a Adam jak je úžasný, příběh mě naprosto strhl. Proto jsem si řekla, že zkusím štěstí v soutěži a třeba vyhraji víkend v Benátkách, kam bych se velice ráda podívala a zkusila se s přítelem také políbit pod Mostem vzdechů a budu doufám, že spolu taktéž budeme šťastni napořád.
Lucie Strejčková
vloženo 2.2.2014, 20:02:49
Knihu Alexandry Potter - S tebou už nikdy, vnímám jako poutavé čtení se zajímavým příběhem. Líbí se mi myšlenka, že hlavní hrdinka Lucy žije 10 let v představách o ideálním patrnerovi, do kterého se v mládí zamilovala, přičemž si myslí, že se k sobě stopracentně hodí. Ale nevidí realitu, dokud si v ní sama nezkusí žít. Není prostě všechno zlato co se třpití. V knize je výborně popsáno, jak se lidé v průběhu života mění a život je formuje. Zpočátku jsem si myslela, že kniha je jen o romantické lásce, ale byla jsem mile překvapená, že tomu tak není.
Lenka Klímová
vloženo 2.2.2014, 12:02:24
"S tebou už nikdy" je přesně ten typ knížek pro ženy, které začnete číst a nemůžete se od ní odtrhnout. Lehce s ní přejedete v autobuse či vlaku, což se mi s knížkou opravdu stalo. Začtu se a nevnímám okolí. Moc se mi na knížkách Alexandry Potter líbí mystika, která se prolíná každým jejím příběhem a je jen na čtenářovi, čemu nakonec uvěří. Knížka prostě nezklamala. Přesně ukazuje to, jakou váhu dáváme první lásce, stále ji vidíme v růžových brýlích, v myšlenkách se k ní vracíme, kdykoli je nám ouvej, ale nakonec zjistíme, že i ta naše první láska "zestárla" a dávno není taková nevinná jako si ji pamatujeme.
Monika Šmídová
vloženo 30.1.2014, 21:01:52
Knihu jsem si zapůjčila od kamarádky a hned po pár stránkách jsem chtěla vědět jak to dopadne. Dle mého názoru prima příběh pro mladé děvčata, protože mně tam opravdu trochu chybělo napětí a špetka toho, že život není pohádka. Nicméně děkuji :-)
Petra
vloženo 30.1.2014, 09:01:40
Děkuji autorce, děkuji vydavatelství za krásné knížky. Ale hlavně děkuji dobrému marketingu! Bez něj bych třeba ani jednu knížku nečetla a to by byla škoda. Na nádraží, v časopise, možnost knížky vyhrát v soutěži, v televizi,na internetu... Napsat dobrou knihu, dá určitě zabrat, ale děkuji i paní překladatelce, protože podle toho, jak ona to přeloží, tak my to čteme. Díky Alexandře Potter se chci naučit lépe anglicky a koupit si také knížky v angličtině, abych si to přečetla přesně tak jak ona to myslela, protože v překladu to zní vždycky trošku jinak.
S tebou už nikdy je další skvělá kniha, která je poučení pro nás všechny. "Jak bych se mohla zamilovat do někoho koho sotva znám? Na druhou stranu...Dá se měřit láska časem?" Každé slovo vystihuje podstatu našeho života (mého určitě). Mám ráda tyto knížky, protože se v nich vidím (já jako Lucy) a beru si z nich poučení. :-) Už se těším na další knížku, abych se mohla vcítit do další role.
Lucie
vloženo 29.1.2014, 21:01:42
Tuto knížku jsem dostala vlastně díky nesplehlivosti naší pošty. Možná za to mohl osud:-).
Tak jako je popsáno autorkou živě v celé tétovychází z faktu, že něco je nám souzeno a ač se snažíme sebevíc ovlivnit, osud si hraje s našimi kartami.
Příběh spočívá v idealizaci prvního vztahu Lucy, který prožila v Benátkách, spjala s , polibkem pod mostem, za zvuku zvonu...pak rozchodu této dvojice. Jaké to je zamilovat se podruhé, a zjistit že ten jehož si pamatujem jen v dobrém má i jiné stránky na které jsme možná i zapomněly. Vzájemné uvědomnění si dvojice, že spolu vlastně nemůžou znovu fungovat. Oba najdou své drahé polovičky a Lucy si díky novému vztahu s Adamem splní dlouho očekáváné touhy v podobě vlastního naplnění v kresbách a umění.
Kniha je dosti čtivá, zaujme. A co se idealizace první lásky týče dle mne zcela jednoznačně vykresluje realitu:-). Vrátit se ke své první lásce...nikdy:-).
Hanka
vloženo 28.1.2014, 16:01:46
Knihu S tebou už nikdy jsem dostala od kamarádky. Popravdě mě moc nenadchla,protože v příběhu je tolik náhod až se to podobá pohádce. Dá se tomu jen těžko uvěřit.
Šárka
vloženo 27.1.2014, 15:01:21
Musím říct, že mě knížky Alexandry Potter strašně baví. Vždycky, když dočtu jednu knížku, chci si hned koupit další. Na knize "S tebou už nikdy" se mi líbilo, že se nejedná pouze o příběh hlavní hrdinky, ale prolévá se v ní i spousta dalších příběhů lidi okolo Lucy. Musím říct, že jsem několikrát byla dojata a ukápla mi slza. Samozřejmě moje příští dovolená budou Benátky a nedílnou součástí i výlet na gondole pod Most vzdechů. Těším se na další knihu :)
Lucie
vloženo 25.1.2014, 16:01:21
Po třech přečtených knížkách člověk ví, co od A. Potter čekat, a proto jsem naprosto spokojená, že jsem dostala, co jsem chtěla - nenáročný, zábavný, romantický příběh, který se navíc fajn čte. Jen ta předvídatelnost mě vážně mrzí. Neškodila by trocha nápadů, jimiž zaonačit děj budoucí. Vždyť už název knížky (český překlad snad ještě více) je sám o sobě předvídatelný až až.
Pavla Nováková
vloženo 25.1.2014, 10:01:36
Mám ráda J.Austenovou, proto jsem od A. Potter začala číst "Já a pan Darcy". "S tebou už nikdy" je druhá knížka od A.Potter, kterou jsem si koupala a líbila se mi i víc. Oproti ostatním romantickým knížkám je taková víc ze života (pokud nepočítám pověst a neuvěřitelné množství "náhod", které vede k opakovaným setkáním s Natem). Nate není dokonalý milionář, ale je to "skutečný" chlap se spoustou chyb :)Stejně tak Lucy, pokaždé se jí něco nepovede. Při čtení téhle knížky jsem se každou chvílí smála.
Michaela V.
vloženo 24.1.2014, 17:01:37
Knihy Alexandry Potter mám snad všechny doma v knihovně. S tebou už nikdy vypráví příběh hrdinky Lucy a její lásky Nata a o jedněch prázdninách v Benátkách. A jak to tak bývá, nic netrvá věčně a Nate se s Lucy rozejde po telefonu. Pro ni je to docela šok a nemůže se z toho dostat. Jediné, co ji pomáhá je myšlenka, že ho někde někdy potká. Po deseti letech čekání a básnění o lásce s Natem se tak shodou náhod nečekaně stane. Lucy je štěstím bez sebe, ale jaksi nepočítá, že se Nathalien změnil trochu víc než si Lucy vysnila. Pokud si chcete přečíst, jak to nakonec s oběma dopadne, myslím, že stojí si za to koupit tuto knihu a začíst se s šálkem čaje a v teple domova do tohoto románu, který je protkaný humornými poznámkami a myšlenkami ze života.
Šárka Krejčíčková
vloženo 24.1.2014, 17:01:42
Tento román "S tebou už nikdy" je příběhem každé ženy která touží po opravdové šťastné lásce. Nádherné zamilovaní , pak přijde zvrat. Hrdinka příběhu x let touží po stejném muži do kterého byla tak zamilovaná a mysli si že je ten pravý. Pak se znovu potkají, dají se dohromady ale růžové brýle lásky už nepůsobí a ukazuje se že ten člověk je pravým opakem toho pravého. Co ted s tím? I když spolu nechtějí už být stále je k sobě něco táhne. Co když potkáte toho pravého když už máte pana pravého se kterým jste spojeni navždy polibkem pod mostem s pověstí nekonečné lásky? Příběh ukazuje názorný příklad toho že vše má svůj důvod že vše tak mělo být. Příběh obsahuje humorně napsané pasaže které mně dost pobavili a o napětí jak to vše dopadně ani nemluvě. Můžu knížku je doporučit :-)
Lenka R.
vloženo 24.1.2014, 15:01:04
Letní prázdniny, mládí, první láska, Benátky, prostě ideální kombinace pro lásku s velkým „L“. Zvláště, když si ji pojistíte kouzlem, tak už vaši šťastnou budoucnost s tím panem pravým nemůže nic ohrozit. Anebo snad ano? Bohužel v životě netrvá nic věčně, tak ani ideální vztah s tím „nejlepším“ mužem nemusí vyjít. Jenže, co když se s tím nejde tak lehce smířit a nadále vám tahle utkvělá představa ničí partnerské vztahy. Prostě s ním by to bylo jiné, lepší, a o tom se přesvědčujete i navzdory realitě, že vás opustil a oženil se s jinou. A pak „prásk“ jako blesk z čistého nebe se po letech potkáte. On je sám, vy jste sama a je z toho láska jako trám nebo to alespoň tak vypadá. Jenže ouha ono se to brzy začne kazit a sex sám o sobě to nezachrání. Oba žijete v iluzi o tom druhém, aniž byste byli ochotni přijmout fakt, že ten druhý se už dávno změnil. Jakmile si tu možnost připustíte, osud už vám nedovolí odloučit se od sebe. A tak vzniká spousta komický situací, u kterých je čtenářkám do smíchu a hlavní hrdince spíše do pláče, protože dokud se nezbaví svého bývalého, nemůže začít nový plnohodnotný vztah s novým adeptem na toho „pravého“. Ale bude on ten pravý? Nebo jen začíná znovu bludný kruh počáteční zamilovanosti končící prozřením o tom druhém a dalším rozčarováním?
Dana Pelíšková
vloženo 24.1.2014, 14:01:19
Knihu "S tebou už nikdy" jsem dostala jako vánoční dárek a byla jsem mile překvapena. Jak jsem začala číst, tak jsem se od ní nemohla odtrhnout - taková pohádka pro dospělé, kde všechno nakonec dobře dopadne. Ve světě je tolik zla, bídy a utrpení, že potom takový román na mě působí jako balzám na duši. Jedním slovem - pěkné.
Zuzana Podzimková
vloženo 23.1.2014, 14:01:56
Asi každý prožil a nebo teprve prožije svůj příběh "osudové lásky" stejně jako Lucy, a ať dopadne jakoli, váš život to obohatí, stejně jako pohádkové příběhy Alexandry Potter, které jsou pro mne balzámem na duši.
Ivana
vloženo 23.1.2014, 13:01:10
Přeji krásný den,před pár dny jsem dočetla knihu S TEBOU UŽ NIKDY od Alexandry Potter. Rozhodla jsem se zkusit štěstí v soutěži o víkend v Benátkách. Nejprve bych ráda napsala něco málo o sobě. Jmenuji se Ivana, je mi 22 let a bydlím v malém moravském městě. Vyrůstala jsem s dvěmi staršími sourozenci a naše maminka nás vychovávala sama. Pracovala v továrně na ohýbaný nábytek a plat měla velmi malý, takže jsme byli rádi, když jsme měli na jídlo, školní potřeby a občas něco pěkného na sebe nebo nějakou tu maličkost. Na základní škole jsem byla terčem šikany jen proto, že jsem se neoblékala a nevypadala podle nejnovějších trendů. S odstupem času jsem přišla na to, že mě všechno to posmívání a nadávání zocelilo a stal se ze mě psychicky silnější člověk. Bohužel jsme si také nikdy nemohli dovolit žádnou zahraniční dovolenou. Pamatuji si jen, že jsme jako malí jezdívali každý rok na výlet do ZOO Lešná, když se tedy poštěstilo. Nejdále jsem byla na školním výletě v Praze a i za to jsem byla neskutečně vděčná. Do svých nynějších 22 let jsem ani neměla a nemám počítač,natož tak internet, i když je to v této době běžná věc. Jsem ráda, když si mohu na internet zajít do městské knihovny, kde si vlastně půjčuji i knihy, jelikož od malička moc ráda čtu. Ale dost o mě. Píšu vlastně kvůli recenzi.

Alexandra Potter je velmi nadaná spisovatelka, která umí psát velmi poutavě až máte pocit, že čtete o svém vlastním životě nebo životě našich známých. Napíšu pár postřehů a připomínek k hlavním postavám.
Lucyina sestra Kate je prezentovaná téměř do konce knihy jako žena posedlá svou prací a tím, aby bylo vše dokonalé. Zdála se mi velmi upjatá, ale jsem ráda, že se nakonec ukázalo, že i ona umí projevit své pocity i když s tím měla velké problémy.
Robyn, prostě tak trochu trhlá postava této knihy. Ale i trhlá postava má nárok na šťastný konec a najde svou pravou lásku v Danielovi.
Lucyinu šéfovou Magdu jsem si nějak nedokázala zařadit ani představit. Ale i to se stane.
Co říct k Nathanielovi? Jeho výstřední a mnohdy až občas urážející chování mi v mnohém velmi připomínalo mého bývalého přítele. Je to sebestředná, tak trochu povyšující se postava posedlá cvičením. Ale abych mu moc nekřivdila i Nathaniel měl občas světlé okamžiky. Nejprve jsem si myslela, že Lucy v Nathanielovi našla svou spřízněnou duši, ale pak přišel zvrat jménem ADAM.
Adam je už od začátku zajímavá a upřímná postava. Moc jsem si přála, aby Lucy s Adamem nakonec zůstali spolu, což se mi splnilo.
Některé pasáže, které mi utkvěly v hlavě bych ráda okomentovala.
Moc mě pobavil zajímavý postup maskování děravého koberce. Podobně bych to totiž udělala taky. Velmi vtipnou částí knihy bylo i provádění kouzla k odehnání toho pravého. Naplno u mě ale vyhrálo setkání Lucy a Nathaniela při letu na Martha's Vineyard. Už dlouho jsem nenarazila v knize na něco tak zábavného. "Stejně to musí ven. Pořád lepší horem než dolem". To mě opravdu dostalo. Jedno prohlášení mě přimělo přemýšlet.Je to: "Všechno, co máš, je tady a teď. Nikdy neodkládej to, co k lidem cítíš. Nepočítej s tím, že jim to budeš moct říct potom, nebo že to sami pochopí. Oni to totiž nemusejí ani tušit. Když to budeš odkládat, mohlo by být pozdě". Podle toho se budu řídit a vždy si tyto věty pamatovat.
Kniha je perfektně, citlivě a vtipně napsaná. Když si člověk myslí, že už ho nemůže nic překvapit, přijde něco dalšího. Něčemu jsem se zasmála, něco mě přimělo přemýšlet a něco mi dokonce vehnalo slzy do očí. Od Alexandry Potter si každopádně moc ráda přečtu další úžasné knihy.
Nikdy v životě jsem nebyla v zahraničí ani u moře. Budu doufat, že vás můj dopis zaujme a zrovna já budu mít to štěstí vidět Benátky zblízka a ne jen o nich číst v knížkách.
Děkuji za čas, který jste věnovali přečtení mého dopisu.

S pozdravem

čtenářka Ivana
evalehmannova
vloženo 21.1.2014, 09:01:05
Knihu - S tebou už nikdy - jsem dostala jako vánoční dárek. Kniha je odychové čtení, pobavila mě a zasmála jsem se hodně i nahlas. Taky zapracovala moje fantazie, super.Benátky mají své kouzlo.Vidět je bylo by prima.
Nebyl to ani první a doufám, že ani poslední knika, co od Vás čtu.

Eva Lehmannová, Dunajovice 95, 379 01 p. Třeboň - ČR
Monika Kráčmarová
vloženo 20.1.2014, 13:01:06
Knížku „S tebou už nikdy“ od spisovatelky Alexandra Potter jsem si koupila v očekávání super zábavného čtení, jelikož od stejné autorky mám všechny vydané knihy v češtině a všechny jsou zárukou dobrého čtení , psané svižným tempem se spoustou smíchu a nepředpokládaných situací a obratů.

Proto jsem byla fakt moc zklamaná, když jsem ji začala číst. Nejde o to, že by kniha byla napsána nudně, to naopak autorka píše knihy, které se čtou jedním dechem, ale obsah děje byl nezáživný a pořád jsem se sama sebe ptala: „to je vážně všechno?“ Říkala jsem si, že je to snad nejhorší kniha od mé oblíbené autorky, vůbec se to nedá srovnat například s „Není přání jako přání“ nebo „Kde je ta holka?“.

