Ohlasy Vás, čtenářů

Monika
vloženo 17.3.2017, 20:03:50
Byla to moje první knížka od této autorky a musím říct, že je napsaná úžasně. Četla jsem ji jedním dechem a bylo těžké se od ní odtrhnout. Chystám se na další z jejích titulů.
Katka
vloženo 30.1.2017, 14:01:26
Kniha se mi moc líbila. Zbožňuji Alexandru Potter a vždycky ráda sáhnu po jejím dalším kousku.
Autorka píše neuvěřitelně mile, čtivě, romanticky a její knihy jsou sázkou na jistotu. A ani tato není výjimkou...

Strany byly hustě popsány a mělo to skoro čtyři sta stran. Nicméně jsem se nenudila, chvíli jsem se začítala, bylo tam dost vedlejších postav, ale dá se to celkem brzy pochopit...

Kniha začíná rozhlasovým pořadem v rádiu, je to netradiční Seznamka s názvem
,,Na stejné vlně" a pořadem provází ,,Doktor láska."


Tisíce posluchačů poslouchá tento rozhlasový pořad každý večer a doufají, že i oni najdou konečně tu Pravou lásku...

Mezi nimi je i hlavní hrdinka Grace. Grace žije v nefunkčním vztahu se Spencerem a je nespokojená. Její kamarádka Rhian je svobodnou matkou tříletého chlapce a hledá lásku.
Je tady i Jimi Malik, bývalý přítel Grace a pěkný proutník, který o žádné city nestojí. Je zde i starší kolegyně Maggie a její manžel Sonny.
Jednoho dne Grace přeteče pohár trpělivosti a se Spencerem se rozejde. A najednou neví, co si se svým životem počít. Rhian podniká jedno rande za druhým, ale s žádnými příznivými výsledky.

Jeden den máte partnera a druhý den už ne a život se Vám zhroutí jako domeček z karet. Tedy pokud to připustíte...

A zde se vrací ke slovu ,,Doktor láska" a jeho pořad ,,Na stejné vlně"...

Mám menší výtky... Knihu bych trochu zkrátila, více bych rozvedla konec. Celou dobu jsem se těšila na sladký happy end, který byl odbyt pár větami, i když tam nepochybně je, tak mé romantické duši tam něco chybělo... Postrádala jsem zde více humoru, ano usmívala jsem se, párkrát se zasmála, ale jsem u ní zvyklá na mnohem více humorných situací.

I tak má v sobě ale kouzlo, kterým si mě vždycky získá :-).

Umí to skvěle se slovy a umí báječně popsat charaktery postav.
Spencera jsem od začátku nesnášela. Jimiho jsem během četby začala mít ráda a čekala jsem, jak se vysvětlí, co se v minulosti stalo... Grace mi byla celkem sympatická, ale občas byla na facku, během příběhu se ale měnila a dospěla. Její kamarádka Rhian, se také poučila ze svých chyb a ta mi sympatická byla, chvílemi více než Grace :-). Občas jsem měla chuť do knihy kousnout, jak zabedněně se hrdinové chovali, ale to je důkazem toho, jak se lehce vžijete do románu a jak všechno s hlavními hrdiny prožíváte :-).

Kniha, která u Vás nevyvolá žádné emoce, je podle mého zbytečná ztráta času. To si rovnou mohu otevřít časopis...

,,Manželství není žádné kouzlo, dodala. To, co není v srdci, to manželství nezachrání. Grace ji ztichle poslouchala. Na to, že byla Maggie často hodně prostořeká - až nevybíravá - bylo v jejím postřehu něco velice něžného a intuitivního. Měli jste štěstí, prohlásila a zasněně se usmála. Maggie však pro ni měla další komentář. Se štěstím to nemá nic společného, usadila ji a s nečekanou nostalgií pohladila Sonnyho po vlasech. Záleží na tom, jestli člověk najde toho pravého. A jak se pozná, že je to ten pravý? Zeptala se Grace naléhavě a čekala, že Maggie začne s přednáškou. Vypadalo to, jako by jí přímo visela na rtech, až se Maggie musela usmát.
To poznáš sama, ujistila ji."
Str. ~ 356

Láska nečeká věčně a člověk nesmí promeškat svou šanci na toho pravého...