Až do strany 157. Konečně. Obrat situace a smích, až slzy tečou proudem, tradiční zábavná forma vyprávění.
A zároveň i nutný pohled životního nadhledu a hlubší zamyšlení ve chvíli, kdy osud dal facku sestře hlavní hrdinky do tváře, kdy Lucy i celé její okolí si uvědomují: „Co je v životě důležité? Jaké hodnoty a priority si stanovit?“

A ve vztahu Lucy (a nejenom Lucy) k partnerovi: „ Čeho si musí člověk v životě vážit a o co se pokusit, aby byl sám se sebou spokojený a v harmonii? Protože když je člověk srovnaný sám se sebou, pak ho tak začne vnímat i jeho okolí. Nelpět na minulosti, ale užít si přítomnost.“

Budu s nadšením čekat další vydaný titul Alexandry Potter.
Nada
vloženo 18.1.2014, 22:01:03
Knihu jsem dostala jako vánoční dárek, přečetla jsem ji jedním dechem, příjemné čtení o lásce a trápení s ní. Hrdince jsem moc fandila byla jako jedná z nás.
Helena
vloženo 16.1.2014, 11:01:40
Tuto knihu jsem si koupila v létě na letišti při odletu do Italie na dovolenou s mou kamarádkou. Nebylo to v plánu, prostě náhoda. Knížka mě tak chytila, že jsem měla problém ji odložit a děkuji své kamarádce, že je tak tolerantní a hlavně na dovolené.:-) Kniha je od začátku poutavá,vtipná,napínavá,dojemná a v některých momentech jsem se i viděla. Jsem ráda jak kniha končí.V Benátkách jsem už byla, ale po přečtení této knihy jsme si s kamarádkou řekly, že tam musíme zajet spolu. Je to již 3 kniha od této autorky kterou jsem přečetla a těším se na dlaší.
Lenka
vloženo 16.1.2014, 09:01:14
Tuto knížku jsem dostala k Vánocům, nebyla to knížka kterou jsem si přála. Tak jsem se pustila do čtení, a dost mě překvapila, moc se mi líbila, je to takové pěkné čtení, člověk se u toho zasměje (nahlas)ty náhodné setkání super, i popláče (manžel od ségry),a toho Nathaniela bych nebrala jak moc se změnil nic nejí, pořád cvičí, aspoň si to Lucy uvědomila brzo jak jsou rozdílní. Moc pěkně se četla a každému bych jí doporučila. Lena
Jana H.
vloženo 13.1.2014, 15:01:38
Čtivá knížka pro odpočinek. Připomínala mi trochu Deník Bridget Jonesové a film Jak ztrati kluka v 50 dnech.
Martina P.
vloženo 12.1.2014, 16:01:08
Do knížky S tebou už nikdy jsem se pouštěla s nadšeným očekáváním, nejen proto, že jsem od Alexandry Potter velkou rychlostí doslova "zhltla" předchozí dva tituly, ale taky na základě prologu, odehrávajícího se v okouzlujících romantických Benátkách. A knížka nezklamala. Nadchl mě charakter nejen hlavní postavy, Lucy, ale obzvlášť taky její spolubydlící, trochu praštěné Robyn. S tebou už nikdy je zábavná a milá knížka, která mi velice zpříjemnila volné chvíle, když jsem si u ní mohla zalenošit, a na chviličku utéct od reality. Už teď se těším, až si ji (hned po přečtení nového Alexandřina titulu) zase otevřu =)
Jana K.
vloženo 12.1.2014, 12:01:01
Zábavná, napínavá, pro všechny kdo věří na lásku. Výborný relax, smála jsem se i nahlas.
Anna Šnoblová
vloženo 11.1.2014, 20:01:16
recenze:

Největší plus knihy "S tebou už nikdy" je sympatická, reálná a uvěřitelná hrdinka. Alexandře Potter se povedlo vytvořit vcelku dobrý prototyp ženy. Lucy má totiž podobné problémy, jako většina z nás: špatný orientační smysl (kterým jsou ženy pověstné...), tlustá stehna a dle svého názoru špatnou barvu vlasů, všude chodí pozdě a její vztah ke starší sestře vypadá velmi problematicky. Ale co je to nejdůležitější? Lucy hledá pravou lásku... Sama jsem se v ní přímo viděla. Tahle milá, občas roztržitá slečna-žena dokáže brát všechno s humorem - svoje trapasy, chyby a neúspěchy. Alexandra se prostě trefila - příjemná hlavní hrdinka, do které není těžké se vžít a pochopit její chování. Postava Lucy prostě funguje - není černobílá, je to zkrátka osobnost. Skoro ji mám za kamarádku... Ale i ostatní postavy mají svůj profil: Nate, změněný za tolik let k nepoznání, živelná Robyn, pedantská Kate, Magda - mám ji přímo před očima. Srší energií, taková dobrosrdečná mamina hodného Daniele. A samozřejmě Adam, který v boji o Lucy vítězí, na první pohled veselý parťák, vtipný pohotový, bezmezně zamilovaný a ochotný odpustit.

Kniha je čtivá a velmi brzy zaujme natolik, že je těžké ji odložit. Připoutá, potěší, osvěží. Jediné, co mě na ní opravdu zklamalo, byl rozchod Lucy a Nathaniela - já vím, už podle názvu knihy jsem měla počítat, že pro tyhle "dva pravé" to dobře nedopadne, i když... Jenže tady se ukazuje velké tajemství knihy. Čistá pravda, že "ten pravý" neexistuje. Každá žena ráda věří na jediného muže, který se toulá zeměkoulí a musí potkat právě ji. Ale nepřehlížíme pak opravdové partnery? Jen kvůli naší představě ideálního vztahu? Stejně o svých partnerech tvrdíme, že jsme konečně našly "toho pravého", i když je to nebezpečná a vratká smyšlenka, stejně po tom toužíme a tuhle hru nikdy nepřestaneme hrát, i když nás může zničit. Alexandra se snaží bořit mýty. Důležitá informace knihy je: neupínej se na minulost, nenech si utéct velkou lásku kvůli jednomu ideálu. Začni svůj opravdový život!

Příběh Lucy ale nakonec najde svůj šťastný přístav. Adam se ukáže jako upřímný, čestný muž, který dokáže svou milovanou Lucy učinit šťastnou, Robyn s Danielem se dají konečně dohromady, asi za to může vesmírná energie... Kate a Jeff se uzdraví - Kate ze svého puntičkářství a Jeff z rakoviny. Magda má spoustu peněz a Nate se vrátí k manželce. Pověst se vyplnila. Teď už jen doufat, že se Lucy a Adam nerozejdou a nebude nutné jet potřetí do Benátek... Nevím, která čtenářka by kouzelné pověsti nevěřila!

Tuto zamilovanou a vtipnou knihu doporučuji šťastně i nešťastně zamilovaným ženám, naopak spokojené muže s pivem v ruce by mohla nudit. Ale určitě zaujme normální ženu, která všude chodí pozdě a Lucy bude na plný pecky fandit!!!
Lucie
vloženo 11.1.2014, 19:01:49
Ať už čtu jakoukoli knihu od Alexandry Potter, tak si ji promítnu do svého života, vždycky si tam něco najdu. Kniha S tebou už nikdy byla pro mě opět poučná, ještě ke všemu se část děje odehrál v romantické Itálii, tak jsem se zasnila a vzpomněla si na krásné chvíle, které jsem tam prožila. Něco podobného se mi také přihodilo, proto jsem knihu "hltala" s o to větším nasazením až do konce, stává se mi, že v dopravních prostředcích přejíždím, čtu na eskalátorech, padám ze schodů, knihu málem utopím na toaletě, znáte to. Zkrátka tato kniha opět potvrdila, že si hned přečtu další.
JAROSLAVA KRINEROVÁ
vloženo 11.1.2014, 16:01:25
Kniha(S tebou už nikdy) je skvělá. Prostě se nedá od ní odtrhnout a krásně se čte, stejně jako kniha (Já a pan Darcy).Mohu doporučit všem čtenářkám. A já už se jdu záčíst do další(Co je nového kotě?)
Soňa Hortová
vloženo 10.1.2014, 13:01:07
Jsem ráda, že se můžu vyjádřit k tété prima knížce, na kterou jsem se těšila každý večer po uspání maličkýho syna.
Skvěle se čte a nejen-že je vtipná,ale zároveň určitě každou čtenářku(třeba i čtenáře)přivede k zamyšlení nad svými osudy a dávnými i současnými láskami.
Při příjemně strávených chvílích s touto knihou asi každý musí uznat, že opravdu platí- že "některé sny jsou krásné tím, že se nikdy nenaplní..."
Už se těším, až se začtu do další knížky od Alexandry Potter.
Martina
vloženo 8.1.2014, 14:01:48
Doma mám navršeno spoustu knih, které čekají, až si je přečtu. A ono se to stále neděje, ačkoliv jsou velmi zajímavé. Mají jen jednu chybu - je třeba se na ně s největší pečlivostí soustředit a přemýšlet nad tím, co čtete. Za poslední dobu se mi nic takového nedaří, ačkoliv jsem vždy tolik ráda četla. Proto jsem se rozhodla, že zkusím něco jiného, něco, co bude snadno čtivé. Zaujaly mě upoutávky na díla spisovatelky Alexandry Potter a rozhodla se, že titul "S tebou už nikdy" je více než lákavý už jen pro jeho "inspirativní" název. A když jsem se do knížky posléze začetla a zjistila, že je doslova a do písmene "žravá", nemohla se od ní odtrhnout. Je psaná s lehkostí, nadhledem, vtipem (ano, opravdu jsem se musela některým pasážím smát) a v mnoha okamžicích jsem se chtě nechtě ztotožňovala s hlavní hrdinkou.
Veronika
vloženo 8.1.2014, 13:01:19
Kniha S tebou už nikdy mě nadchla. Těšila jsem se až budu mít volnou chvilku abych mohla pokračvat ve čtení. Tuto knihu jsem měla přečtenou za necelé 2 dny. Musím říct, že každá kniha od této autorky je něčím jedinečná. Doufám, že brzy vydá nějakou novou knihu, jelikož všechny dosud vydané mám už přečtené a teď nevím co číst :D Vřele tyto knihy doporučuji.
Barča
vloženo 6.1.2014, 22:01:59
Kniha "S tebou už nikdy" mě zaujala už od první kapitoly. Pokaždé jsem se těšila na další a další stránku, abych zjistila, jak to nakonec vše dopadne. Když jsem zrovna neměla čas zasednout ke knize, tak jsem si představovala, co bude dál, ale stejně mě paní Potter vždy překvapila, jak danou situaci okořenila.
Tuto knihu sem si přímo zamilovala. Můžu jen každému doporučit...
Karin
vloženo 5.1.2014, 22:01:05
Knihu "S tebou už nikdy" jsem dostala o Vánocích a byla jsem zvědavá zda kniha bude podobná jako kniha, kterou jsem četla předtím("Já, a pan Darcy"). Mé obavy se naštěstí nevyplnily a já si užila krásný a poutavý příběh o hledání té pravé lásky, který se četl jedním dechem.
Tuto knížku můžu jen doporučit, pro ty, kteří si chtějí užít u knížky trochu romantiky, trochu z běžného života a hlavně krásné čtení.
Alena Šebková
vloženo 5.1.2014, 21:01:51
Vzhledem k mému exponovanému zaměstnání čtu ráda romantické knížky.Ne vždy ale natrefím na ty pravé...Nesnáším ty sladkobolné,ufňukané,kde si dívka nebo žena div nedá nohu za krk,jen aby dostala toho vyvoleného,jehož tak bezmezně miluje...Na romány paní Potter jsem narazila zcela náhodou a už v knihkupectví po přečtení pár řádků mi bylo jasné,že jsem našla,co jsem hledala.Knížku,kde se mísí běžný život,láska,romantika,vtip,fantazie, jejíž děj má spád a na níž se člověk těší,pokud román zrovna "nezhltne naráz".Přečetla jsem všechny díly,tento byl podtržen i mou vzpomínkou na již jeden prožitý krásný víkend v Benátkách,který by stál za zopakování....
Karolína Steindlová
vloženo 5.1.2014, 18:01:21
Knihu "S tebou už nikdy" jsem dočetla dnes v noci, jelikož jsem ji nedokázala odložit, dokud jsem nedočetla poslední stránku. Román dokonale ukazuje, že život je nevyzpytatelný a ten, koho považujeme za "toho pravého", nemusí být zrovna ten pravý pro celý život. Jelikož až prohlédneme mlhu největšího omámení, zjistíme, že možná není tak dokonalý, jak jsme si myslely. Každý si z tohoto díla vezme to důležité pro sebe, já určitě, že není snadné nenápadně zakopat kost uprostřed pulzujícího města. Zatím jsem přečetla všechny knihy Alexandry Potter vyjma jejího prvního díla "Není přání jako přání" a všechny se mi neskutečně líbily. Byla to skvělé společnice na dlouhé zimní večery. Doporučuji všem, kteří milují dobré konce.
Zuzana Dolejšova
vloženo 5.1.2014, 10:01:34
Dnes jsem dočetla Knížku od Alexandry Potter S tebou už nikdy.Knížka je velmi hezká a moc dobře se čte je to dobra knžka na odpočinek a dobrou naladu
Miloslava
vloženo 4.1.2014, 19:01:46
Byla jsem mile překvapena, protože spisovatelka umí psát. Alexandra Potter může psát o čem chce, protože psát umí a její kniha se čte velmi dobře.
Alena
vloženo 4.1.2014, 10:01:56
Právě jsem dočetla knihu "S tebou už nikdy". Perfektní, nedávno jsem se přestěhovala, měla bych uklízet byt a já místo toho seděla u této knihy a nemohla se odtrhnout. Zvědavost mě nutila číst dál a dál. Moje emoce se střídaly, když mě kniha vtáhla do děje. Od úsměvů dokonce i k slzám, když se Kate bála o svého manžela...vím, co je to rakovina...Na druhou stranu jsem moc fandila všem, aby zůstali s tím, kterého milovali. Mám již za sebou pár křížků, přesto jsem se v myšlenkách přenesla o x let zpátky do svého mládí. Já to štěstí najít si toho pravého sice neměla, ale kniha mi pomohla na chvíli uvěřit, že co je psáno osudem, se vyplní. Bravo, toto byla první kniha od autorky, určitě si přečtu i všechny ostatní.
Eva Brendlová
vloženo 3.1.2014, 12:01:18
Přečetla jsem všechny knihy, které zatím od paní Potter v češtině vyšly a musím říct, že žádná doposud nepřekonala první kus "Není přání jako přání". Nicméně tuto knihu bych na pomyslném žebříčku zařadila hned za ni. V některých pasážích šlo sice velmi snadno předvídat, co se stane o stránku dál, nicméně vykompenzovaly to jiné pasáže, při kterých bych se smála nahlas, kdybych tím neriskovala probuzení mého dítěte :)
Jana
vloženo 2.1.2014, 16:01:26
Kniha S tebou už nikdy je první romantická kniha, co jsem kdy přečetla a to jsem přibližně ve věku hlavní hrdinky :) Každopádně hodně čtivá, přečetla jsem ji za chvíli a nechtělo se mi ji ani odkládat. Moc se mi líbí veškerá přirovnání, která autorka používá, ty jsou opravdu skvělá. Příběh hezký, někdy předvidatelný, hodně nadsazený, realita nikde :) ale tak to asi v těchto knihách má být a k pobavení a oddychovému čtení třeba na dovolenou nebo na volný víkend ideální. Ráda se k ní někdy vrátím.
Hana
vloženo 2.1.2014, 14:01:54
Román od Alexandry Potter "S tebou už nikdy" je fantastickým skloubením tajmena, romantiky a humoru, který rozhodně stojí za přečtení.
Hlavní hrdinka, "třicítka" Lucy je nezávislá, ne zcela dokonalá, single a mírně praštěná umělkyně, občas bojující s financemi. Čerstvě se přestěhovala do New Yorku za prací v galerii umění; prozatím bydlí u své sestry, která je jejím přesným opakem - vdaná, pedantská a dokonalá ... právnička.
V průběhu děje románu se Lucy stěhuje po mini bytu k přítelkyni, excentrické Robyn.
Lucy stále sní o dávné studentské lásce s Američanem Natem, kterou prožila v Benátkách. Tam se před 10 lety seznámili, prožili prázdninovou romanci, kterou zpečetili polibkem při západu Slunce pod Mostem vzdechů. Legenda praví, že takový polibek znamená lásku na celý život. Jenže každý z milenců se rozjíždí na jinou stranu světa, Nate do USA a Lucy do Anglie, a láska na dálku po čase končí Natovým oznámením o sňatku s jinou. Lucy se snaží žít dál, ale na Nata nemůže zapomenout.
Jednoho dne svého "nového amerického života" potká náhodou Nata, který jí oznámí, že se rozvádí. Prožijí spolu vášnivou noc, ale po několika dalších schůzkách Lucy zjišťuje, že Nate již není jejím vysněným vyvoleným. Rozejdou se tedy, ale dílem náhod anebo vlivem dávné legendy o polibku pod Mostem vzdechů na sebe narážejí na každém kroku. Ačkoliv si Lucy myslí, že jí to Nate dělá schválně a sleduje ji, on přísahá, že za to nemůže. Tato kletba věčného pouta kazí rodící se vztah mezi Lucy a jejím novým přítelem Adamem. Lucy spolu se svou sestrou a spolubydlící vymýšlí různé strategie, jak se Nata zbavit. Strohost a striktnost Lucyiny sestry zde ostře kontrastuje s rituály a magií posedlou Lucyinou spolubydlící Robyn a vynikajícím způsobem odráží nenormálnost situace. Nakonec ženy společně vymyslí, jak by možná šla kletba prolomit; Lucy s Natem se na tom ale musejí podílet oba...
Šťastný konec se v takovémto románu očekává, ale důležité je, že šťastným se stane opravdu každý z protagonistů příběhu.
Román je dokonalým odrazem života moderních, byť ne dokonalých žen, bohtaých byznysmenů, světa umění, je plný humoru a tajemných kouzel dávné legendy.
Při čtení není lehké se odtrhnout :-), je to krásná relaxace od všedních starostí!
Barbora
vloženo 1.1.2014, 23:01:26
Knihu jsem dostala k Vánocum od své milující babicky.Uprímne,cetba nikdy nepatrila mezi moje nejoblibenejsi konícky.To ale tahle kniha zmenila.Zjistila jsem ze pricinou nebyl spatny pristup ke kniham ale spatne vybrane knihy.Knizku jsem si zamilovala uz po prvni kapitole.Minule leto jsem jakozto 13ti leta zakyne navstivila Benatky a pribeh je mi velice blizky,take diky znamemu prostredi.
Tereza
vloženo 1.1.2014, 11:01:09
Kniha S tebou už nikdy vypráví romantický a vtipný příběh o tom, jak se zbavit své osudové lásky z mládí, o tom, že kariéra není všechno a hlavně o lásce, která je pro všechny nejdůležitější. Knihu S tebou už nikdy jsem objevila pod stromečkem. Hned ten večer jsem jí začala číst, pak jsem jí četla cestou do práce a v každé volné chvilce. Kniha je velmi poutavě napsaná a na každé stránce se něco zajímavého stane, takže musíte pořád číst dál, příběh vás úplně pohltí. Doporučuji všem, kteří rádi sní, chtějí se zasmát a romantika jim není cizí.
Vanesa
vloženo 31.12.2013, 00:12:36
Tuto knihu jsem také dostala k Vánocům a musím přiznat, že jsem se od ní nemohla odtrhnout! ;-) Nevím jestli to bylo tím, že mi vlastně Lucy připomíná mě, nešikovnou holku, nebo tím jak vtipně, pěkně a romanticky je kniha napsána! Alexandra Potter je skutečně dobrá spisovatelka, už teď se těším až si od ní přečtu další knihu!
Alena Satková
vloženo 30.12.2013, 20:12:11
V pořadí již čtvrtý u nás vydaný román britské spisovatelky Alexandry Potter s názvem S tebou už nikdy je romantickým příběhem o hledání toho pravého. Jak se však dozvíme již z přebalu knihy, nebude to s tím nalezením tak jednoznačné - „Co kdybyste našla svou spřízněnou duši... A pak zjistila, že se jí nemůžete zbavit?“
Ústřední postavou románu je 29-letá Lucy pracující v galerii umění. Ještě během svých studií na umělecké škole se setkává v Benátkách s Natem, se kterým prožije opojnou letní romanci a kterého jednoho večera políbí při západu slunce pod benátským Mostem vzdechů, čímž se vyplní starodávná pověst a ti dva jsou již navždy nerozlučně spjati. Vztah na dálku (Lucy žije v Anglii, Nate je Američan) jim vydrží jeden rok a ukončí jej Nate sňatkem s jinou ženou. Poté Lucy prožije několik vztahů, ale všechny končí neúspěšně, protože podvědomě cítí, že tím pravým je nebo spíše byl někdo jiný.
Po deseti letech od setkání v Benátkách dostane Lucy pracovní nabídku v New Yorku. Zde se stává neuvěřitelné, potká znovu Nata a zamilují se jako před lety. Bohužel Nate už není tím romantickým mladíkem, nyní je to docela sobecký člověk, a tak vystřízlivění a rozchod přichází rychleji, než by kdo čekal. Od té doby však ti dva na sebe narážejí doslova na každém kroku a nemohou se jeden druhého zbavit, jako by byli opravdu pod vlivem nějakého kouzla (nebo spíše prokletí?).
Příběh se odvíjí svižným tempem a je těžké se od něj odtrhnout, i když občas je děj trochu předvídatelný. Kromě romantiky zde najdeme i spoustu vtipných pasáží.
Hlavní hrdinka Lucy je velmi sympatická, částečně tím, že stejně jako my všechny má své drobné nedostatky (jak na vzhledu, tak i charakteru) – je nepořádná, nedochvilná, její stehna trpí celulitidou... Především je to ale čestný, přátelský člověk, který svým blízkým (sestře Kate, spolubydlící Robyn či nadřízené Magdě) dokáže pomoci v každé situaci.
Jistě nikoho nepřekvapí, že román končí šťastně a toho správného „pravého“ Lucy nakonec najde, stejně jako dopadnou dobře i osudy vedlejších postav.
Alexandra Potter je po právu jednou z nejúspěšnějších spisovatelek současné doby a nezbývá, než se těšit na její další skvělé knihy.
Gábina
vloženo 28.12.2013, 13:12:49
Příběh z knihy ,,S Tebou už nikdy" je opravdu ,,nakažlivý".Fantazie pracovala na plné obrátky.Četla jsem knihu dva večery a další večer přemýšlela o životě svém....Potkat velkou lásku a myslet si ,že je pravá je tak jednoduché.Každá láska,která Vás pohltí je přeci ta pravá. Sama jsem si myslela že takovou prožívám a nemusela jezdit až do Benátek....Větu,,S Tebou už nikdy" momentálně vyslovuji ke svému,,Nathalienovi" téměř denně a doufám,že se ji zbavím rychleji dřív než cestou do Benátek.....
Na osudové setkání věřím,potkalo mě před pár měsíci a je to kamarád,kterého znám deset let.Uvidíme,možná jsem svého,,Adama"právě potkala...Děkuji autorce za zpříjemnění vánočních svátků a těším se na další díl,který ještě odpočívá pod stromečkem.,,Co nového kotě?" Toť otázka......:)
Dáša
vloženo 26.12.2013, 11:12:11
Kniha "S tebou už nikdy" přinesla do mých dnů kus romantiky, laskavého humoru, a hlavně....vše dobře dopadlo. Kniha se přesně trefila do "odpočinkové" nálady, pěkně pohladila po duši a hlavně mne vrátila o mnoho let zpátky, kdy jsem sama navšívila Benátky, připomněla mi známá místa a úplně jsem se dokázala vcítit do tamní atmosféry. Děkuji autorce.
Květa
vloženo 25.12.2013, 13:12:45
Je Boží hod odpoledne, právě jsem dočetla knžku S tebou už nikdy, kterou jsem včera dostala od Ježíška. Jako každý rok se u stromečku nedočkavě vrhám na dárky, které předem naznačují, že obsahují knížky. Ani tentokrát mne Ježíšek nezklamal. Ani nevím proč, ale první, kterou jsem otevřela a následně se do ní začetla byla od pro mne neznámé autorky Alexandry Potter. Děj knížky mne vtáhl a najednou jako bych více porozumněla situacím v mém životě, které mne potkaly.
Děkuji.
mirka
vloženo 24.12.2013, 20:12:47
Knihu jsem dostala od sestry k vanocum,knuhu koupila protoze ji zaujal obal i pribeh.Od knihy jsem moc neocekavala protoze mame se setrou uplne jiny vkus , ale musis rict ze me mile prekvapila.Prekvapila me jelikoz je uplne jina nez ostatni knihy ktere maji spolecne tema " prava laska / ten pravy" , kdy v ostatnich se hlavni hrdinky snazi toho praveho najit nebo si ho za kazdou cenu udrzet.Myslim ze poukazuje i na marnivost lidi kdyz se snazi najit neco lepsiho v co doufaji ale treba nikdy neprijde a pritom si nechavaji ujit to prave i kdyz na prvni pohled se to tak nejevi :).Musim priznat ze mezi ty lidi taky patrim :D , ale po precteni knihy sem si rekla ze dam sanci vecem ktere nejsou na prvni pohled perfektni a mozna to ,ze se nejevy na prvni pohled perfektni je dela idealni a tak doufam ze najdu to co hledam :)Knihu jsem sem si take oblibila kvuli hlavni postave Lucy jelikoz v mnoha rysech sme si podobne ale take humoru kterym je knizka pojata. Co dodad doufam ze nejaky kouzelny most existuje ale spojuje jenom lidi kteri k sobe do opravdy patri a na vzdy se miluji ,a ne lidi kteri se pak snazi druheho navzajem zbavit a vymazat ze sveho zivota :D
Jana
vloženo 24.12.2013, 14:12:55
S TEBOU UŽ NIKDY byla přímo úchvatná knížka. Měla jsem své pochyby, ale tato kniha si mě opravdu získala. Lucy je charakter, kterého většina lidí má rádo - nešika, co se snaží přetrpět každý den svého života. Nathaniela jsem si oblíbila kvůli jeho jménu. Vím, zní to šíleně, ale je to pravda.