Doporučuji k přečtení!!!
Terezie
vloženo 23.7.2016, 13:07:04
Kniha se četla jedním dechem. Neskutečně jsem vše prožívala s hlavní hrdinkou Grace a moc jsem ji přála ať se správně rozhodne. Ke konci jsem se málem rozbrečela. U mě zatím nejlepší kniha od Alexandry Potter, kterou jsem četla.
Klára
vloženo 27.7.2015, 17:07:00
Kniha Na stejné vlně byla moje druhá knížka co jsem od Alexandry Potter četla. Děj mě přímo učaroval a našla jsem v tom kousek sebe, četla jsem každou chvíli kterou jsem měla volnou, nemohla jsem se odtrhnout od stránek. Strašně se těším až si přečtu zbylé knihy které ještě v češtině vyšly
Aneta
vloženo 4.2.2015, 17:02:13
Kniha Na stejné vlně je první knihou, kterou jsem od Alexandry Potter přečetla. Strašně moc se mi líbila, a tak jsem ji četla každou volnou chvíli, dokonce i veš kole při hodinách chemie a biologie :):) Už se nemohu dočkat, až si přečtu další knihy od Alexandry Potter, které jistě budou také velmi zajímavé.
Greetchen
vloženo 30.12.2014, 00:12:53
Novinku Alexandry Potter jsem vyhlížela a s chutí se do ní začetla. Líbí se mi její lehký jazyk, jednoduchý styl, který nevázne. Po dočtení této knihy (pro mě třetí od této autorky), ale musím uznat, že nerozumím té mánii kolem ní. Přijde mi totiž vcelku fádní. Knihy jsou líbivé, z hlavními hrdiny se snadno ztotožníte, jazyk je příjemný, děj má v klišé ženské literatury aspoň trochu originální ambice a vázne jen výjimečně... Ano, čte se to dobře, ale to se čte kdejaká autorka ženských románů (třeba Meg Cabotová nebo Adele Parks, které jsem dočetla nedávno). Alexandra Potter mi přijde prostě průměrná, nezklame, ale ani výjimečně nenadchne. Není to nová Helen Fieldingová, prostě je to jen jedna z řady tuctových spisovatelek ženské literatury, která má jen dobře zmánkutý marketing. Na stejné vlně je čtení příjemné, oddechové, pohodové, chvilkami úsměvné, hlavní hrdina se vám bude líbit, hlavní hrdinku byste občas vykrákaly za vlasy za její natvrdlost... Jenže u knihy se nebudete nahlas smát, nepopláčete si, po dočtení ji bez rozpaků odložíte, nebudete snít o tom, aby ji jednou zfilmovali a hlavního hrdinu hrál váš oblíbený herec. Pro zpříjemnění jednoho či dvou osamělých večerů to není špatná parťačka, ale extra potěšení od ní nečekejte.
Markéta Segéňova
vloženo 27.11.2014, 22:11:09
Super knížka super čtení miluju tyhle knížky od kterých se člověk neodtrhne
Maruska Jasanská
vloženo 23.11.2014, 19:11:39
Nádherná knížka. Přečetla jsem ji jedním dechem a už se těším na další. Knížky od Alexandry Potter jsou v dnešním uspěchanám čase takovým pohlazením na duši :-)
Kateřina Plesková
vloženo 31.8.2014, 21:08:37
Netrpělivé očekávání se mi vyplatilo a knížku sem přečetla jedním dechem :) stejně jako ty předchozí se mi neskutečně líbila :)
Petra Voglová
vloženo 31.8.2014, 20:08:19
Pan pravý, pan nepravý?? To je otázka. Ne každý se s hlavní postavou ztotožní protože pro každého ten pravý vypadá jinak, já jsem se nejvíc ztotožnila s Rhian. A to se mi dlouho nestalo, že bych se ztotožnila s jinou než s hlavní postavou. Což samozřejmě znamená že kniha je napsaná všestranně, ukazuje život více lidí ne jen hlavní postavy a čtenář si z ní odnese více. Knížky od Potter mě nabíjí energií a už je beru jako svoji bibli, když nevím jak se v nějaké situaci zachovám vždycky v nich najdu odpověď. Děkuji za další knihu, kdy vyjde další?? :)
Karla Žáčková
vloženo 29.8.2014, 12:08:43
Britská spisovatelka Alexandra Potter se na českém trhu poprvé objevila s knihou Já a pan Darcy a už díky té si našla spoustu čtenářů, kteří se těší na každou její další knihu. Ta zatím poslední se jmenuje Na stejné vlně a jedná se o autorčinu druhou knihu. Pojednává o několika postavách, které ve výsledku spojuje rádiový pořad Na stejné vlně, do kterého volají ženy i muži, kteří hledají lásku.
Hlavní postavou této knihy je Grace, která se rozejde se snoubencem a na své narozeninové oslavě potká někoho, do koho se v mládí zamilovala, ale kdo jí následně zlomil srdce. Jenže jedno náhodné setkání vyústí v další a Grace následně zjišťuje, že se jí city z mládí vrátily. Jenže nic tak jednoduché, jak se zdá… Jak má totiž vědět, že jí znovu neublíží? A tak to následně vzdá a vezme pracovní nabídku v zahraničí. Jenže její problém následně vyřeší rádiový pořad Na stejné vlně, do kterého její láska z mládí zavolá.
Také Gracina nejlepší kamarádka a svobodná matka Rhian řeší problémy s láskou. Jen je v důsledku nízkého sebevědomí řeší přes poněkud netradiční radiovou seznamku Na stejné vlně, do které pod falešným jménem zavolá. A právě v den, kdy se má setkat se svou spřízněnou duší z rádiové seznamky, seznámí se s doktorem, který jí doslova učaruje. Jenže jak to tak bývá, i v životě se dějí náhody a z doktora z nemocnice se vyklube právě ta spřízněná duše ze seznamky.
V knize Na stejné vlně sice možná nenajdete hluboké filosofické myšlenky a toto dílo se možná nestane ani literaturou, o které se budou učit ještě další generace. Zato však v této knize naleznete spoustu krásných slov, které vám zaručeně zvednou náladu, naleznete v ní mnoho postav, se kterými budete prožívat jejich příhody, jako byste to byli vy a vaši přátelé, postavy, se kterými se budete smát i plakat a budete věřit tomu, že mohou být reálné, protože Alexandra Potter má schopnost vykreslit postavy, které, jak se říká, nešustí papírem, ale naopak z knihy vystupují a žijí vlastním životem v myslích a představách čtenářů.
Příběhy Alexandry Potter končí šťastně, což možná někomu může připadat jako nerealistické a stejně tak jim mohou připadat plné nereálných náhod. Ale pravda je nakonec zcela jinde. Kdo by si nepřál zažít takovou náhodu? A není to nakonec tak, že život je ve skutečnosti plný náhod? A není vlastně každé takové seznámení jen náhoda, které se i v životě mnohdy těžko věří? Není vlastně každá kniha plnou příběhů, které se ve skutečnosti staly anebo se mohou stát? A není to nakonec tak, že si všichni přejeme, abychom byli hlavní postavou jednoho z románů Alexandry Potter a měli tak naději na šťastný konec?
Věřím tomu, že ano. A pokud se mi někdy splní sen a napíšu také nějakou knihu, věřte mi, že bude plná příběhů, které se běžně dějí, protože tak se kniha stává dobrou a lidé si rádi přečtou a právě to je důvod, proč jsou i knihy Alexandry Potter podle mě oblíbené. A navíc mi tato autorka dodává sílu svým tvrzením, že každý má schopnost napsat knihu…