Konec knížky mě poněkud zklamal. Myslela, jsem si, že když se Lucy a Nate nemohou vzájemně zbavit, že jejich láska opět vzplane a zamilují se do sebe navzájem úplně od znova. Lucy by akceptovala Natovo trochu zvláštní chování a Nathaniel by se opět trochu přiklonil k ne tak zdravé životosprávě.

Adama jsem „moc nemusela“, jelikož jsem si myslela, že to bude jen odbočka od Lucy a Nathaniela. Nečekala jsem, že spolu skončí. A upřímně jsem se i rozplakala, že se Nate a Lucy k sobě nevrátili a navěky ztratili kontakt.

Myslím si ale, že knížka stojí opravdu za to. Cítila jsem se vtažená do děje a to se mi líbilo ze všeho nejvíce. A každý by se měl ponořit do děl Alexandry Potter, protože je opravdu skvělá autorka.
Lucie
vloženo 22.12.2013, 23:12:15
Musím říct, že se na první pohled zdá, že to bude stejný příběh jako v každém románku pro nás holky, ale není. Přece jen je trochu neobvyklé, že se hlavní hrdinka chce své "životní" lásky zbavit, místo toho aby jí hledala. Byť dělá všemožné věci, od zahrabávání kosti v parku po zoufalý odjezd zpět do Benátek, stále na sebe Lucy s Natem narážejí.
Je to psané velmi čtivě a vtipně, že je skoro nemožné se odtrhnout. Knihu S tebou už nikdy jsem vyhlížela už dlouho v knihkupectví a nakonec jsem se i dočkala a přečetla jsem ji a co si budeme povídat, nezklamala :).
Monika
vloženo 18.12.2013, 18:12:44
Příběh S tebou už nikdy mě zaujal svým titulem. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Ještě dva týdny po přečtení jsem okouzlená tímto štastně zakončeným příběhem. Hlavní hrdinka Lucy mi byla od počátku sympatická, zato Nathaniel méně. Ze všech nejvíce mi byla blízká postava Robyn, která všemu co se jí v životě odehrávalo přikládala osudu a síle vesmíru. Doposud jsem o spisovatelce Alexandře Potter neměla sebemenší tušení, ale budu objevovat její další určitě stejně čtivé knihy.
Eva
vloženo 13.12.2013, 19:12:55
Právě jsem dočetla knížku " S tebou už nikdy", je to výborně napsané, čte se jedním dechem. Benátky a jejich most vzdechů mají určitě magickou moc pro nejednu dvojici, ale za nápad skoro nemožnosti zrušit takové pouto autorku chválím- skvělý nápad!!Ještě že má láska takovou moc, že překoná i skoro nepřekonatelné!!díky za krásný zážitek!!
Martina
vloženo 12.12.2013, 18:12:39
Tahle kniha patří mezi mé NEJ! Kniha co mě každou chvíli rozesmála, při čtení knih od této autorky se prostě člověk nechá unášet dějem, vtělí se do role hlavní hrdinky a prožívá všechno s ní. Je to jako bych v těch Benátkách pod mostem vzdechů byla já a nemohla se toho ,,prokletí" zbavit. Trochu mi to připomnělo i mě samou, do nedávna jsem také měla jednoho takového toho pravého, se kterým mě život stále dával dohromady, ale on nebyl určen k tomu se mnou být doopravdy a napořád... Tahle kniha mi připomněla náš vztah/nevztah trvající 6 let, kdy nás různé náhody stále dávali dohromady, ikdyž už jsme o to třeba ani nestáli... No a nakonec, tak jako v knize se našel už opravdu ten pravý, ten kterému na vás skutečně záleží, i u mě se našel :) Jsem moc ráda za tuhle knihu, je neskutečně moc fajn a ráda se k ní vrátím, děkuji za ni autorce!... A vzít mého pravého do Benátek by byl můj splněný sen :)
Pavel
vloženo 11.12.2013, 00:12:30
Knihu S tebou už nikdy jsem zakoupil původně jako dárek pro svou přítelkyni, ale ze zvědavosti si jí i přečetl. Je to sice román určený ženám, ale neškodí si občas přečíst čtení pro ženské čtenářky a tím lépe pochopit ženský svět. Pro každého muže je to dobrá zkušenost. Příběh nepostrádá romantiku i humor, ale také jisté tajemno, které se skrývá ve splnění přání pod benátským mostem, které se nakonec ukáže spíše jako kletba. Hlavní hrdinka Lucy je sympatická a i ostatní postavy jsou pozitivní. Žádná není vyloženě záporná, i když nakonec fandíme Adamovi před Natem. Kniha se dobře četla, měl jsem jí přečtenou za tři dny.
Kateřina
vloženo 10.12.2013, 13:12:39
Kniha se mi moc líbila jako všechny předešlé:). Pohltila mě a já ji měla za pár dní přečtenou a pár posledních stránek jsem přečetla opravdu jedním zatajeným dechem. Všem můžu jen doporučit, pokud se chtějí na chvíli uvolnit a nechat se unést krásným příběhem. Tak to udělám i u další knihy na kterou se moc těším :)
Jana
vloženo 8.12.2013, 22:12:28
Dobrý večer,

když jsem se dnes zavrtala do pohovky s knížkou a oznámila, že už mi chybí do konce jen pár stránek, přítel prohlásil: "No sláva, konečně se zase budeš věnovat rodině.":o) Příběh mne úplně pohltil. Benátky jsem navšívila už dávno, bezdětná, bezstarostná. S Lucy jsem se tam znovu přenesla a nasávala tu náderu a kouzlo. Nejsem bláznivě pověrčivá, ale na nějaké ty pověsti, zejména, když jsou zasazeny do tajemna romantična, věřím. Vžila jsem se do Lucy a s napětím čekala jak to s tou mou láskou dopadne. Poslední stránky jsem hltala a současně si přála, aby to ještě nezkončilo. Děti měly povolený tablet i mimo "stanovený" čas, povolenou neomezenou konzumaci mikulášské nadílky, jen abych měla klid na čtení. A je konec. Naštěstí šťastný. Jak pro Lucy tak pro mou rodinu. Už jsem pro ně opět k mání. :o)
Zdenka
vloženo 7.12.2013, 21:12:32
Romantický příběh, lehce napsaný. Často jsem se musela smát,a to nahlas, jak výstižně mi připodobňoval situace mého mládí.
Veronika
vloženo 7.12.2013, 16:12:38
Na autorku Alexandru Potter jsem narazila úplně náhodně v knihovně. Vybírala jsem si knížku k povinné četbě k maturitě a v rohu na poličce byla právě knížka od této autorky. Hned jak jsem si přečetla malý úvod o čem ta knížka je, tak jsem věděla, že je to něco pro mě :) Romantické a tak trošku zvláštní :) Hned jsem povinnou četbu hodila za hlavu a půjčila si knížku "S tebou už nikdy" :) Knížka měla opravdu úžasný příběh. Chvílemi jsem se opravdu i nahlas smála :) Moc se mi líbila. Právě jsem dočetla od Alexandry Potter druhou knihu a to "Já a pan Darcy" Opět byla úplně super. Takže už vím, že až příště budu chtít číst něco romantického a zábavného, tak sáhnu po knížkách od Alexandry Potter :)
Jana Černá
vloženo 7.12.2013, 16:12:05
Tohle je má druhá knížka co jsem přečetla od Alexandy Potter a musím uznat, že jsem se zase opět do knihy zamilovala a přečetla jí ihned....Tahle spisovatelka se mi dostala pod kůži, píše přímo geniálně a tahle kniha mi připadala jako z reality!!!!! Některé situace jako by odpovídali i mým reálným zážitkům a skvěle jsem si je tím připoměla a pobavila :) Vše vysněné, nemusí vždy znamenat to, že je to pro nás dobré....Přeji všem čtenářkám také hezké počteníčko u dalších knih od A. Potter a dávejte bacha na toho PRAVÉHO ;) :-)
Magda
vloženo 5.12.2013, 22:12:08
Tuhle knížku jsem si koupila jako další v pořadí, ale zároveň s malým očekáváním, protože jsem byla v podobné situaci. Nakonec to samozřejmě dopadlo stejně, jako v knize. Po roce jsem zjistila, že dotyčný opravdu nestál za to, abych na něho rok myslela a že se z něho stal vulgární frajírek. Ale to člověk zjistí, až zidealizovaný protějšek potká znovu a zjistí, že je někde jinde, než byl před rokem a že na sebe může být pyšný, že zůstal sám sebou :)
Těším se na další knihy od této autorky, člověk se při nich uvolní a zasměje věcem, které se stávají každý den nejenom jemu, ale i jiným :)
Michaela
vloženo 1.12.2013, 15:12:55
Další knihu od této autorky jsem si koupila automaticky. Přečetla jsem od ní jako první Já a pan Darcy. Knížka mě nadchla, tak jsem si přečetla Není přání jako přání. Ta už mi přišla nic moc. Byla jsem hrozně zvědavá na její další knihu. Takže jsem si ji samozřejmě v knihkupectví hned koupila. Normálně mi romány nevadí, dokonce je čtu často, ale tady jsem si nemohla pomoct. V okamžiku kdy se ti dva potkali v NY, jsem si říkala, pane bože, kdy už to skončí. Byla jsem tím tak znechucená, že jsem ji dala přečíst kamarádce a pak, když jsem se dozvěděla, že tahle část brzo skončí, tak jsem byla schopná pokračovat. Nemohu samozřejmě knize upřít jistou dávku humoru, rozhodně jsem se bavila, ale nemohu se ubránit pocitu, že její knihy už mě nebaví tak, jako na začátku. Její další knihu si asi už jen půjčím v knihovně...
Kateřina
vloženo 27.11.2013, 12:11:43
Strašně ráda čtu romány atak jednou z nudy jsem zabloudila do knihkupectví. Stoupla si ke světové beletrii a hledala něco, nějaký název, který by mě ohromil. Vybrala jsem S TEBOU UŽ NIKDY. Přečetla si obsah a byla jsem velmi nadšená. Musí přiznat, že tato kniha patří k mím nejoblíbenějším, protože každá stránka má své vlastní KOUZLO, protože na každé stránce je nějaký nečekaný ZVRAT. A to se mi na této knížce velmi LÍBÍ. Musím přiznat, že toho je první knížka, kterou jsem od Alexandry četla .. Ale přikazuju si, že až půjdu kolem knihkupectví znovu tam zabloudím, stoupnu si ke světové beletrii a budu hledat ALEXANDRU POTTER:)
Dorota
vloženo 26.11.2013, 16:11:44
Abych řekla pravdu ke knihám Alexandry Potter jsem se dostala zcela náhodou.. jako první jsem četla "Já a pan Darcy" a zaujal mě onen pan Darcy v titulu. Pořád jsem si říkala, že si ji musím přečíst a hle, kamarádka ji náhodou měla doma. Od té doby jsem nevynechala ani jedinou knihu této autorky.
Kniha s tebou už nikdy se mi moc líbila. Mnohokrát mě rozesmála a několikrát mi dokonce připomněla příhody z mého života. Úplně jsem cítila Lucy´iny rozpaky nad tím co má dělat aby se toho chlapa, kterého vlastně už vůbec nezná z úspěchem "zbavila". A spolu s ní jsem se užírala nejistotou a pochybami jak vlastně dopadne, a jestli vůbec nějak dopadne, její nový potencionální vztah..
Takže za mě: za jedna, sice to není jedna z knih, po které bych sáhla a nemohla se od ní odtrhnout dokud ji nedočtu, ale je to velmi příjemná oddechovka a už se těším až si koupím další.
Ivo Bednář
vloženo 21.11.2013, 12:11:05
Po knize "S tebou už nikdy" jsem sáhl, abych se dozvěděl, čemu se manželka při čtení směje...
Romantický příběh o následcích jednoho fatálního polibku, který si na benátské gondole kdysi dali dva zamilovaní, vypráví anglická dívka Lucy. Spolu s Američanem Natem věří, že se vyplní stará pověst a ti dva se nikdy nerozdělí. Jenže rozdělí...Aspoň zpočátku. Po deseti letech se však náhodou potkávají v New Yorku a skutečně to vypadá, že na té pověsti něco bude.
Co ale dělat, až růžové brýle z očí spadnou a ti dva naznají, že bude lepší, když se každý vydá svou vlastní cestou? A co dělat, když zjistí, že cesta jednoho je zároveň i cestou toho druhého? Nate a Lucy - ač už o to vůbec nestojí, o sebe doslova zakopávají na každém kroku a (ne)chtě ovlivňují jeden druhému život. Do toho se odvíjí příběh Lucyiny trochu praštěné kamarádky Robyn, zaměstnavatelky Magdy a sestry Kate.
"S tebou už nikdy" je spíše než romantický příběh romantickým příběhem s pohádkovým nádechem. Pokud přistoupíte na tuhle hru, nad neuvěřitelnými náhodami při stále se opakujících setkáních přimhouříte oči a nad chováním Lucy či Robyn se budete bavit a nikoli překvapeně kroutit hlavou, jak mohou být ženy v jejich věku tak.. "zvláštní".
Kniha je hlavně vtipná. Rozesmála mě věta...NE! Kdo četl, ví, kdo nečetl, ať si přečte! Za sebe mohu říci, že jsem si četbu užil. Ano, přiznávám, že jisté ovlinění pramenilo i z odkazů na mé oblíbené filmy ("Když Harry potkal Sally") nebo hudbu ("No woman no cry") a taky to, že hlavní hrdinka, ač v knize sestru má - bezchybnou a seriözní právničku - je tak trochu mladším klonem Bridget Jonesové. Hrdinka, které my chlapi jako literární postavě držíme palce, ale ve skutečném životě voláme: "S tebou (už) nikdy!"
Lenka
vloženo 20.11.2013, 17:11:02
Chuť přečíst si tuto knihu ve mě vyvolala moje současná životní zkušenost...
Příjemné, nenáročné a odpočinkové čtení, milý romantický příběh, ovšem některé popsané situace byly dle mého názoru až nereálné, myslím tím ty "náhody", kdy na sebe rozešlý pár naráží nečekaně na každém kroku...ale když se člověk oprostí od racionálního pohledu, dalo se u toho hezky snít. Ve finále jsem se s tímto příběhem ztotožnila co se týká pocitu, když svého ex partnera musíte nadále vídat, i když nechcete...v mém případě být dokonce v každodenním pracovním kontaktu...a přitom vzpomínky, které ve vás tento člověk vyvolává, jsou bolestivé...ale život jde dál a co nás nezabije, to nás posílí...takže fandím všem romantikům a podobným příběhům :)
Eva
vloženo 17.11.2013, 11:11:23
Kniha s tebou už nikdy se mi velice líbila, v některých pasážích jsem se i našla. Ty náhodná setkání se mi taky stala, tady jich bylo až podezřele moc...Jinak zdařilé dílo a další si jistě koupím pod stromeček. Už se těším!
Olga Linhartová
vloženo 15.11.2013, 20:11:25
Alexandra Potter
,, S tebou už nikdy"

První knižku od A.Potter ,,Není přání, jako přání" jsem dostala k Vánocům :D Zaujala mě barevným nápaditým obalem, zajimavým stylem psaní a proloženým humorem.
V roce 2012 Alexandra navštívila Českou republiku,kde pořádala autogramiádu a zároveň uváděla svojí druhou knihu ,,Já a pan Dárcy" v knihkupectví Neoluxor v Praze. Nesměla jsem tam chybět :D
Autorka nám prozradila, že hodně cestuje a inspirace přijde sama. Je to hodně poznat z jejích děl. Má svůj osobitý styl psaní a ten mě baví :D
V roce 2013 jsem si pořídila očekávanou čtvrtou knihu ,,S tebou už nikdy".
Jak už jsem uvedla na začátku, obaly knížek od agentury Kristián, s. r. o. jsou nápadité a originálni. A věnování na vnitřní straně obalu se hodí pro dárek.
Kniha ,, S tebou už nikdy" podle mě je nejvtipnější dílo spisovatelky. Obzvlášť mě pobavily ,,ananasky" to jsem i brečela smíchy :D Bomba!!!
Celý děj nás poučuje, že se nesmíme vzdávat a dosáhnout svého cíle ať to stojí, co to stojí.
S příběhem jsem procestovala Benátky a New York. Poznala jsem různé postavy a nejvíc mě oslovila Robyn. Věří na zázraky, lásku a v těžkých chvílích podpoří a poradí. I když to občas dopadne katastrofálně :D
Většinou hlavní hrdinky autorky jsou nešikovné a nepochopené ženy, které hledají hlavně lásku. Jsou plné optimismu a skvělých nápadů, díky kterým nakonec svojí lásku najdou.
Myslela jsem si, že romány A.Potter jsou pouze pro mladší věkovou generaci, ale na autogramiádě jsem se přesvědčila o opaku. Byl to úžasný pocit poznat Alexandru osobně. Dává to pak člověku nový impulz do života :D

Přeji A. Pottrové spoustu inspirace a elánu do dalších děl.
Alena Rambousková
vloženo 12.11.2013, 13:11:20
Román S tebou už nikdy se mi moc líbil.Hlavně začátek knížky jsem četla bez dechu a i jsem se nahlas zasmála.V některých momentech jsem se i našla. Bohužel závěr knihy mne už tak neoslňoval.Přesto je to knížka zábavná a určitě si přečtu autorčin další román.
Blanka
vloženo 11.11.2013, 14:11:56
Knížka začíná hezkou pohádkou, která se mění v přeslazený kýč. Věřím na hru osudu, ale zde bylo těch " zásahů osudu" až příliš. Přesto se mi líbil autorčin pohled do ženské duše, ve které se našla nejedna z nás!
Jiřina
vloženo 10.11.2013, 11:11:43
Knížka začíná krásně romanticky, bohužel graduje asi v polovině při setkání Nata a Lucy a potom následuje nekonečná řada náhodných setkání. Zdálo se mi podivné (jako se mi to zdá i v životě), že by se dva lidé, kteří se měli tolik rádi, najednou na sebe nemohli ani podívat. Příjemná oddychová četba.
Kateřina
vloženo 7.11.2013, 22:11:11
Mám každou knížku od Alaxandry a musím říct, že všechny jsou skvělé, nedá se napsat jestli je nějaká lepší než druhá. Všechny obsahují humor, romantiku, napínavé chvíle, a krásné zápletky. Už se těším na další knížku.
Marie
vloženo 7.11.2013, 12:11:19
Co se týče obsahu, je to průměrný ženský román. Spíše taková pohádka, působí hodně nereálně, ale dá se u něj dobře zasnít. Ačkoliv určité situace nechtěného setkání mi už pěkně lezly na nervy. Bylo jich příliš a nejde tomu moc uvěřit.
Kniha má velmi pěknou obálku a je vytištěna na krásném papíře. O to více mě naprosto zklamalo, že si vydavatel nedal práci a nenechal udělat korekturu! Tolik chyb, jako bylo v této knize, jsem nikde jinde nezažila. Kniha není nijak levná, ale přesto je po této stránce naprosto odfláknutá. Nevydržela jsem to a všechny chyby jsem tužkou do textu opravila, takže pokud budete dělat dotisk, mám pro vás hotovou korekturu! Tyto chyby pro mě byly tak nepříjemné při čtení, že už si další knihu z této edice nekoupím. Příběh ušel, ale jednou stačilo.
Martina Špiritová
vloženo 6.11.2013, 22:11:15
Knihy jsem si všimla na eskalátoru v metru:-)Zaujal mě název, a tak jsem si řekla, že moje kroky povedou do nejbližšího knihkupectví. Mám ráda romantiku, Itálie a Most vdechů ji ještě víc podtrhnou. Nicméně některé kapitoly mi přišly až moc "nereálné". Ty obrovské náhody byly někdy až fantasy. Kniha nabrala velmi neočekávaný prudký spád a v závěru se najednou všechno vyřeší a skončí happy endem:-) Za mě tedy ano doporučím i dál. Zaujala mě i nová kniha určitě bude pod stroměčkem:-)
Lenka Jeřábková
vloženo 5.11.2013, 19:11:08
Kniha se mi moc líbila,četla jsem ji jedním dechem,jen tak dále.
Miuše
vloženo 3.11.2013, 15:11:26
Je to milé, romantické čtení. Patřím sice k starší věkové kategorii, ale i tak se mi příběh moc líbil. Miluji Itálii a tak jsem si i zavzpomínala. Vřele doporučuji.
Eva Kriegerová
vloženo 3.11.2013, 15:11:42
Knihu jsem si zakoupila a s nadšením se začetla do dalšího románu A. Potter. Zážitek mi ale zkazila formální stránka textu. Kniha obsahuje mnoho chyb, překlepů, přesmyček hlásek atd. Nejvíc těchto chyb jsem našla v knize Není přání jako přání. Ale i tak mě každá chyba rozptýlila od zajímavého a vtipného děje.
Gabriela Čubová
vloženo 31.10.2013, 15:10:20
Děkuji za další krásnou knížku této autorky. Díky ní jsme se přenesla na místa zatím pro mne neznáma a zapomněla na starosti všedních dnu. Ještě jednou děkuji
Jana Stanzelová
vloženo 31.10.2013, 11:10:06
Výborně jsem si početla,popis místa i osob vynikající,děj jsem odhadla asi od 30 strany.Je to moje druhá přečtená kniha a mám čím dál silnější pocit,že jsem již tohle četla.Dopředu vím co jak bude dál.V mládí jsem četla hodně,ale nyní cca 30let pouze vyjímečně nedovedu si to vysvětlit.Přestyhle pocity se začtu do děje a prožívám s hrdiny knihy jejich problémy,zvlášť popis astrálních předpovědí,takže s radostí si přečtu další příběh. Děkuji za vynikající zážitky s knihami.
Janča
vloženo 31.10.2013, 08:10:39
Kniha "S tebou už nikdy" mě velmi nadchla. V určitých chvílích jsem v hlavní hrdince Lucy viděla sama sebe :-D Příběh je plný neočekávaných situací a zvratů. Musím přiznat, že občas mi některé věci přišly docela přemrštěné, ale osudu člověk neporučí, že?! :-D Kniha je super.
Kniha "S tebou už nikdy" byl můj první román od A. Potter. Přemýšlím, že zajdu do knihkupectví a koupím si další knihu od této autorky.
Autorce můžu vzkázat jen jedno: "Alexandro, pište dál!"
Katka
vloženo 29.10.2013, 20:10:59
Tato kniha "S tebou už nikdy" byla první, kterou jsem od Alexandry Potter přečetla. Kniha mne nadchla - pěkný a vtipný příběh, výborně se četla. Úplně mne spisovatelka "dostala", že už mám vymyšlený dárek k Vánocům - nadělím si knihy od A. Potter :-)
Lenka Panchártková
vloženo 28.10.2013, 15:10:56
Je to moje první knížka od této spisovatelky a co jsem čekala jsem i dostala:-))
Byla vtipně napsaná,dobře se četla.
Dávno ztracená láska a opětovné shledání v tom se může najít hodně čtenářek :-)
Těším se na další knihu.
Linda Trojanová
vloženo 28.10.2013, 15:10:09
Tato kniha byla celkem třetí, kterou jsem od autorky přečetla. Po románu Kde je ta holka?, který se mi líbil nejvíc, je tato kniha hned druhá, kterou bych doporučila. Kniha je zábavně napsaná. Hlavní hrdinka Lucy si myslí, že Nathaniel je pro ni ten pravý, avšak po letech snění o něm ho znovu potkává a zjišťuje, že už dávno není takový, jaký býval. Román o tom, že člověk se s časem mění, bych doporučila všem, kteří mají rádi romány od Alexandry Potter.
Zuzana Willits
vloženo 28.10.2013, 12:10:47
Knizka S tebou uz nikdy se me velice libila, v polovine to zaclo nabirat obratky, kdy moje intuice me dobre vedla, ja osobne velice verim na osud, miluji Benatky kde jsem take slavila me narozeniny i vyroci svatby a tak pri cteni kdy byli v Benatkach se me v hlave odehraval film, hezke pocity a vzpominky:):):), takze dekuji a doufam ze i dalsi lidicky se budou take tak radovat jak ja az tuto knizku budou cist:)

krasny den preje

Zuzana Willits
Marie Nechojdomová
vloženo 27.10.2013, 15:10:16
S radostí a nadšením jsem si přečetla, snad doslova jedním dechem, román Alexandry Potter S tebou už nikdy. Je to tkzv. klidné počtení pro oddych, bez větších zápletek, či napětí a usilovného střežení textu. Zkrátka - pohodička. Na konci knížky dokonce soutěž o pobyt v Benátkách (snad ne nad Jizerou, doufám, že v Itáli). Proto tento můj příspěvek k uvedenému románu. Není totiž jasně psáno, kde se o zmíněné Benátky v soutěži ucházet, proto píši do těchto ohlasů. Jak jsem zde i vyčetla, další kniha od uvedené autorky je na cestě - Bravo, to si pohlídám!!!
Anita Kalčíková
vloženo 27.10.2013, 15:10:43
Již název knihy upoutá,pokud použijeme slovo NIKDY je to vždy zapeklité. Přesto opravdu přeji hrdince,aby s ním už nikdy nebyla, jelikož vracet se jak veverka v kleci opravdu k ničemu nevede.Tolik se zas lidi nemění.
Příběh začíná v Benátkách. Zamilovaní studenti projdou ceremoniálem, který jim má zaručit lásku až navěky. Přesto je život rozdělí,ale i po deseti letech nejsou schopni navázat opravdový vztah se vším všudy, jelikož jsou oba přesvědčeni, že toho pravého už v životě před deseti lety našli. Osud zařídí další jejich setkání. Vypadá to na obnovení nekonečné lásky, ale je z toho fiasko.V reálném životě se už dávno tito dva k sobě nehodí, mají jiný způsob života, jiné zájmy,jiné priority. Po tomto rozchodu na sebe však pořád narážejí,jako by je dávné kouzlo nechtělo pustit ze své moci. A to jim kazí i další vztahy s lidmi.Dožene je to až tak daleko,že se vydají do Benátek kouzlo zrušit.Zde opět zasáhne osud a hlavní hrdinka kouzlo zruší tím samým ceremoniálem lásky s novým přítelem, který se až zázračně objeví na správném místě.
Příběh se místy příliš naivní a snadno předvídatelný.Přesto je kniha celkem čtivá.Konec však nemohu pokládat za happyend,jelikož vyměnit jedno kouzlo za druhé nemusí být přínosem.Přesto hlavní hrdince přeji štěstí až do smrti.A autorce mnoho dalších snad ještě lepších knih.
Nada
vloženo 26.10.2013, 18:10:40
mám ráda knihy od alexandry,nejvíce asi já a pan darcy:-),proto jsem se natěšena pustila do s tebou už nikdy,ale myslím že všech vydaných knížek,mně tato bavila nejméně.Nápad skvělý,výprava také,ale chybělo mi napětí a takový to těšení se na to jak to dopadne.Nicméně další kniha je na cestě a to je skvělá zpráva!!!
Eva Polívková
vloženo 22.10.2013, 13:10:29
Mám již zakoupené (a samozřejmě i přečtené) všechny knížky od Alexandry Potter. Tuto jsem nyní dočetla jako poslední. Tak se ji pokusím zhodnotit.
Příběh sám o sobě nezklamal, jako vždy vtipně podanou formou vyprávěný děj, kdy hlavní hrdinka řeší situaci s magickým nádechem. Čtení je vhodné pro dámy všech věkových skupin, pokud jsou tedy příznivkyněmi romantických románů. Zajisté si tuto autorku oblíbí stejně jako většina ostatních, které se začetly do jejích děl.
Nutno ale také trošku zkritizovat - nejde ani tak o kritiku autorky, ale spíš editorky. Sem tam se stalo i v předešlých knihách, že vypadlo písmenko nebo čárka. V tomto vydání je však překlepů, vynechaných písmen nebo naopak písmen nadbytečných jako máku. Neovlivní to samozřejmě děj, ale může to někoho vyrušit ze čtení, když si musí na každé desáté stránce domýšlet písmena.
Jinak celkově knihu hodnotím velmi kladně a již teď se těším na novou.
Věra Lipenská
vloženo 22.10.2013, 10:10:17
Ano, po dlouhé době jsem se skutečně zasmála. Kniha se mi líbila, protože nepostrádala vtip. Reakce a myšlení hlavní hrdinky Lucy mi bylo příjemné a naplňuje člověka optimismem. Místy až poněkud ztřeštěné chování Lucy je takovým vybočením z fádnosti celého příběhu. Je to příjemný útěk od reality všedního dne. Fakt doporučuji.
Mária Mrázková
vloženo 21.10.2013, 15:10:36
Kdo hledá romantiku v knize, je sice na začátku mile naladěn, ale postupem se děj i osoby stávají nezajímavými. Hlavní postava Lucy se chová pořád jak šestnáctiletá i když knižně o deset let zestárne. Její idol se ukáže jako sobec a lhář. Ze začátku zajímavý příběh se vytrácí a
zůstávají opakující se rozchody ….
Jana Francová
vloženo 18.10.2013, 11:10:38
Příběh o nerozlučné lásce Lucy a Nata mne překvapil a pobavil svým vtipem. Z původně romantického vysněného vztahu s tím "pravým" se vyklubalo pronásledování jeden druhého v až absurdních náhodných situacích. Kromě hlavních hrdinů se mi líbily postavy pověrčivé kamarádky Robyn i uhozené majitelky galerie Magdy. Alexandra Potter zároveň do vtipně laděného příběhu uvádí i vážnou pasáž o nemoci v rodině, která mne a jistě i ostatní čtenáře přiměla k zamyšlení se nad vlastním jednáním a nad otázkou, co je v životě opravdu podstatné a důležité. Zároveň je to v konceptu románu dojemné. Povzbuzování, jít si za svým snem (jako Lucy a její malování), mne naplňuje optimismem a chutí do dalších mých činností. I když to tak, jako v tomto románu, happy-endem naplněné lásky a seberealizace v životě vždy nekončí, nechám si takové pěkné konce líbit. Mojí náladu to suprově vyladilo do plusu:)
Romana Nobilisová
vloženo 14.10.2013, 12:10:20
Je to moje druhá kniha a líbila je mi moc. Děj Vás zcela pohltí, pobavíte se u ní, je tam láska, romantika, napětí ,jak to celé dopadne. Vřelé doporučuji.
Tereza Faflíková
vloženo 13.10.2013, 16:10:20
Kniha sama o sobě se mi velice líbila. Byl to první román od této autorky, který se mi dostal do ruky a už se těším, až si přečtu i zbylé knihy. Příběh byl poutavý a četl se rychle. Už na začátku jsem si říkala, že by to bylo s Nathanielem nějaký snadný, ale jakmile se zmínil o jeho životním stylu, začalo mi svítat :-). Mám však jednu (a to dost VELKOU) výhradu k českému překladu. Na můj vkus (a to nejsem žádnej češtinář!) se v knize vyskytlo moc gramatických chyb jako například "Už vím koho mi připomněl. Mně." (místo mě), slovo "čúrky" by se asi mělo psát s "ů"a pak standartní překlepy jako "Zastrčí si ucho uvolněný pramen vlasů..." nebo "Myslela by si, že líbal šílence". Jsou to sice maličkosti a někteří si toho třeba ani nevšimnou, ale podle mě by se na to měla příště paní překladatelka víc soustředit.
Jana Nováková
vloženo 13.10.2013, 16:10:54
Hned na začátku knihy jsem se vrátila ve vzpomínkách do Benátek a okamžitě jsem věděla, že mě knížka od Alexandry opět pohltí. Chvíli jsem Lucy jejího Nathaniela záviděla, ale jakmile se objevila zmínka o tom, že Nate nejí zmrzlinu a pizzu, měla jsem jasno! Pak jsem jen čekala, kdy se ukáže, že Adam je ten pravý.... No, zkrátka knihu jsem zhltla během pár hodin a teď můžu opět čekat na další skvělou a hlavně romantickou knihu od Alexandry. Každý občas potřebuje utéct od reality a zasnít se :)
Anna Kulhánková
vloženo 11.10.2013, 10:10:00
Kniha byla jako všechny předešlé skvělá - vtipná, poutavá, s dobrým koncem....prostě parádní!!!!
Marie Beranová
vloženo 10.10.2013, 20:10:48
Že budu psát nějaký ohlas v 60ti letech jsem opravdu nečekala. Nic méně po přečtení románu S tebou už nikdy jsem se k tomu odhodlala.Napíšu to stručně. Skvělé, vrátila jsem se o 40 let zpátky, přečetla jsem to za den a opravdu jsem si moc a moc odpočinula a při čtení mi bylo fajn.S radostí jsem se zasmála a to se mi i při veselejším žánru nestává často.Doporučuji všem, kteří potřebují vypnout, zastavit čas a zpomalit.Těším se na romantický víkend v Benátkách (cha,cha)
Jitka
vloženo 9.10.2013, 20:10:06
Kniha je úžasná, moc se mi líbila. Miluji romantiku a v knize jsem se opravdu našla... těším se na novou knihu :)
Daniela Mandová
vloženo 7.10.2013, 13:10:00
Je to kniha která se čte sama, prostě nemůžete přestat dokud jí nedočtete.... romantika, humor, krásné odreagování.
Těším se na novou knihu.
Věra
vloženo 6.10.2013, 08:10:42
To je moje první kniha od této autorky. Zaujala mě především názvem. Na začátku knihy jsem si říkala zda ji vůbec dočtu,ale stačilo přečíst pár dalších stránek a pak už to šlo samo.
Psaní je stručné výstižné a velmi humorné krásně jsem se u ni odreagovala a uvolnila smysli.
Určitě to není poslední kniha kterou si od autorky přečtu.
Má své charisma a nepopsatelné kouzlo knih prostě úžasné…….
Irena
vloženo 3.10.2013, 13:10:38
Je to druhá knížka od Alexandry Potter, kterou jsem v krátké době přečetla. Stejně jako ta první ("Není přání jako přání") byla vtipná, zamilovaná, možná příliš idylická, ale plná zvratů a nečekaných náhod, proložená mnoha životními moudry. Jakmile vás vtáhne do děje, nebude se vám chtít zpět do reality. Těším se na další novou knížku, a než vyjde, budu si krátit čas u těch, které jsem od paní Potter ještě nečetla. Ideální četba pro nadcházející podzimní dny.
Veronika Gebauerová
vloženo 1.10.2013, 12:10:21
Kniha se mi dostala do ruky náhodou. Donesla mi ji kamarádka , když jsem teď byla na nemocenské. Je to druh literatury který přímo nevyhledávám , spíš dokonce nemám ráda. Ale jelikož už nebylo co číst tak jsem se ji vzala do ruky a byla mile překvapená. Četla se sama a nemohla jsem se od knihy odlepit. A i proto jsem se rozhodla na knihu reagovat.
Fascinovalo mě jakým způsobem je do příběhu zakomponována ezoterika a kouzla, Robyn mi je velmi sympatická a velmi oceňuji že postava jako je ona se v knize objevila, do kontrastu se jí pak staví Kate, úžasně tak odtahuje příběh do reality. Hlavní postava Lucy pak stojí na hraně obou těchto světů ... prostě nemám slov jak mě příběh "okouzlil".
Příběh dokresluje romantika, drama i humor. Prostě jsem se výborně bavila. Kniha je příkladem že svět, a události v něm, se dají vidět z různých úhlů, nic se neděje bez příčiny. A stejně tak má vše i své důsledky.
Závěrem chci říct, že tahle kniha naprosto zbořila základy mého odporu k tomuto druhu literatury a upřímně se těším až se mi do ruky dostane další kniha autorky.
Marcela H.
vloženo 29.9.2013, 21:09:18
S tebou už nikdy, román plný humoru, vtipu, romantiky... co víc si v hektickém životě k odpočinku přát?