Alžběta Müllerová
vloženo 29.8.2014, 11:08:21
Už jsem přečetla několik knih od Alexandry Potter, všechny se mi líbily a ani tato mě opět nezklamala.Autorka má svěží humor s nímž řeší lehké i nelehké chvíle svých hrdinů.Krásně jsem se odreagovala a občas v duchu prožívala některé romantické chvíle.Těším se na její další knihy:)
Dana Černá
vloženo 27.8.2014, 11:08:15
Úžasná kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem :) určitě si koupím další knihy :)
Pavla Bártová
vloženo 22.8.2014, 23:08:13
Při balení na dovolenou mi v seznamu potřebných věcí nechybělo-koupit novou knihu A.Potter. Jsem moc ráda, že mi tato kniha dělala společnost na dovolené. Krásná, odpočinková, vtipná a romantická. Co víc člověk potřebuje. Hned je vše krásnější.
Leona Brečková
vloženo 22.8.2014, 11:08:31
Knihu jsem četla jako 3. v pořadí a opět nezklamala :) plno humoru, romantiky :) líbí se mi, že každá kniha je trochu jiná :) určitě se těším i na další tři které mám doma
Šárka Šibravová
vloženo 20.8.2014, 18:08:24
Mám všechny knížky a každá mě vždy mile překvapila. Ani tato nezklamala a všem vřele doporučuji. Nemohu se od nich odtrhnout, takže rodina má smůlu :) Jakmile vyjde nová kniha, musím si ji hned koupit. Už se těším na další. Přeji hodně inspirace :)
Jarka
vloženo 20.8.2014, 18:08:03
Jako vždy jedním dechem přečteno. Kdy bude další?? :)
Kniha - Na stejné vlně je opět plna humoru, ale i slzu jsem uronila. A není to jen, že se mnou cloumají hormony v mém prvním těhotenství :)
Líbí se mi tento styl psaní. Vždy si u knížky odpočinu a pobavím se. Skvělá na chvíle odpočinku.
Jimi, Grace, Clive, Rhian, Spencer a další se svými zamotanými životy - superrrrr. Člověk nikdy neví, ve kterým příběhu se může ocitnout a někdo se už i pozná :)
Markéta
vloženo 20.8.2014, 15:08:04
Nový román Alexandry Potter mne opravdu pobavil a příjemně jsem díky němu strávila dovolenkový čas. Ideální čtení k moři, na chatu či pro krásné letní či dlouhé zimní večery:-)
Světlana Musilová
vloženo 19.8.2014, 21:08:32
Kniha je užasná
Světlana Musilová
vloženo 19.8.2014, 21:08:26
Knížka je užasná mám všechny knížky od Alex je supr..supr..supr....
Ivana
vloženo 19.8.2014, 20:08:20
Úžasně napsáno,akorát ne všechny fenky zvedají nohu...
Knížky mám všechny,tentokrát to byl silný příběh. Už se těším na další.
Alexandro,pište rychle prosím.
Renata
vloženo 19.8.2014, 13:08:40
Knížka je výborná, úplně vás pohltí a chcete číst pořád dál a dál...opět povedený kousek...ostatně jako všechny od Alexandry :-)
Lenka P.
vloženo 19.8.2014, 08:08:42
Knížka je velice čtivá, přečetla jsem ji jedním dechem. Opravdu se povedla a já už těším na další. Lenka
Lenka
vloženo 18.8.2014, 16:08:14
Přečetla jsem všechny knihy od Alexandry P. vydané u nás. Všechny byly super a není na tom jinak i poslední vydaná kniha. Jsem ve věku hrdinek, tak asi proto jsou mi jejich příběhy tak blízké. Už se těším na další knížku. Lenka
Silvie Holubová
vloženo 18.8.2014, 13:08:42