Hlavní hrdinka Lucy je úplně normální holka, v ničem nevyniká, proplouvá životem a sní si o svém panu "božském", která z nás to tak nemá? A najedou se to stane, pan Božský je tu a vyznává Lucy lásku, která trvala celou tu dobu, kdy se neviděli...
Potom co spolu s nimi prožijeme dny plné vášně a štěstí dojde ke zlomu, který se dá z náznaků vytušit, ale který je přesto překvapivý.
Další řádky jsou nečekané a naprosto nedávají tušit jak celá kniha dopadne!

Kniha mě bavila od prvních řádků, stejně jako předchozí 3 knihy od Alexandry Potter, které vyšly v českém jazyce. Pokaždé se těším až vyjde něco dalšího, abych mohla usednout, vypnout a bavit se.
Helena
vloženo 29.9.2013, 11:09:46
Příběh knihy "S tebou už nikdy" je důkazem, že nic není náhoda a události v našem životě ať už milé nebo nemilé mají svůj důvod. Příběh je do jisté míry postaven na nadsázce, ale o to účinější dopad má na své čtenářky. Dokáže naladit optimisticky a každá si ho můžeme dosadit do toho svého životního příběhu. Někdy mi až běhal mráz po zádech, jak spolu věci souvisejí.
Hana Podubecká
vloženo 29.9.2013, 10:09:15
Knížka mne velmi zklamala, pouze popis Benátek a galerií byl kouzelný. Jako celek ale knížka, podle mého názoru, je velmi slabá.
Cathy Clamshell
vloženo 26.9.2013, 20:09:53
Výborná, oddechová knížka plná vtipných situací, prodchnutá láskou. Zhltla jsem ji za dva dny :-DDD
Už se těším na další novinku z pera Alexandry Potter :-)
Andrea Hartlová
vloženo 25.9.2013, 16:09:00
Ze začátku jsem to viděla na něco přeslazeného, ale je to velmi vtipná knížka co má ráz a super že poměrně dlouho si udržela nádech, kdy člověk přemýšlí jak to skončí.
Hanka
vloženo 23.9.2013, 21:09:00
Po knize "Já a pan Darcy" je to druhá kniha, kterou jsem od autorky četla, a nadchla mě úplně stejně. Knihu jsem přečetla jedním dechem, moc se mi líbila. Už se moc těším, až se mi do ruky dostane další její knížka.
Petra
vloženo 23.9.2013, 19:09:20
Skvělá kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Je už v pořadí třetí, kterou jsem od této autorky přečetla a musím říct, že tahle se mi líbila úplně nejvíc :-). V listopadu budu mít narozeniny a už teď vím, co si budu přát - knihu Kde je ta holka? A podle ohlasů se mám na co těšit. Doufám, že brzy vyjde další kniha od této autorky ...
Markéta Růžičková
vloženo 16.9.2013, 20:09:20
Když jsem poprvé otevřela tuto knížku a začetla se do jejích prvních řádků, připadalo mi, že jde o dívčí román. Toto počáteční rozčarování ale vystřídalo milé překvapení - žádný dívčí "přeslazený" románek, ale kniha pro ženy různého věku. Není jednoduché zaujmout čtenáře napříč spektrem, ale myslím, že paní Potterové se to určitě podařilo, a za to ji velmi obdivuji.

K celé knížce pak mohu říct jedno - propracované postavy a mnohdy překvapivý a zcela neotřelý děj. Mnoho žen čte příběhy o lásce, proto je velmi těžké pro spisovatele, popřípadě spisovatelky, vymyslet něco nového, co by čtenáře zaujalo. A že mě tato kniha zaujala! Přečetla jsem ji jedním dechem.

Na závěr musím potvrdit, že paní Potterová nepatří do nejlepší desítky anglických spisovatelek jen tak. Umí úžasně vtáhnout čtenáře do děje, prožívat naplno emoce hlavních postav, píše velmi nadčasovým způsobem. Knížka "S tebou už nikdy" byla první, kterou jsem od ní četla. A musím se přiznat, že rozhodně nebude ani poslední.
Linda Vytlačilová
vloženo 14.9.2013, 13:09:45
ALEXANDRA POTTER OPĚT NEZKLAMALA !

Kdysi mě zaujal obal knihy „Já a pan Darcy“, a aniž bych o autorce něco věděla, knížku jsem si koupila. Od té doby hltám každou knihu od Alexandry Potter, která u nás v překladu vyjde.
Tentokrát tu máme příběh o Lucy, která se deset let citově zmítá odnikud nikam, protože nemůže zapomenout na „toho pravého“ , který ji před lety opustil. S hlavní hrdinkou se rychle ztotožní každá čtenářka. Pokud jste neprožívaly něco podobného v citové rovině, najdete se alespoň v některé části jejího osobního života, ať už je to ve vztahu k sobě samé, k práci, k přátelům. Káždá z nás tam někde objeví kousek sebe nebo svého okolí.
Po pár stránkách už čekáte, kdy Lucy na pana dokonalého znovu narazí a také se tak brzy stane. Několik dní s ní prožíváme stav naprosté blaženosti a opojení, když tu jí začnou růžové brýle sklouzávat z nosu, až jí v jeden okamžik spadnou úplně. Zjistí, že v sobě živila vzpomínku, kterou si pro sebe až zbožštila, ale realita je úpně jiná. Během jednoho týdne se houpe Luciin život jako na houpačce. Z pana božského se stane nenáviděná osoba, na kterou nechcete už nikdy narazit, ale osud či něco nadpřirozeného, co v knihách Alexandry Potter nikdy nesmí chybět :-),to nedovolí. Ba naopak, zakopává o něj na každém rohu. Osud je nechce rozdělit kvůli dávnému polibku z mládí, který proběhl na místě a v čase, jež jim předurčuje věčné spojení. Co se zdálo před lety jako to nejúžasnější, stává se noční můrou. Dál převracím stránky a baví mě sledovat všechny převraty, hrdinčin stav i její okolí, které vás v příběhu taky rozhodně nenudí.
U některých knih či filmů mě většinou nudí předvídatelnost děje. U Alexandry Potter vždycky trochu předvídám děj, ale kupodivu mě to vůbec nevadí, ba naopak, už si přeju jistý vývoj a těší mě, když se tak stane. Její příběhy jsou psané s lehkostí a vtipem. A jako Bondovky jsou pohádky pro dospělé a lecos jim vždy odpustíme, protože Bond to přece může dokázat :-), tak já stejně tak miluji příběhy této autorky. Vždy předvídám setkání, lásku, nějaký zvrat a nezbytný happyend a přesně tak mě Alexandra Potter knihou vede a mě to nesmírně baví!
I Lucy v knize „ S tebou už nikdy“ najde východisko z krize, lásku a vůbec sama sebe. A já se usmívám, když knihu dočtu a tak to má být :-).
Kateřina
vloženo 12.9.2013, 09:09:23
Skvělý příběh plný lásky. V pořadí teprve druhá knížka od A.Potter, kterou jsem přečetla, ale už teď se chystám na další. Líbilo se mi několik dějových linií, vše se netýkalo jen Lucy. Každá čtenářka navíc může přemýšlet, jestli šlo skutečně jen o náhody, nebo nějakou "vyšší moc". Vřele doporučuju :)
Jana Levová
vloženo 10.9.2013, 18:09:31
Knížku jsem si koupila na dovolenou k moři a musím říct, že se četla téměř "sama". Do týdne jsem ji měla celou přečtenou. Vřele doporučuju, zasmála jsem se a přitom pořád v duchu hádala jak to s hlavní hrdinkou dopadne :-)
Sarka Lokvencova
vloženo 9.9.2013, 14:09:58
S tebou už nikdy je čtvrta kniha kterou jsem četla od Alexandry Potter. Je to vyborna spisovatelka a ta kniha se mi velmi libila. Od zacatku do konce jsem byla v ocekavani co se stane, nemohla jsem prestat cist jak moc se mi libila. Uz se tesim na dalsi.
Zuzka
vloženo 8.9.2013, 11:09:45
S Tebou už nikdy. Výborná kniha pro všechny romantické duše bez rozdílu věku. (No, můj chlap by to nejspíš nečetl, ale on nečte skoro nic, kromě automobilových časopisů). U téhle lahůdky jsem v rámci možností a povinností ženy na rodičovské dovolené strávila pouhé 4dny. Dalo by se říci, že jsem se jen několikrát nadechla. Zdá se, že Alexandra Potter píše hlavně pro dívky do 30ti let - profil hlavní hrdinky nejen v této její knize, tomu odpovídá. Nicméně jako matka ročního syna, pár let po třicítce, dosud neprovdaná, jsem se u knihy náramně bavila, slzela smíchy i dojetím. Dovedu si představit italskou hádku, manželství, nebo jak chutná italská kuchyně, ale pokud se někdy podívám do Benátek, které k Itálii neodmyslitelně patří, budu je mít navždy spojené se "slohovou prací" o pětadvaceti bodech s názvem: "Jak se zbavit toho pravého!"
Zuzana Kejíková
vloženo 7.9.2013, 08:09:22
Od roku 2011, kdy jsem marodila a dostala Není přání jako přání - přečteno za den :), mi přítel kupuje "Alexandru Potter" hned jak vyjde :). Jsou to romantiky ideální na odpočinek. Už teď se těším na další knihu a po přečtení S Tebou už nikdy chci ještě víc navštívit Benátky :)
Lenka Ježková
vloženo 4.9.2013, 13:09:04
Je to v pořadí již třetí kniha od A.Potter, kterou jsem četla. Zajímavý příhěb plný romantiky, kniha se mi hezky četla, mohu doporučit.
Uta Steinbergerová
vloženo 2.9.2013, 08:09:21
Knížku jsem si půjčila od kolegyně v práci. Již jsem četla od této autorky 2 knížky. Příběh se mi líbil, jen byl dost předvídatelný, hned na počátku bylo zřejmé, jak to dopadne. Jinak ale hezké čtení.
Alena Cvrčková
vloženo 1.9.2013, 16:09:42
Knihu jsem si koupila na popud reklamy. Uvědomila jsem si, že jsem od A. Potter již četla titul "Není přání jako přání", která se mi líbila. Následně jsem si koupila i další dvě knihy. Kniha s Tebou už nikdy, se mi krásně četla a byla jsem plná očekávání, co mohu od názvu čekat. Kniha je zajímavá, líbil se mi konec, kdy se vyřešila situace s Adamem, toho bych v Benátkách vůbec nečekala.Jen mi přišlo až příliš idylické vyřešení všech životních příběhů v knize na závěr. Nejvíce mi nesedl vysněný závěr Magdina příběhu. Dovoluji si tedy i trochu kritiky, ačkoli se mi kniha velmi líbila.
Marie
vloženo 29.8.2013, 13:08:44
Všimla jsem inzerce ve vlaku, inzerce na knihy tam bývají, ale na této mě zaujal název knížky.
S tebou už nikdy, autorka pro mě byla neznámá. Byla jsem zvědavá a knihu jsem si zašla koupit a byla jsem mile překvapena kniha Vás vtáhne do poutavého,vtipně psaného realného děje okořeněného pověstí o Mostě vzdechů v krásných, romantických Benátkách... Už teď přemýšlím, kterou další knihu si od této autorky koupím...
Kateřina
vloženo 28.8.2013, 12:08:02
Krásné počtení, stejně jako všechny tři předchozí knížky od AP. Čtou se sami, nejde mi se od nich odtrhnout ... Těším se na páté dílko této autorky!
Vladimíra
vloženo 27.8.2013, 19:08:31
Moc krásný román. Od Alexandry jsme přečetla již všechny vydané knihy (až na pana Darcyho, ale na toho se chystám již brzy) a během dvou měsíců se stala mou nejoblíbenější autorkou. Je úžasná, její knihy jsou úžasné! Mnohdy mi příběhy tolik připomínají mé pocity, mé jednání, touhy, vzlety a pády......Všechny knihy jsem si zakoupila sama, nedostala jsem je jako dárek a vím, že to byla úžasná věc! Už se těším, až trochu pozapomenu děje a začtu se do nich znovu!
Daniela Kočová
vloženo 26.8.2013, 16:08:52
Naprosto perfektní knížka,dokonale popsané pocity a nakonec skvělé rozuzlení!!!Doslova jsem ji zhtla za 4 dny,četla se sama.Jako bych se zas vrátila do Benátek.Těším se na další knihy od této autorky.
Hana Šmidtová
vloženo 26.8.2013, 13:08:51
Knihu S tebou už nikdy jsem dostala k svátku a přečetla jsem ji během 3 dnů. Nejprve mi příběh přišel jako klasická červená knihovna. Postupně mě ale děj chytl natolik, že mi bylo líto, když jsem knihu dočetla. Je to nenáročná oddychová četba a rozhodně mne navnadila k tomu, abych si od autorky přečetla další dílo.
Petra
vloženo 25.8.2013, 17:08:33
“S tebou už nikdy”, tak zní název další, v pořadí už třetí knihy od Alexandry Potter, kterou jsem už četla. Základním tématem je nalezení pana pravého, o němž se hlavní hrdinka tohoto příběhu, domnívá, že ho již našla na letní dovolené v roce 1999 na romantickém místě v Benátkách. Když se záhy po návratu do reality rozejdou (její pan „Božský“ se s ní rozchází po telefonu, když zkouší udržovat vztah na dálku – ona je Britka, on Američan), Lucy to po dlouhých 10 let v sobě potlačuje. Nechce si přiznat, že všechny ty vztahy, které za tu dobu byly, nemohly ani vyjít, protože je stále zamilovaná do něj…
Pak přichází první důležitý moment, od kterého se odvíjí romantické dobrodružství (ti, kteří nevěří na zázraky možná v tuto chvíli zaklapnou knihu – k jejich škodě) – Nathaniel a Lucy se po 10 letech setkají a prožijí bláznivý romantický týden, jejich láska vzkvétá až do té chvíle…dokud si neuvědomí, jak se za tu dobu změnili (od maličkostí, které jsou ale vždy součástí naší osobnosti, až po celkový pohled na život. Jen pro naznačení: Lucy miluje kávu (kdo také ne, že?), Nathaniel pije ovocné šťávy z odšťavňovače, pravidelně cvičí, vyhýbá se uhlohydrátům ….je organizovaný, Lucy je spíše chaotická…). O tom, jak to může vypadat, když si kolem sebe stavíme obrněné, naprosto nepřístupné dveře k možnosti pustit k sobě lásku (protože se domníváme, že jsme přece už toho „pana pravého“ potkali – a „přes to nejede vlak“), se můžeme na dalších stránkách této knihy dočíst. Lucy i Nathaniel postupně zjišťují, že ač se rozešli, že jim není přáno se skutečně rozejít. Kniha nám tak poskytne nejen romantické, ale i komické situace, které oba prožívají.
Během čtení příběhu můžete prožívat zajímavé souznění nejen s hlavními hrdiny, ale i s ostatními hrdiny příběhu. Možná jste také viděli film Tajemství, četli o tom, jak si správně přát a vytvářeli nástěnku přání, stejně jako spolubydlící hlavní hrdinky. I její příběh vás přesvědčí o tom, že bychom neměli jen „zabejčeně“ trvat na tom, že víme, kdo je pro nás ten pravý, protože bychom se mohli připravit o možnost potkat skutečnou lásku. Možná se se svou organizovaností a potřebou být stále dokonalí, pořádní, samostatní a schopní, ztotožníte spíše se sestrou hlavní hrdinky, která si až se setkáním s rakovinou svého manžela, uvědomí, co je v životě skutečně důležité (a její žebříček hodnot se tak pozmění). Věřte, že na prvních místech už nebude získání partnerství v prestižní právnické firmě!...
Ať už je to tak, či onak, doporučuji si tuto knihu přečíst, ať už si chcete prostě jen oddychnout, zasmát se nebo si i poplakat (v případě, že stejně jako hrdinové příběhu věříte na lásku a uvědomujete si, co je v životě důležité a že rakovina je opravdu mrcha).
Jana Baslerová
vloženo 25.8.2013, 15:08:53
Ahojky,četla jsem tuto úžasnou knihu,byla jsem jednou v Benátkách a úplně jsem s hlavní hrdinkou prožívala část v Benátkách,romantiku té jjich lásky..Knihou jsem úplně nadšená a vůbec samotnou autorkou,všechny knihy,co napíše jsem si koupila,protože píše velmi čtivě,romanticky a přitom ta kniha má děj..prostě jen tak dál....J
Denisa Lorencová
vloženo 25.8.2013, 14:08:12
Tato kniha se mi moc, moc, moc líbila! Zbožňuji takové příběhy, hlavně, když jsou tak pěkně napsané jako je tento. Opravdu super prázdninové čtení, které mi zpestřilo dovolenou. S tebou už nikdy jsem "hltala" od začátku do konce. V knize se neobjevila jediná pasáž, která by mě nebavila. Tento příběh mě úplně vtáhl do děje, přišla jsem si, jak kdybych to s hlavní hrdinkou prožívala také. Tato kniha byla mou první, kterou jsem od autorky četla, ale ihned po dočtení jsem běžela do knihkupectví a nyní trávím letní večery u knihy: Já a pan Darcy. Takže z Benátek jsem se přemístila do Anglie a prožívám nový příběh. Parádní čtení, děkuji!
Jana Roztočilová
vloženo 23.8.2013, 12:08:36
Alexandra Potter
S tebou už nikdy
První vydání , vydala agentura Kristián v Praze, 2013
Do ruky se mi dostala již čtvrtá kniha, šikovné autorky, Alexandry Potter. Všechny tři předcházející jsem přečetla jedním dechem a tušila jsem, že tato bude podobná. Pokud ale očekáváte hluboce intelektuální dílo, vezměte si knihu z jiné poličky. Alexandra píše velmi čtivě a stravitelně a její knihy, mi jsou příjemným společníkem na dovolenou. Nemusím si s sebou přibalovat výkladový slovník a další jiné pomůcky, abych měla požitek ze čtení. Všechny autorčiny romány jsou z nějaké části zasazené do amerického prostředí s občasnými vyjížďkami za hranice.
V každé z knih nás autorka zavede do spletitého životního příběhu hlavní hrdinky, která je v každé knize jiná. V tomto případě je to Lucy, její přítel Nathaniel a jejich vztahové peripetie. Často jsem se, při čtení, sama nad sebou pousmála, jaký je člověk tvor k nepřesvědčení. Sám na sobě si nakonec musí vyzkoušet, zda představy o dávných láskách jsou představami trvalými, nebo se současnost naprosto diametrálně odlišuje od vzpomínek. Je otázkou, zda je my samy vidíme ve světle let minulých, nebo jsme ochotné zahlídnout, kam až se za léta odloučení, mohou posunout.
Příjemné počtení!
Martina Sejáková
vloženo 21.8.2013, 11:08:13
S tebou už nikdy.
Mám všechny knihy, které zatím vyšly v Česku. Chvilku mi trvalo než jsem se do ní začetla, ale pak jsem ji přečetla jedním dechem. Byly i pasáže, kde jsem se i s chutí zasmála. Je to poutavý příběh plný zvratů, náhod, hlavně lásky, které není nikdy dost.
Bohumila Kabíčková
vloženo 20.8.2013, 18:08:54
S tebou už nikdy, název, který mě na první pohled zaujal, při jízdě metrem. Mířím do prvního knihkupectví a vybírám rovnou tuto knihu, čtu obsah , a když zjistím, že děj začíná pohádkovým městem - Benátkama, je rozhodnuto a stojím u pokladny. Po přečtenní zjištuji, že vlastně odpovídá i na mé osudové setkání. Kdysi mi kartářka předpověděla, že se za 2 roky vdám a člověka, kterého vlastně už znám neznám.!!! Dlouho jsem chodila s otevřenýma očima a hledala, až se zdálo, že je to kolega v práci, byla jsem "asi štastná", asi zamilovaná, ale něco "asi mi vadilo!!! Ale nějaký čas jsem to "asi"chtěla vydržet. Až jednou, pro mě bezvýznamná akce, potkávám člověka, sundávám sluneční brýle a zásah, jak elektrickým proudem z obou stran, celý večer se hledáme očima, já si ale stále opakuji, že jsem "asi " už dlouho zamilovana do toho pravého, ale zjištuji, že v této chvíli je mi to "asi" jedno. A jak to všechno dopadlo? S mým "asi" pravým tehdy přítelem jsem se rozešla a ten ,který mě na první pohled propálil pohledem je už 12 let můj manžel, máme nádhernou a skvělou dceru a vlastně jsme si oba dodatečně uvědomili, že jsme se znali od dětství, chodili jsme kolem sebe, znali stejné lidi, ale nevnímali se, až v jeden červnový den , v poledne, kdy jsem sundala sluneční brýle a chtěla jsem ho poprosit, aby mi uhnul z cesty,ale v tu chvíli nás oba zasáhl blesk, který v nás je stále planoucí již dvanáctým rokem a tato knížka a tento poutavý příběh mi to připomněl a bude připomínat a navždy bude mít čestné místo v mé knihovně......
Klara Schleissova
vloženo 20.8.2013, 14:08:38
Knihu jsem dostala jako dárek a hned jsem ji začala číst a úplně me pohltila! Mohu jen doporučit skvělá oddechova knížka! Určité si prectu i další knížky od spisovatelky! :)
Alena Lísalová
vloženo 19.8.2013, 15:08:53
Kniha se mi mooooooc líbila a to od samého začátku až do úplného konce. Mám všechny knížky od Spisovatelky Alexadry Potterové které u nás vyšly a vždy mi je líto, když jsem na konci.Ani jedna knížka nebyla nudná, dobře se čtou.Už teď se těším na další!!
Lucie Bartesová
vloženo 18.8.2013, 08:08:57
Knížka byla super jako ty předešlé :)Nejlepší na tom bylo že mě bavila od začátku do konce!
Eva
vloženo 16.8.2013, 20:08:57
Román „S tebou už nikdy“ je první kniha, kterou jsem od autorky Alexandry Potter četla. V knihovně, kde pracuji, jsou její knihy velmi oblíbené a nikdy je nenajdete v regálu – vždy si je totiž rovnou půjčí další čtenářka.
Na knize mě nejprve zaujala obálka. Již v první chvíli vás napadne, že se vám dostala do rukou příjemná, oddychová kniha - jako stvořená pro letní dovolenou. A právě na dovolenou jsem si knihu půjčila. Má očekávání splnila – romantický příběh, který je plný více či méně uvěřitelných historek a také humoru. Příběh sice občas balancuje na hranici uvěřitelnosti, ale nepřekročí ji. Stále máte pocit, že i tohle by se v životě mohlo stát. Příjemný je také happy end, i když pointa není nijak překvapující a od chvíle, kdy se na scéně objeví postava Adama, tušíte, jak kniha dopadne. I když…
Je sympatické, že hlavní hrdinka Lucy je tak trochu jako každá žena – někdy upravená, okouzlující, jindy plná pochybností o sobě. Své důležité místo v příběhu mají i postavy Lucyiny sestry Kate, kamarádky Robyn nebo nadřízené Magdy. I ony vám „nápadně“ připomínají osoby z vašeho okolí. Při čtení knihy máte navíc pocit, že do míst, ve kterých se děj odehrává, byste se hned rozjeli – prošli se při západu slunce Benátkami nebo navštívili nějakou galerii umění v New Yorku.
Knihu bych doporučila všem, kteří si chtějí odpočinout a takzvaně „přijít na jiné myšlenky“. I když možná obvykle čtete jiný žánr (tak jako já), tak čtivě napsaný příběh, navíc se šťastným koncem, občas potřebuje každá z nás.
Liba
vloženo 16.8.2013, 14:08:11
Nádherná knížka, jako ty předešlé. Připadala jsem při čtení románu, že jsem tou představitelkou, chodím po Benátkách, jsem v Americe. Ten konec mě trochu překvapil, ale zároveň nezklamal. Moc hezké. Dalších takových knížek od paní Potter a bude dobře. Jsou krásné..
Pavlína Hájková
vloženo 16.8.2013, 10:08:22
Ano knížka se mě velice líbila je to krasný příběh. Chvilkami jsem se připadala, že jsem představitelka a prožívám stejný osud. Opravdu zajímavý příběh od začátku až dokonce.
Vendula Rotterova
vloženo 16.8.2013, 10:08:13
Nádherná kniha, závěr knihy mě rozesmál a zároveň ukápla slza štěstím. A co si odnesu z knížky? Toto: " Všechno, co máš, je tady a teď. Nikdy neodkládej to, co k lidem cítíš. Nepočítej s tím, že jim to budeš moct říct potom, nebo, že to sami pochopí. Oni to tiuž nemusejí ani tušit. Když to budeš odkládat, mohlo by být už pozdě". .. tohle vystihuje celou knihu. Děkuji.
Veronika M.
vloženo 15.8.2013, 11:08:56
Ani tato další knížka od paní Potter nezklamala. Mám ráda její hrdinky i dobré konce. Je to taková moderní pohádka:)Už se těším na další příběh.
Martina
vloženo 15.8.2013, 11:08:12
NOVÁ "POTTERKA" JE OPĚT TADY!! HURÁ!!:o) je to čtvrtá kniha ...která mně nezklamala:o)Pohodovka na dovolenou se tolik líbí myslím díky střípkům ze života každé z nás ,které ji přečtou.Super počteníčko - relax ,vtip a pohoda. Jen doma nechápali, že se u knihy občas směji nebo si potají utírám slzy.
Alena
vloženo 11.8.2013, 16:08:08
Knížka se mi moc líbila. Dostala jsem ji k svátku a moc dobře se čte jako i další knihy od Alexandry Potter. Všem doporučuji si ji přečíst.
Martina
vloženo 11.8.2013, 11:08:18
Knížka "S tebou už nikdy" se mi dostala do ruky, když jsem vybírala vhodné čtení na dovolenou - není totiž nad pravý relax u moře s knížkou, která poteší, pobaví, vezme vás na výlet do Benátek, ukáže, jak to vypadá i jinde ve světě. Třešničkou na dortu je pak romantický příběh s happyendem. Asi nemusím ani dodávat, že do knížky jsme se začetla ještě v Česku a na dovolenou si běžela koupit další - "Kde je ta holka?", ale to už je jiný příběh...
Vlaďka
vloženo 8.8.2013, 13:08:05
Byla to druhá kniha autorky, kterou jsem četla, a nadchla mě stejně jako ta první. Humor, romantika, a v neposlední řadě i šťastný konec a nalezení toho pravého, to je to co v dnešním uspěchaném světě každou ženu potěší, i když jen na papíře.
Martina
vloženo 7.8.2013, 19:08:54
V pořadí čtvrtá kniha od A.P.,kterou jsem přečetla. Zase jsem se v ní našla a zážitky hlavní hrdinky mi připomněly moje aktuální trable. S napětím jsem jí fandila a doufala, že vše dobře dopadne. Možná je to romantika pro holky, ale proč neprožít pravou lásku aspoň na papíře..?:) Zvedlo mi to náladu. I když jsem si myslela, že po konci vztahu s tím pravým je jen prázdno, nejen, že bych na tom mohla být ještě hůř, ale ten ještě víc pravý teprve přijde..:)
Kaca
vloženo 7.8.2013, 14:08:46
Dostala jsem knihu jako dárek k narozeninám. Po více než deseti letech je to kniha kterou jsem přečetla a hledala každou volnou chvíli abych se už dozvěděla jak to dopadne. Jsem moc spokojená a zřejmě budu potřebovat i předchozí knihy k přečtení....
Marie Krainová
vloženo 7.8.2013, 13:08:01
Knihy Alexandy Potter jsou neskutečně čtivé, krásné a ze života. Kniha S tebou už nikdy ve mne vyvolávala mnoho pocitů - vztek na Nathaniela, dojetí nad setkáním s Adamem a smích mi vyčarovaly hlášky hrdinky. Během čtení jsem stále čekala jak se Lucy povede promolit kouzlo a jak celý příběh dopadne. Alexandra Potter je skvělá autorka a její knihy nikdy nezklamou. :)
Dita
vloženo 6.8.2013, 14:08:53
Pěkné odpočinkové čtení. Koupila jsem si knihu na dovolenou s jistotou, že mě nezklame. Jenom mi dělalo problémy jí nezačít číst ještě dřív, než odjedu :)
Petra Kadeřávková
vloženo 6.8.2013, 10:08:20
Na tuto knihu jsem se moc těšila a jako obvykle mě nezklamala. Byla čtivá, zajímavá a napínavá, pořád jsem čekala, jak to nakonec dopadne :-) Krásné, odpočinkové čtení.
Jana Dořičáková
vloženo 6.8.2013, 01:08:21
Kniha je super, přečetla jsem jedním dechem během jednoho dne, vysloveně čtení na léto. Má vše co se mi líbí - láska, humor i dobrý konec. Taková pohádka, která potěší.
Lenka D
vloženo 5.8.2013, 20:08:04
Nejlepší knihy na odreagování,mám přečteno za pár hodin a vůbec mi nevadí číst stále dokola.Skvělé příběhy,napětí,zábava.. Vše co od knih očekávám,tyto knihy mají.
Eva Sýkorová
vloženo 5.8.2013, 08:08:02
Právě když jsem uvažovala, jakou knihu si koupit na zpříjemnění dovolené, přišla mi poštou výhra z časopisu "S tebou už nikdy", a bylo rozhodnuto. Stala se mou hlavní červencovou radostí. Vrátila jsem se s ní do doby, kdy i já si myslela, že jsem našla toho pravého, a za pár let měla co dělat, abych se toho výbušného, netolerantního člověka zbavila. Místo něho jsem našla někoho, koho bych nikdy nenazvala, že je to "ten pravý", ale poznala, jaké je to být s někým, kdo si dokáže dělat legraci ze sebe i ze mě, smát se spolu, úžasně trávit volný čas a těšit se na dovolené. Nad knížkou jsem se výborně bavila a poznávala ty situace, kdy Lucy už nechce Nata ani vidět, ale osud tomu chce.. Ano, láska je víc než osud.