Přečetla jsem skoro všechny v čechách vydané knihy od Alexandry (zatím kromě S tebou už nikdy)a jedna je lepší než druhá! I když již věkem patřím do střední až starší generace, vracím se vždy s hrdinkami do svých pubertálních let a moc si to užívám!! Děkuji!! Silvie
Milena M.
vloženo 18.8.2014, 13:08:50
Z této knihy jsem měla radost už v okamžiku, kdy jsem si ji koupila, protože byla nejsilnější ze všech knih, které jsem četla od A.P. Ale stejně jako u ostatních jsem byla hned na konci. Jako vždy krásný příběh běžící za láskou a pochopením sebe sama. Moc se těším na další titul.
Kateřina
vloženo 18.8.2014, 13:08:10
Byla to moje první přečtená kniha od Alexandry Potter a dostala mě. Nádherný příběh ze života, který může potkat každou z nás. Díky za skvělé počteníčko.
Martina Bartošová
vloženo 18.8.2014, 13:08:18
Knižka sa mi veľmi páčila- trvalo mi iba pár dní, kým som ju "zhltla" úplne celú a tak ako ostatné knižky od A.P. ma nesklamala. Veľmi mi spríjemnila cestovanie do a z práce.
Obsahovo ju nechem porovnávať s ostatnými, pretože každá je svojim sposobom iná- majú spoločné to, že urobia každý deň krajším a preto som si ich tak obľúbila:)
Sylvia P.
vloženo 18.8.2014, 12:08:11
Kniha povedena. Cetla jsem vsechny a tahle je jedna z nejpovedenjsich. Urcite se u ni nikdo nudit nebude
Eva Semrádová
vloženo 18.8.2014, 12:08:51
Na tuto knihu jsem se velice těšila, ostatně jako na všechny knihy od Alexandry Potter. Musím ale konstatovat, že mě kniha moc nezaujala. V ději jsem se občas ztrácela a poprvé jsem se i trošku těšila na konec. I tak je autorka stále mou nejoblíbenější spisovatelkou a těším se na další romány :)
Adéla Šnajdrová
vloženo 18.8.2014, 12:08:37
Bravo. Potter konečně přidala do děje více postav a povedlo se jí to. V pravý čas se příbehy protnuly a já, jakožto čtenář, jsem byla ve větším napětí, než u ostatních knih autorky. Kniha Na stejné vlně není nejnápaditější kniha od AP,ale určite je nejzajímavější po literární stránce.
Aneta Vohlídková
vloženo 18.8.2014, 11:08:24
Jiná. Tato kniha je kniha je oproti ostatním dílům Alexandry Potter prostě jiná. Nejen tím, že je vyprávěna z pohledu několika postav, které jako jednotlivé barvy nakonec složí duhu - celý příběh. Chybí zde klasické snivé až kouzelné okamžiky jako v předchozích knihách (snové scény v Darcym a Kdo je ta holka, kouzla v S tebou už nikdy a Není přání jako přání...), kniha je reálnější, což jí však na atraktivitě vůbec neubírá. Charaktery hrdinů jsou barvitě prokreslené, kromě toho je kniha velice zábavná, čtivá a každý si zde jistě najde to svoje :-)
Michaela Brožová
vloženo 18.8.2014, 11:08:41
Kniha byla úžasná. Četla jsem ji jedním dechem a nemohla jsem se od toho odtrhnout. Každý konec kapitoly mě "nutil" začít další kapitolu. Prostě super...Mám všechny její knihy a budu i nadále pokračovat v nákupech.
Eva Polívková
vloženo 18.8.2014, 11:08:39
Musím se přiznat, že ze začátku jsem pocítila obrovské zklamání. Bylo nezvyklé číst v er-formě a ještě se orientovat v těch všech lidských osudech. Neměla jsem nutkání číst dál a zjišťovat, jak se to vyvine. Ale nedalo mi to, protože z předchozích děl vím, že Alexandra Potter píše famózně a tak jsem se pročítala dějem dál a dál až mi najednou došlo, že se mi to vlastně líbí a ačkoli to nevypráví hlavní postava, neztrácí to na humoru typickém právě pro Alexandru Potter. Ke konci už jsem jen ronila slzy, jak se to všechno krásně rozpletlo a všichni našli štěstí, lásku a také že všichni byli zdraví.. :-)