Dáša Brejlová
vloženo 4.8.2013, 14:08:02
Pro všechny čtenářky! Moc mě těší vaše ohlasy na knížky Alexandry Potterové. Patří k mým nejoblíbenějším autorkám a vážím si toho, že ji můžu překládat.
Děkuju vám za zpětnou vazbu i ohledně překladu, je pro mě důležitá, cenná a pomáhá mi práci dál zlepšovat. Překladatelská odpovědnost mi dává zabrat, volba při překládání leckdy nebývá snadná.
Můžete se těšit na další, tentokrát úplně první knížku Alexandry Potterové. Je zase krásně vztahová a zase trochu jiná…
Lucie H.
vloženo 4.8.2013, 14:08:52
Kniha “S tebou už nikdy“ je příjemná oddychová prázdninová četba pro ženy. Z jedné části snivá a z té druhé také ze života. Vždyť i v životě se najdou ženy, které si idealizují svou prázdninovou lásku od moře, stejně jako Lucy Nathaniela (a je jedno, že byla na studijním pobytu). To hlavně proto, že se nám partner dvoří, lichotí nám, přivírá oči nad našimi chybami. Navíc na nás působí změna prostředí, které na nás působí obzvláště romanticky. Když ti dva pak začnou spolu žít, s největší pravděpodobností zjistí, že takovýto partner jim vůbec nevyhovuje, že je vlastně úplně jiný, než si představovali v době, kdy ho poznali za pohodové situace bez dennodenních povinností a stresu. Pak už se jen diví, jak se do někoho takového mohli zamilovat.
Kniha je z první části sice čtivá, ale zatím ne příliš napínavá. Ve druhé části knihy, kdy jeden druhého nechce ani vidět a přesto se jejich cesty neustále kříží, už se čtenář od jednotlivých kapitol nemůže odtrhnout a vznikají i humorné situace.
Legenda o mostě vzdechů je skutečná. Ale může se taková legenda vyplnit? Všichni se můžeme zasnít. Ale zda uvěříme, je na každém z nás :-), ostatně, můžeme to i vyzkoušet :-)).
U knihy jsem velmi ráda za happy end. Prázdninové romantické čtení by ho mělo mít vždy!
Marcela
vloženo 4.8.2013, 09:08:57
Musím sa priznať, že je to prvá kniha, ktorú som od autorky čítala. Nie som typ čo sa nadchne pre romantické príbehy a pri prechádzaní okolo reklamy v metre ma nenapadlo, že by sa mi vôbec niekedy táto kniha dostala do rúk. Stalo sa. Zlúskla som ju za deň, bavil ma štýl, akým Alexandra Potter opisuje jednotlivé situácie, no najbližšie mi boli vnútorné ironické monológy, ktoré sama so sebou vedie hlavná hrdinka. Sú to presne tie situácie, ktoré sú blízke asi každému a po ich prečítaní sa nezmôžete na nič iné, len na úsmev značiaci pochopenie. Popis Benátok bol natoľko autentický, že som sa v nich sama opäť na chvíľu odcitla. Musím povedať, že dej je v niektorých prípadoch ľahko predvídateľný, ale na druhej strane oceňujem, že miesto Nate a Lusy forever after je to príbeh hlavne o nás - o ľuďoch.
Markéta Tyrliková
vloženo 2.8.2013, 14:08:54
Paráda bylo tom pěkné a hodně často jsem se u čtení smála,Místama i brečela. Sice moc na takové knížky nejsem ale ty ad Alexandry Potter mám všechny co vyšli v češtině. Nejvíc humorné mi přišly jejich ,,náhodné setkání,, sama jsem to zažila. Po dočtení jsem dostala ohromnou chuť zajet si do benátek a do New Yorku. Už aby byla další kniha. I když na prvním místě je Pán Darcy.
Kristýna Augustinová
vloženo 2.8.2013, 13:08:03
Přečetla jsem všechny knížky Alexandry Potter, které vyšly v češtině a musím říci, že S tebou už nikdy se dělí o první místo s Není přání jako přání. Možná je to tím,že jsou si obě hrdinky tak podobné, obě umělkyně a pravý opak puntičkářek. Humor úžasně normálně ženský, zvlášť jsem se zasmála výměně zadku za síťovku naplněnou tukem :) Jinak sestra hlavní hrdinky mi nápadně připomínala postavu z předchozí knihy Kde je ta holka?.A trochu toho magična, to já můžu a podle mého právě toto odlišuje autorčinu tvorbu od mnoha dalších románů pro ženy. Také musím ocenit krásnou úpravu zevnějšku všech knih od Alexandry Potter, všechny jsou zajímavě sladěné a vyjímají se v knihovničce. Takže se těším na další přírůstek...
Lucie Hlínová
vloženo 2.8.2013, 10:08:38
Já jsem dostala loni k vánocům knížku Kde ta holka je a tak mě to zaujmulo, že jsem si dokoupila ještě Já a pan Darcy a Není přání jako přání a netrpělivě jsem očekávala poslední knížku S tebou už nikdy. Tak mě zaujali, že jsem se přečetla v průměru 4-7dní po večerech kdy rodinka spala. A opravdu budu čekat jestli paní autorka nevydá další v Češtině. A nyní všechny knížky přečítá tchýně a půjčuje si je i kamarádka. Jsou prostě chytlavé a super.
Zdislava Řepíková
vloženo 31.7.2013, 18:07:40
Po přečtení knihy "Já a pan Darcy" jsem netrpělivě zakoupila i knihu "S tebou už nikdy". Musím říct, že mé nadšení setrvalo i přečtení této druhé knihy. Moc často se mi nestává, aby se mi líbilo více knih od stejné autorky, ale mám pocit, jakoby mi Alexandra Potter četla myšlenky. Moc se mi líbí její styl a věřím, že i další knihy od ní budou stejně dobré. Je to přesně ten typ knih, které si rády přečtete, když přijdeme z práce a můžete u nich tzv. vypnout... A teď hurá na "Kde je ta holka?"
Kristyna K
vloženo 31.7.2013, 17:07:52
Uzasna kniha pro relaxaci. Velice vtipne popisuje hledani toho praveho. Proste jedna z tech osudovych knih...
Marta Janošová
vloženo 31.7.2013, 09:07:30
"S tebou už nikdy" je naprosto bezvadná knížka, u které si skvěle odpočinete a zároveň se pobavíte. Alexandře Potter začínám čím dál více přicházet na chuť a mám v plánu si pořídit i její další knihy, které mi v knihovničce chybí. Líbí se mi sebeironie hlavní hrdinky Lucy, její smysl pro humor i přístup k životu. Potřebovala jsem na chvíli vypnout a přečíst si něco zábavného a tato kniha mi to na 100% splnila. Zároveň jsem byla nedočkavá, jak to celé dopadne a dopadlo to přesně podle mých představ, takže maximální spokojenost! :)
Markéta
vloženo 30.7.2013, 19:07:59
Koupila jsem si knihu nahodne, tak jako vzdy, podle nazvu :-). Ctu knihy jen po ceste do prace, aby mi cesta metrem z konecne na konecnou lepe ubehla. Ale tahle kniha mne dostala, hltala jsem kazdou stranku, je zabavna, napinava a pekne napsana. No a jak to se mnou a s knihou dopadlo? No hadejte? Dneska uz behem 14ti dnu ctu treti knihu od pani spisovatelky a chystam se na ctvrtou. Jo a abych nezapomnela, knihy uz koluji i po kancelarich v nasi firme :-).
Veronika
vloženo 30.7.2013, 11:07:23
Od Alexandry Potter mám všechny knížky, které byly vydané v češtině. Vždy když vím, že má nějaká vyjít, hlídám si datum a okamžitě si jí letím koupit. Všechny romány mě velice baví. Přestože nejsem čtenářka, která by měla haldy knih a přečetla vše jedním dechcem, od Alexandry toho schopná jsem.
Trošku mě proto mrzí, že knížka "S tebou už nikdy", mě tolik nezaujala. Všechny romány byly tak říkajíc ze života. Ale tento román byl pro mě již velkou fantazií. Odehrávaly se věci, které se v běžném životě nestanou. Přestože jsem knihu dočetla, měla jsem s tím velký problém...
I přesto doufám, že další román vyjde již brzy a že se zase vrátí do starých kolejí bez fantasy...
Soňa
vloženo 29.7.2013, 14:07:00
S tebou už nikdy- už ten název jsem prostě nemohla vynechat!Navíc jakmile jsem koupila knížku Není přání jako přání,,,prostě u mě Alexandra Potter frčí!Knížka nezklamala-ba naopak...cítit vůni Benátek a žít život v NY! Navíc hrdinky spisovatelky prostě můžu! Jsou tak strašně podobné normálním ženským,..mně. Už se těším na další čtění od této autorky!
Katka
vloženo 29.7.2013, 13:07:38
Tuhle knížku mi koupil manžel. Já moc romány nečtu. Ale tentokrát mě to opravdu chytlo. Četla jsem každičkou volnou chvilku, až z toho bylo doma dusno, protože pro čtení nebyl čas na rodinu.
Petra
vloženo 29.7.2013, 13:07:29
Krásná oddechová pohádka pro ženy,kdy všechno dopadne tak jak má a člověka kniha pohladí po duši.
Autorka opět nezklamala :-)
Martina
vloženo 28.7.2013, 12:07:39
Ze začátku sem to četla s nadšením,protože jsem přečetla všechny knihy od této autorky.Po chvíli mě to pak nebavilo ale z toho důvodu,že jsem čekala,že to bude jako Pan Darcy nebo není přání jako přání.Až po té co sem tomu nechala volný průběh, s tím,že to asi bude jiné..četla sem a četla..Před prací,po práci,doma,v metru..zkrátka všude..Zajímalo mě to víc a víc a teď jsem to dočetla.Jsem uchvácena.Naprosto úžasný,podobný jako první knížka ale jen ze začátku..pak už si to jede podle svého.Super.Snad vyjde ještě něco abych si to mohla dát do své sbírky na poličce.Martina :-)
Štěpánka
vloženo 26.7.2013, 23:07:28
Znáte ten pocit, to nutkání, kdy máte hroznou , někdy až neovladatelnou chuť si něco koupit- oblečení, boty, cokoliv.. já jsem v tomhle rozpoložení právě míjela knihkupectví a v tu chvíli vyslal můj mozek jasný signál - "Dneska žádný hadry, chci knížku - chci NOVOU knížku! Nechci číst už po čtvrté Anděle a démony".Byl začátek července doba válení se u vody, dovolených, doba se spoustou volného času - takže buď nějakou detektivku, nebo slaďárnu na který sice moc nejsem ,ale jako odpočinková terapie by mohla fungovat. A hele jméno Potter už jsem někde slyšela , někdo ji chválil , tak jo beru ji-milá knížko gratuluju vezmu tě s sebou na dovču k moři a skvěle si to spolu užijem. Po příjezdu domů z obchodu ( v poslední době ) bohužel již tradiční manželská hádka na téma máme se po 20 letech plné zuby, následná deprese , následná další mozková úvaha - milá knížko před hospitalizací v blázinci mě dnes můžeš zachránit jedině ty, tedy ovšem v případě, že tvoje autorka umí aspoň trochu psát. Propráskám se dveřmi do dětského pokoje(dcera je na táboře) uvelebím se v její posteli a dopřeju si ten luxus poprvé otevřít ještě nikým nečtenou, voňavou, novou knížku a .. zapomínám na všechno ... prožívám s Lucy tu nádhernou lásku, fyzicky cítím to šimrání u srdce když se s Nathem líbá za zvuku zvonů. Pane bože , prožiju já ještě někdy něco podobného?!Strašně jim držím palce, aby se po tolika letech co nejdříve potkali a žili spolu šťastně až do smrti (kupodivu ani 20 manželství nezničilo poslední zbytky romantiky ve mě ).No a pak šup zpátky do reality- Alexandra už evidentně nějaké reálné životní zkušenosti má ..ten pitomec pro Lucy není ten pravý.Naštěstí má tolik rozumu , že jí po několika nezbytných životních peripetiích přihraje do cesty někoho s kým by to mohlo fungovat -Adama.,, Jsem na poslední stránce, deprese i celá noc jsou pryč, přečetla jsem ji jedním dechem ač na slaďáky nejsem a je mi skvěle i když s kruhy pod očima. Milá knížko, slíbila jsem ti pobyt u moře a ty jsi mne namísto toho vzala do Benátek, Londýna , New Yorku, děkuju ti za to z celého srdce .. a mimochodem toho moře nelituj , většinou tam všem tvým kolegyním totálně zničím obal mořskou vodou. Věř mi ,že doma v knihovně,odkud tě při nejbližší depce (tzn brzy) opět vytáhnu, Ti bude mnohem líp. Možná i proto , že tam budou postupně přibývat tvoje již existující i budoucí sestry, které napsala a teprve napíše, nyní jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelek - Alexandra Potter,která psát vážně umí.
Petra H.
vloženo 25.7.2013, 21:07:30
Za prvé bych chtěla podotknout, že recenze shrnutá do 3 řádků je pro tuto knížku méněcenná.
Dostala jsem k Vánocům od nejmilovanějších lidí na světě knihu "Kdo je ta holka?" též od A. Potter. Mám ji mezi ostatními knížkami, přečetla jsem si cca 20 stránek a jinak je prozatím ve skříni.
"S tebou už nikdy" jsem si koupila, protože mě naprosto zaujal název. Je to stejné, jako má životní situace. Chodila jsem 1 rok a 3 měsíce s klukem, s kterým jsem se nedokázala rozejít. Podváděl mě, chodil na chat a vyhledával nové kontakty, psal si o sexu, flirtoval s jinými, vadila mu má váha a můj nízký věk a rozcházel se se mnou kvůli tomu. Je mu 36 let a mě 19 let. Vždy jsme se k sobě vrátili. Ani on (ačkoli je svým způsobem a chováním labilní) nedokázal provést rozchod až dokonce. Stále si hledal nové, protože měl pocit, že už mu ujel vlak; spal s kolegyní z práce, z holkou z chatu. Atd. Plánovali jsme svatbu a dítě. Nebudu Vás už unavovat mým příběhem. Rozešli jsme se. Pořád se mi ozývá. Všechno tohle mě vedlo k tomu si tu knihu koupit. Měla jsem to stejné jako hlavní postava v knize. Ačkoli rozdíl byl třeba v tom, že ho dennodenně nepotkávám, protože bydlí dál. Ale princip naprosto stejný. Když jsem si knihu kupovala, říkala jsem si, že po přečtení dotáhnu rozchod až do konce a konečně ho příjmu a zvládnu. Byly tam tolik podob s hlavní postavou a se mnou, jsou to náhody, ale stejně - celulitida na stehnech jako to, že partnerovi vadila má váha. Kniha je skvělý a uchvátila mě (jsem si vědoma, že to bylo tím, že zažívám něco podobného a proto jsem toto přečetla jedním dechem a druhá kniha leží na polici). Ale uchvátil mě též autorčin rukopis a přečtu si i další - s naprostou radostí a nyní už i samozřejmostí. Líbí se mi i témata, o kterých píše - co by bylo, kdyby se splnila všechna naše přání. Přání, o kterých si myslíme, že jsou 100 % správná a myslíme si o nich, že jedině teď budeme šťastni. Nedokážeme přijmout, že opak může být pravdou a myslíme si, že se nám zhroutil/zhroutí svět. Ale jedině postupem času a nebo zkušeností jako byla právě v knize poznáme, že to tak být nemusí. Myslím, že kdo něco podobného nezažil, nemůžu tuto knížku (samozřejmě i další) dostatečně ocenit. V knize je zachyceno spoustu dalších charakterů - např. sestra jménem Kate je bezvadně vylíčena, ve světě existuje spousta lidí s její povahou. Též Robin - ta asi "malé" dívky zaujala nejvíce. Je na ní opravdu hodně dobrého! Bylo by pro mě snaží, kdyby na mě někde také takový Adam čekal. To si říkám vždy, ale kdo ne? Tímto vzdávám autorce hold za opravdu zajímavou knihu. Mé psaní je dlouhé, ale psané od srdce.
Monika Novotná
vloženo 25.7.2013, 18:07:25
Knížka me dostala svým názvem,vtipné a lákavé.Nezklamal mě ani obsah knihy,jelikož i já věřím na anděly a sílu vesmíru,měla jsem pocit,že jsem Robyn.Moc prima čtení,dnes jsem si koupila,není přání jako přání",styl psaní p.Alexandry mě oslovil.
Iva
vloženo 25.7.2013, 16:07:42
Kniha mě zaujala již svým obalem a i když jsem od paní Alexandry ještě nic nečetla, knihu jsem zakoupila. Jsem romantická duše a obsah mě nezklamal. Zhltla jsem ji za tři dny, což u mě nebývá moc zvykem. Krásné čtení, vtipné, trefné, srozumitelné.
Šárka Plačková
vloženo 25.7.2013, 13:07:16
Knížku jsem si kupovala na dovolenou a skutečně nezklamala. Děj úžasný, krásně napsáno, prostě super, povedla se! ;-)
Monika Salajková
vloženo 23.7.2013, 18:07:24
Tuto knížku jsem si v podstatě koupila náhodou. Strašně ráda čtu a chtěla jsem si udělat radost a koupit si novou knížku. Po půl hodině procházení v knihkupectví jsem se odhodlala zeptat se paní prodavačky, zda by mi něco nedoporučila, že se prostě nemůžu rozhodnout (typický blíženec). Paní mi ukázala tuto knihu a řekla mi, že se jí líbí styl paní Alexandry Potter, že i tato knížka je taková pohodovka. Obal byl zajímavý, tak jsem si ji vzala. A od té doby jsem Alexandře Potter naprosto propadla:)
Prolog mě nejprve nějak extra nezaujal. Krásná romantika, ale nic extra. U další kapitoly jsem předvídala, že se pár opět potká. Ale od této chvíle jsem se od knihy prostě nemohla odtrhnout! Knížka je naprosto perfektně napsaná. Ale co mě naprosto dostalo je smysl pro humor paní Alexandry. Protože v hlavní hrdince a v jejím uvažování vidím sebe!:)
Takže já 100% doporučuji a těším se na další příběhy!
Magda
vloženo 23.7.2013, 13:07:20
Kniha se mi velmi líbila :) Sice se chvilkami dalo předvídat jak to bude, ale i přes to jsem si hlavní hrdinku Lucy oblíbila, držela jí palce až do konce ;) Velmi hezké by bylo zfilmování. Byl to můj první román od Alexandry Potter a už teď přemýšlím o dalším ;)
Pavla
vloženo 22.7.2013, 23:07:03
Velmi pěkně napsané odpočinkové čtení k relaxování a zapomenutí na všední problémy. Všechny knihy od Alexandry Potter se mi líbily, těším se na další, užijte si výlet do Benátek ;)
Monika Rotterová
vloženo 22.7.2013, 15:07:43
Tak jako ostatní knihy sympatické Alexandry Potterové, nezklame ani kniha "S tebou už nikdy" čtenářky hledající oddechové, humorné a romantické čtení na odreagování. K tomu krásná kulisa Benátek. Nedá se než doporučit!
Zuzana
vloženo 18.7.2013, 22:07:30
Knížka splnila a dokonce i předčila má očekávání – jiskřivou, komplikovanou a krásnou lásku, množství humoru, barvitě popsané prostředí Benátek a života v NY a hlavně zajímavý příběh. V mnoha pasážích knihy jsem se poznávala v nešikovné, ale sympatické Lucy. Knihu rozhodně doporučuji všem, co si chtějí užít pohodové čtení a uspokojit svoji romantickou dušičku. Já sama budu pokračovat v předešlých dílech, které jsem zatím nečetla a už se na ně obrovsky těším.
Jana
vloženo 18.7.2013, 14:07:32
Zábavné, čtivé, vtipné, prostě moc příjemná oddychovka. Je to 2. knížka od Alexandry Potter, kterou jsem četla a obě jsem si moc užila. Další dvě už jsem koupila a těšim se na ně.
Soňa
vloženo 18.7.2013, 09:07:29
Bylo to opět čtivé, bylo to opět velmi zábavné! Přečetla jsem všechny knihy paní Alexandry Potter, které u nás zatím vyšly. U žádné jsem se nenudila a těším se na další.
paulína
vloženo 17.7.2013, 20:07:45
O prázdninách jsem neměla co číst, a tak jsem požádala kolegyňky o půjčení knih. Mezi nimi byla i tato. Na začátku mě nezaujala, ale nebylo nic jiného po ruce a tak jsem četla dál a dál. A najednou se příběh začal rozvíjet a prohlubovat a už nešlo přestat ve čtení. Posledních asi 100 stran jsem dočetla na jeden zátah na balkónku u nás doma , kde je krásný výhled. Takže tímto děkuji kolegyňce za zapůjčení a spisovatelce za krásné chvilky.
Táňa Brodová
vloženo 17.7.2013, 15:07:29
Další skvělé "počteníčko". S příběhem Lucy jsem strávila příjemné chvíle na dovolené a dle mého je to skvělé odreagování od všedních dnů. Bravurně napsané, celou knížku jsem se smála, ale i slza ukápla :-) Už se nemůžu dočkat co dalšího přijde na trh.
Kamila Mathonová
vloženo 16.7.2013, 20:07:38
Knížku S tebou už nikdy jsem si koupila z pouhé zvědavosti, zaujal mě už ten název. Zrovna jsem se nacházela ve stejném rozpoložení. S tebou už nikdy. Zvítězila zvědavost.
Příběh mě chvílemi rozesmál a samozřejmě poskytl námět na přemýšlení. Je nad námi opravdu nějaká vyšší moc ? Naše toužebně očekávaná přání se začnou plnit opravdu většinou ve chvílích, když už to nečekáme a smíříme se s tím, že ne vše se splní. A lze opravdu ovlivnit náš život a naše přání, nebo nad tím vším mávnout rukou a nechat vesmír ať rozhodne za nás ? Kdo z nás může říct, co v životě je správné. Nakonec záběr příběhu mě přesvědčil, že síla lásky je to největší kouzlo a pomůže člověku najít směr. Knížku jsem přečetla během pár dní. Zanechala ve mně příjemný pocit a touhu podívate se do Benátek na "Most vzdechů...
Nikola T.
vloženo 16.7.2013, 19:07:08
Tak nějak si myslím, že jakákoli kniha od Alexandry Potter je záruka kvality. Tahle spisovatelka prostě psát umí a to více než dobře.
Přečetla jsem již desítky knih a sama se pokouším psát, takže vím, s čím knihy porovnat. S tebou už nikdy mě opět nezklamalo.
Příběhy této spisovatelky miluji hlavně proto, že jsou mi tak blízké. Do každé hlavní postavy se vžiju, tentokrát to tedy byla Lucy. Celou knihu jsem prožívala s ní, neskutečně jsem se pobavila a zhltla jsem to celé za jeden den. Protože když se začtete do knížky od A.P., nedokážete přestat, to vám zaručuju.
A co dodat na závěr? Snad jen, že doufám, že taky nepotkám nějakého pana pravého, jako Lucy Natea. :-)
Soňa C.
vloženo 14.7.2013, 11:07:20
S tebou už nikdy.. tato kniha od Alexandry Potter se mi líbila víc jak Není přání jako přání, Kde je ta holka? a dokonce i překonala Já a pan Darcy. Příběh Lucy mě provázel každé ráno při cestě do práce, při čekání na metro a autobus a i doma ve volné chvíli. Těšila jsem se na chvíli, kdy knihu zase otevřu a budu pokračovat ve čtení. Nechyběla opět ani vtipná místa, kdy jsem se při čtení nejednou smála(např. když se Lucy potkala s Natem v letadle či později v Lasturovém pokoji a snažila plnit body Katiny strategie). Kniha je prostě úžasná a Alexandra Potter má můj obdiv. Chtěla bych také umět psát a vymýšlet takovéto úžasné příběhy, které pohltí nejednu čtenářku...
Jitka K.
vloženo 12.7.2013, 21:07:49
Posledních 100 stránek jsem přečetla jedním dechem. Ty předchozí bohužel ne. Od Alexandry Potter jsem čekala konečně nějakou novou pointu. Přečetla jsem všechny tři předchozí knížky. Ale nakonec to byla opět ta samá zápletka. Hrdinka si myslí, že má toho pravého (v "Není přání jako přání" to byl James, v "Já a pan Darcy" to byl pan Darcy, v "Kde je ta holka" to byl ten přítel, jak s ním byla už na začátku knihy a pak se s ním rozešla a v této knize to byl Nathaniel) a přitom je ten pravý někdo jiný ( v "Není přání jako přání" to byl Gabe, v "Já a pan Darcy" to byl Spike, v "Kde je ta holka" to byl ten majitel restaurace, který ji znal už deset let, a v této knize je to Adam). A v další knize "Don't You Forget About me" bude mít po rozchodu šanci vrátit to zpět... a teď má domněnka: určitě to bude chtít vrátit, ale přitom zjistí, že on nebyl ten pravý, ale byl to někdo jiný... Ach jo, Alexandra Potter píše hezky a čtivě, ale už by mohla vymyslet novou zápletku :(
Jana Kalinová
vloženo 12.7.2013, 11:07:15
Při cestě metrem jsem zjistila, že vychází nová kniha od Alexandry.Hned jsem si jí musela koupit.