Jana Černá
vloženo 18.8.2014, 11:08:29
Další kniha od A. Potter, kterou jsem okamžitě musela mít a jedním dechem jí přečetla!!!! Každá knížka mě okouzlila a i tento příběh se mi dostal pod kůži....Vždy si najdu v knize něco s čím se ztotožňuji....Miluju její knížky a každému jí vždy doporučím....a i tento díl budu doporučovat dalším kamarádkám!!!! Alexandro Potter jste boží a těším se na další knížky :o))))))
Alena Šafránková
vloženo 18.8.2014, 11:08:40
Kniha naprosto splnila mé očekávání - v dnešním shonu a stresu se zastavit nad neobyčejným příběhem lásky a nechat se vtáhnout do děje plného romantiky a fandit hrdince, aby zvolila toho pravého - to je přesně to, co jsem hledala :-)
Lucie Sadílková
vloženo 18.8.2014, 11:08:58
Mám všechny knihy od Alexandry, takže ani tuhle jsem si nemohla nechat ujít. A opět nezklamala. Naopak bych řekla, že byla jedna z nejlepších. Těším se na další!
nada genčurová
vloženo 16.8.2014, 12:08:40
Kniha byla milá,ale nepřekonala moji nejoblíbenější Já a pan Darcy.Chybělo mě v ní takové to malé nepatrné ale velice důležité kouzlo.Zpočátku jsem se i v ději ztrácela.Jinak knihy této autorky mám ráda a v mé knihovně jsou všechny.
Monika Navráttilová Wittková
vloženo 15.8.2014, 09:08:41
Kniha se mi líbila moc,četla jsem ji jedním dechem a už se nemůžu dočkat až si koupím zbylé tři knihy od Alexandry
Martina K.
vloženo 8.8.2014, 12:08:00
"Potterka" mě opět "dostala". Při čtení jsem prožila hned několik životních příběhů, které mě úplně vtáhly do děje. Super strhující. Mám pocit, že nejen autorka a postavy v knize,ale i já jsme na stejné vlně. Prostě se takto i já nenápadně stávám "Potterkou". Díky za příjemně strávený čas a těším se samozřejmě už na Vánoce na nový titul. M.
Denisa
vloženo 27.7.2014, 11:07:52
Úžasná kniha! Knihy od Alexandry Potter jsou prostě skvělé. Těším se na další :-)
Káťa
vloženo 24.7.2014, 14:07:13
Knihu jsem četla jedním dechem jako ostatní, už se těším na další!!! Knížky Alexandry Potter jsou prostě má krevní skupina :))))
Anet
vloženo 20.7.2014, 20:07:31
Kniha Na stejné vlně mě mile překvapila svou odlišností od ostatních knížek Alexandry Potter. Věnuje se zde většímu počtu lidí a jejich příběhům, které jsou od sebe naprosto odlišné. Tuto knihu jsem přečetla za 2 dny, jelikož mě upoutala svou nápaditostí a překvapivě se vyvíjejícími příběhy.
Jitka Komárková
vloženo 19.7.2014, 10:07:00
Četla jsem všechny knihy od A. Potter, které vyšly v Čechách a tahle se mi zatím zdá nejlepší. Všechny ostatní měli zápletku takovou, že hrdinka chodí s mužem, s tím se rozejde, najde si jiného a myslí si, že je ten pravý a dokonalý, ale potká třetího a s tím nakonec skončí. Čekala jsem, že to bude opět to samé, ale byla jsem mile překvapena.
Michaela Krejčí
vloženo 25.6.2014, 20:06:00
Knížku jsem si koupila před dvěma dny a ostatně jako všechny jsem ji přečetla jedním dechem.Už se těším na další :-)