Tato kniha mě naprosto uchvátila tím, jak čtenář na začátku knihy získá pocit nekonečné lásky a dobrodružství. V průběhu celé knihy se pak dozví, jak pokračoval život hlavní představitelky, která svého vyvoleného potká znovu.Bohužel jak zjistí není to nic pro ni.

Líbilo se mi jednoduché pojmutí příběhu,velký cit na romantiku a zároveň popsání děje takovým způsobem, že není možné se od knihy prostě odtrhnout.

Je zajímavé, že každá kniha od této autorky je něčím originální, ale KAŽDÁ KNIHA je napsaná tak poutavým způsobem, že jsem je přečetla během jednoho dne.

Tento příběh je velmi chytlavý a to z pozice Lucy (která má za to, že našla toho pravého a pak zjistí, že se ho nemůže zbavit a přitom už miluje někoho jiného) a z pozice její sestry, která jako úspěšná advokátka má vše co si přeje.... až do doby než zjistila, že její manžel je velice nemocný. Líbí se mi v této knize, že zde Lucy řeší své problémy, ale když sestra potřebuje, tak ji pomůže a to i přesto, že jí sestra shazovala a pořád vychovávala.

Stejně jako všechny ostatní knihy od Alexandry MUSÍM TUTO KNIHU JEDNOZNAČNĚ DOPORUČIT!
Aneta Wunderlichová
vloženo 11.7.2013, 10:07:57
Jednoho slunného červencového dne jsem si vyrazila na procházku se svým psem. Po dlouhé cestě lesem jsem si chtěla odpočinout na lavičce. Když jsem však přišla blíže, na lavičce ležela kniha od Alexandry Potter. Nechtěla jsem tomu uvěřit. Kniha, po které jsem toužila, ale nemohla si jí koupit ležela samotinká na lavičce. Ihned jsem se pustila do čtení. na lavičce jsme nakonec se psem strávili 4 hodiny. Neuvěřitelný příběh, humorný děj a k tomu velká dávka romantiky. Ještě ten den jsem knihu dočetla a hned druhý den knihu opět vrátila na lavičku, kde jsem jí našla. Možná jsem předala pomyslnou štafetu všem romantičkám, možná jsem knihu vrátila jejímu majiteli, možná někdo chtěl, abych si knihu přečetla. Jedno je však jisté...je prostě nejlepší.
Dana
vloženo 11.7.2013, 10:07:33
knížka plně splnila moje očekávání...četla jsem všechny a ani jedna mě nezklamala, perfektně čtivá a má v sobě i vždy moc dobrou pointu
Aneta Řepová
vloženo 9.7.2013, 17:07:08
Moc jsem se těšila na další knihu od Alexandry, doufala jsem, že se ponese v duchu ostatních knih, které napsala a nezklamala mě. Jakmile jsem knihu objevila na našich pultech v knihkupectví hned jsem si ji jako první, jelikož pracuji v knihkupectví koupila a zchutí se těšila až mi skončí pracovní doba a mohu se začíst. Kniha splnila moje očekávání, je psaná s lehkostí, její poutavý příběh vám nedovolí od knihy odejít . Sama jsem měla co dělat když jsem potřebovala si odskočit to vydržet.

Knihu mužu vřele doporučit, jako jediná spisovatelka, kterou mám moc ráda jsem se schutí začetla do všech jejich příběhů.

U jiných spisovatelů přečtu jeden příběh a při druhém příběhu se začnu nudit, ale Alexandra Potter nezklamala ani u jedné knihy.

Líbí se mi na příbězích , že se čtou sami. Jsou oddechové a velice příjemné pro chvíle pohody a krásných slunných večerů, strávených při čaji, či kafíčku. Kniha se přímo sama nabízí jako ideální společník.
Jaroslava Nováková
vloženo 9.7.2013, 13:07:23
Představte si, že byste našla toho pravého... a pak zjistila, že se ho nemůžete zbavit? Když Lucy v osmnácti potká Nata, je to láska na první pohled. Lucy má jasno: on je ten pravý. V opojení první lásky se ti dva při západu slunce políbí pod benátským Mostem vzdechů a - jak praví legenda - jsou navždy nerozlučně spjati. Avšak o deset let později už jeden o druhém skoro neví. Tedy až do té doby, než je osud znovu svede dohromady. Znovu. A znovu. A zase. Už se to nezdá být tak báječné jako tenkrát v Benátkách, ale pokud Nate není ten pravý, proč je tak zatraceně těžké se s ním rozejít? Romantický příběh plný humoru o tom, jak to vypadá, když se dívčí sen o nalezení toho pravého splní do puntíku. Z anglického originálu You're The One That I Don't Want přeložila Dagmar Brejlová - tohle jsem se dočetla v upoutávce na S tebou už nikdy, když ji v letošním červnu vydal Radioservis, a.s. Ale varování, že kvůli knize nebudu vařit, uklízet ani sekat trávu, dokud ji nezhltnu celou, že mi smíchem až potečou slzy i na veřejnosti, když jsem četla ve vlaku a smála se nahlas, takové upozornění chybělo. Mohla jsem to čekat, četla jsem vše, co AP u nás vyšlo... a budu i nadále, snad se i doučím anglicky, ačkoliv o skvělý překlad D. Brejlové bych také nerada přišla. Proto mám přání: Alexandro, uvařte si kafe a pište! Ani se nemusíte zdržovat odpovědí na můj nadšený ohlas...těším se na novou knižní sérii a také na Vaši návštěvu Prahy
Nika K.
vloženo 7.7.2013, 20:07:25
První knihu kterou jsem četla od této autorky byla Já a pan Darcy a strašně moc mě zaujala.Od té doby si kupuji knihy od této autorky,protože se velmi dobře čtou a mají osobitý humor.Poslední knihu jsem přečetla během jednoho dne a už se moc těším na další knihu.Věřím na osud a spřízněné duše a taky na báje a pověsti,protože si říkám že i na pohádkách je něco pravdy.Knihu S tebou už nikdy všem vřele doporučuji,protože se u ni svěle relaxuje a člověk zapomene na každodenní starosti
Petra Kožíšková
vloženo 7.7.2013, 18:07:03
Dovolte mi také přidat pár mých slov :)Autorka Alexandra Potter je nejlepší spisovatelka a úžasná osoba. Všechny její vydané knihy mají smysl a jsou velmi dobré ke čtení. Miluji když se mohu stát součástí děje a není to vyprávěné 3osobou. No už teď se těším na další a další knihy. Děkuji ze jste. P.K.
Alena K.
vloženo 6.7.2013, 10:07:38
Knihy A. Potter jsou asi nejlepší co jsem si přečetla. Nejsem silná čtenářka,ale její knihy mě doslova pohltily. Poslední kniha S tebou už nikdy, mi hodně připomíná mě samotnou. A myslím že mi i otevřela oči, že opravdu se nemá člověk nikdy už vracet a minulost nechat za zády. ;)
Monika Štěpková
vloženo 5.7.2013, 22:07:06
Věříte v lásku na celý život? Hledáte znamení kde a jak nalézt pana pravého či slečnu pravou? Pokud nám partner nevyhovuje, rozejdeme se s ním. Jednoduché jako facka. Ale co když existuje nějaká silnější moc, díky které se protějšku za žádnou cenu nemůžete zbavit? Věřili byste, že by dva lidé mohli být k sobě připoutáni silou nějaké legendy? Nejnovější kniha od oblíbené britské spisovatelky Alexandry Potter s názvem S tebou už nikdy nás zavede do Benátek, kde na vás dýchá zamilovanost na každém kroku. V Benátkách totiž celý příběh začíná.

Alexandra Potter se narodila roku 1970 v Bradfordu v hrabství Yorkshire. Na Liverpoolské univerzitě vystudovala anglickou literaturu a filmovou teorii. Ve třiadvaceti letech se přestěhovala do Londýna. V roce 1999 se pustila do psaní svého prvního románu, který dostal název Co je nového, kočko? a který vyšel v zahraničí v dubnu roku 2000. U nás se autorka představila knihou Není přání jako přání, jejíž první náklad byl okamžitě rozebrán. Další její romány nesou názvy Já a pan Darcy a Kde je ta holka? Alexandra Potter patří v současné době do první desítky nejúspěšnějších spisovatelů Velké Británie.

Léto roku 1999. Seznamujeme se s devatenáctiletou Lucy Hemmingwayovou a Nathanielem Kennedym, kteří jsou v Benátkách na studijních prázdninách. Oba dva od sebe dělí Atlantický oceán, ale to není vůbec žádný problém pro jejich velkou lásku. Uvěří na jednu starodávnou legendu - když se milenci políbí pod Mostem vzdechů za znění kostelních zvonů, nikdy je nic nerozdělí. Nabídka zní lákavě, ale bude tomu skutečně tak? Věří v to, že jejich láska překoná jakoukoliv vzdálenost a překážku. Jenže ouha, to se po roce jejich vztahu změní, když se Nat s Lucy rozejde, protože si bude brát někoho jiného.

Po deseti letech se společně s Lucy ocitáme ve velkém New Yorku. Má zde sestru Kate, u které nějaký čas bydlí, ale po nějaké době se její spolubydlící stává Robyn. Lucy pracuje v jedné galerii, práci zde přímo miluje. Ačkoliv je tomu již deset let, Lucy neustále myslí na Nata. Co asi dělá? Kde asi bydlí? Je v manželství šťastný? Jak by to mezi námi pokračovalo, kdyby se tenkrát neoženil? Lucy se i po deseti letech nevzpamatovala z rozchodu s Natem.

Ale co to? Shoda náhod? Osud? Nebo je v tom něco jiného? Lucy se po deseti dlouhých letech setkává s Natem a co zjišťuje? Že jí je zase devatenáct a je do něj zamilovaná až po uši. Nat se přestěhoval do New Yorku, protože se právě rozvádí se svou manželkou. Lucy zjišťuje, že nejen jí se stýskalo po jejich společné minulosti. Zkusí dát své lásce druhou šanci… Jenže za deset let se člověk hodně změní a Lucy rychle zjišťuje, že to již není „její“ Nat, do kterého byla tenkrát zamilovaná a o kterém si neustále fantazírovala. Realita jí vrací zpátky nohama na zem. Po týdnu jejich nového vztahu si dávají vzájemně kopačky. Jenže je tu jeden problém - i po rozchodu se neustále „náhodou“ potkávají, „náhodou“ sedí vedle sebe v restauraci, kde je každý s někým jiným a těchto dalších „náhod“ je v příběhu daleko více.

Dokáží nakonec Lucy a Nat prolomit toto „prokletí“ a nadobro se rozejít? A nebo se jejich láska stane silnější a oni spolu zůstanou tak, jak by si to přála spousta zamilovaných párů - na věky věků? Co všechno musí oba dva podstoupit?
V knize mi byla nejsympatičtější Lucyina spolubydlící Robyn, která věří v osud a která je skoro posedlá proroctvím jedné věštkyně, kterou kdysi navštívila. Robyn si vede nástěnku přání, která jí má dopomoci k lepšímu životu, k většímu štěstí. Robyn se pro mě stala tou trhlou, která si na nic nehraje a která má zcestovalý skoro celý svět.

Ačkoliv je tato kniha oddychovou četbou, byla lepší než jsem od ní očekávala. Sice v ní nenalezneme žádné hluboké myšlenky, ale kniha nás odvede od každodenních starostí a pomůže nám na chvíli zapomenout a odreagovat se. Skvěle jsem se u této knihy pobavila, při některých pasážích jsem smíchem doslova brečela a celkově jsem se při čtení bavila. A dočkala jsem se i krásného konce, který jsem si při čtení v hlavě plánovala.

V čem jsem se přímo vyžívala, byl prolog, který se odehrává v Benátkách. Zbožňuji Itálii a Benátky především. Sice jsem zatím neměla to štěstí sem zavítat, ale jednou se to určitě změní. Benátky jsou pro mě symbolem lásky.

Kniha je sestavena z již zmíněného prologu, kde se ocitneme v Benátkách roku 1999. Po prologu následuje devětatřicet kapitol, které nejsou pojmenovány, pouze očíslovány. Na konci knihy je umístěn doslov, který se odehrává po nějaké době od hlavního děje. Příběh je vyprávěn v ich-formě očima Lucy se spoustou dialogů, takže stránka za stránkou vám velmi rychle propluje pod očima.

S tebou už nikdy byla pro mě seznámením s Alexandrou Potter, ale v budoucnu určitě sáhnu po některé její další knize.

“Život se může změnit mrknutím oka. Všechno, co máš, je tady a teď. Nikdy neodkládej to, co k lidem cítíš. Nepočítej s tím, že jim to budeš moct říct potom, nebo že to sami pochopí. Oni to totiž nemusejí ani tušit. Když to budeš odkládat, mohlo by být pozdě.”
Martina Picková
vloženo 5.7.2013, 18:07:49
S tebou už nikdy - další z úžasných knih Alexandry Potter. Příběh o Lucy, Natovi a Adamovi byl velmi čtivý, humorný a napínavý. Autorka vše popisuje velmi realisticky, takže jsem si chvílemii připadala, jako bych byla součástí příběhu, jako bych se právě nacházela v Benátkách či v Americe a prožívala vše s hlavní postavou. Knížku jsem přečetla během dvou dnů - nemohla jsem se od ní odthrnout, chtěla jsem vědět, co bude dál.:)I přesto, že jsem od začátku asi očekávala jiný konec, jsem byla velmi nadšená. Příběh i tak skončil jako v pohádce - láska zvítězila a to na všech frontách!:) Už teď se těším na další knihu!:)
Monika J.
vloženo 28.6.2013, 13:06:44
Příběhů na téma lásky bylo už napsáno mnoho, tisíckrát ohraná klišé a milión variací na stejné téma. Je to však právě autorčin styl psaní, které knihy dělá výjimečnými. Čtivé, zábavné, humorné, postavy tak uvěřitelné a autentické, jakoby jste je sami znali nebo slyšeli o nich někoho vyprávět... S tebou už nikdy jsem přečetla za tři dny. Chci mít ve své knihovničce knihy, od kterých se nemohu odtrhnout a kvůli kterým dokážu číst do dvou do rána. Tohle je jedna z nich.
Eva Jelínková
vloženo 23.6.2013, 22:06:47
Kniha S Tebou už nikdy je takový výborný relax, nemohla jsem se odtrhnout od příjemného Adama, romantických Benátek,od protivného Nathaniela, ne(dokonalé) sestry Lucy,... a taky jsem se hlasitě smála, prostě perfektní četba pro ty, co se rádi pobaví a na chvilku vypnou.
Helenka
vloženo 22.6.2013, 11:06:25
Marně sháním jako ebook. V angličtině bez problému, nějaké knížky jdou sehnat i ve slovenštině a v češtině stále nic. Nemám knihovnu nafukovací, fakt by to chtělo ebooky. Kdy budou? Za kolik? 180 Kč za knížku by bylo hodně v pohodě. :-)
Lucie F.
vloženo 21.6.2013, 17:06:49
Nedávno jsem šla kolem výlohy a zahlédla již známé jméno: Alexandra Potter a ihned se mi rozsvítila očka a na tváři vykouzlil úsměv. Její knihy jsou pohlazením na duši v dnešní mnohdy uspěchané době. Moc se mi líbí. Mám již všechny co vyšli a mohu je všem vřele doporučit. Zásluhu na tom má bezpochyby i překladatelka Dagmar Brejlová, která vždy najde vhodná a výstižná slova. Těším se na další tituly sympatické mladé a inspirativní ženy, Alexandry. :)
Jana Štěpánková
vloženo 16.6.2013, 17:06:45
Tato kniha byla opět balzámem na duši.Alexandra je sice z jiné země,ale je mi velmi blízká.
Už se nemůžu dočkat,až na mě z výlohy zamrká další z jejích skvělých knih.Nemá šanci ,že by tam zůstala ležet ....
Martina K.
vloženo 16.6.2013, 16:06:15
"Potterka" je opět tady. Hurááá! Když mi v knihkupectví oznámili, že 10. června 2013 vyjde nový titul této skvělé autorky, už jsem se hlásila do pořadníku. S tebou už nikdy jsem četla jedním dechem a na vše kolem jsem úplně zapomněla. Super počteníčko - relax a pohoda. Jen ti moji tři chlapi doma nechápali, že se u knihy občas směju nebo si potají utírám slzy. Naštěstí však pochopili, že oběd bude, i když se zpožděním - musela jsem to prostě dočíst. Knížku jsem si prožila se vším všudy a doporučuji ji všem.
Lenka Hubáčková
vloženo 11.6.2013, 13:06:28
Alexandra Potter nikdy asi nezklame!!! Další fantasticky čtivá kniha, která člověka úplně vtáhne do děje i s obrazy. Podle mě je to jedna z nejlepších autorek posledních let.
Jaroslava Kotovinová
vloženo 10.6.2013, 17:06:19
Na knihu jsem dlouho čekala a splnila má očekávání! Bravo!